Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vitát akarok, de ki...

Nem vitát akarok, de ki szerint kövér egy 3 hónapos 7,5-8 kilós baba?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés, s ott erősen nekiugrottak/ugrottatok egy anyának. Az én kislányom majdnem 4 kilóval született, csak anyatejes, 4óránként eszik (kb.10-15 percig), nincs se nyugi-cici,se odabújós-elaltatós cici.. S majdnem 8 kiló. S a világon senkit ne zavar, boldog, kiegyensúlyozott baba. A doki szerint lassan leáll a nagy gyarapodás, a védőnő szerint is majd a hozzátáplálás, meg a nagymozgások során "lefogy". De kiváncsi vagyok a tegnapi "köpködőkre", hogy szerintetek mit kéne tennem? Rögtön ítélkeztek, hogy egy gyerek biztos azért kövér, mert állandóan az anyján lóg.. Én vagyok az ellenpélda...

De tényleg várom a véleményeket...


2011. szept. 14. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 4 hónaposan 6 kiló volt, mire megkaptam, hogy biztos éheztetem. Basszus! Szépen evett, szépen fejlődött, mi az hogy éheztetem?

Akkor idegesített, de most jót nevetek rajta. Őszintén...tök mindegy mit csinálsz, mekkora a babád, rossz anya vagy. Valaki tuti megszól, beszól, és ostobaságokat vág a fejedhez.

Most azon van a hangsúly, hogy te mint anya, miképp reagálsz erre. Nekünk kell megtanulnunk vállat rántani minderre.

2011. szept. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem kicsi. :) De hány centi?

Á, mindegy is, boldog, kiegyensúlyozott, nem tudom, ki és miért szól be ezért. És ha duci? Szerintem nagyon édik a hurkák. Nekünk nem lehet benne részünk, mert bár állandóan enne a 6 hónapos fiam (most 8 kiló), nagyon sokat mozog, egyáltalán nincs hurkája.

2011. szept. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem az a véleményem, hogy minden baba más :) ki ilyen, ki olyan, de egy 4 hónapos anyatejes babát ne nevezzünk már kövérnek.


pár napja egy apuka feltett egy kérdést, hogy a 3-4 hónaposa 9kg, szerintünk sok-e. senki nem köpködött...

majd persze apuka leírta, hogy nincs elég teje az anyukának így kapja a tápszer pótlást, mire írták páran, hogy lehet az nem kéne de megsértődött.


van aki ducibb baba, de azért van olyan is mikor a szülők "megtömik" a csöppséget, mert egyet nyekken akkor jajj éhes, biztos nem elég a tej és dugják szájába a tápit az nem jó, mert egy életre beidegződik ez a rossz szokás :/

2011. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 3400 g-mal született. Most 2,5 hónapos, és 7 kiló. Szóval megduplázta a súlyát. Éjszaka egyszer szopik, nappal, ahogy kéri. Ha csak szomjas, néhány korty után el is engedi a cicit. Egyáltalán nem lóg egész nap rajtam.

Nem aggódom a súlya miatt. 3 kamaszom van, mindannyian hasonlóan fejlődtek, és normális súlyú, jó alkatú gyerekekké váltak.

2011. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egy ideje nem mértük, de pár hete volt 62 cm... S furcsa mód már most kisebbek a hurkák, mint 3-4 hete...Hát igen, nem Ti válaszoltatok tegnap szegény másik anyukának... Ő csak hideget kapott.. :-)
2011. szept. 14. 13:20
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
13:19 vagyok. Azt még hozzá kell tennem, hogy 54 cm, volt, és most 64 cm. De nálunk is volt ellenpélda. A 4. babám is 3400 g-mal született, Ő 7 hónapos korára lett 7 kiló. Őt talán éheztettem?
2011. szept. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az első babám nálunk is még fél éves korában sem volt ekkora... :) És ugyanígy tápláltam...
2011. szept. 14. 13:22
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj, hogy állandóan összehasonlítják a babákat egymással. Holott egyértelmű, hogy másképp fejlődnek (még a testvérek is!), úgyhogy felesleges állandóan okoskodni. Viszont egyesek mindig megmondják a "tutit". Egy ideig kiakaszt a dolog, de legalább olyankor rájövök arra, hogy még szerencse, hogy ennél sokkal empatikusabb vagyok és szélesebb a látóköröm. Úgyhogy a hülyék belém némi önbizalmat öntenek, persze előtte elbizonytalanítanak, de nem adom meg magam. :)
2011. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
:-) Jó olvasni ilyeneket. Tényleg.. Adhatnál leckéket.. Még nekem is.. :o))
2011. szept. 14. 13:28
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam 3 hósan volt 69 cm, és 6,9 kg. hatalmas, az apukája 2 méter majdnem. genetika. ő is csak anyatejes.
2011. szept. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!