Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen anyagból lehet/érdemes...

Milyen anyagból lehet/érdemes hordozókendőt varratni? SOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos anyagi okokból nem engedhetjük meg magunknak, hogy drága babahordozó kendőt vásároljunk. Arra gondoltam, varratnék, csak nem tudom, hogy milyen anyagot válasszak a pamuton belül. Sok helyen olvastam, hogy különleges szövéssel készült anyagból készítik a kendőket. Ötletként olyan anyagra lenne szükségem, ami nem nyúlik meg, ha beleteszem a gyereket, ugyanakkor nem túl merev! Kérem, aki tud, segítsen!

Sajnos nagyon hasfájós a baba, és csak akkor nyugszik meg, ha rajtam alszik el. De így semmit sem tudok csinálni tőle....

Köszönöm!


2011. okt. 26. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Ha nincs rá pénzetek, akkor használtan is vehetsz.

Nem értem ebben mi az sos....

2011. okt. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sajnos anyagot nem tudok mondani, de te is tudod, hogy nem mindegy az anyag minősége. Miért nem veszel akkor inkább használtan? Egy Nandu talán még kevesebbe is kerül használtan, mint az anyagot megvenni.

Mennyit szánsz rá? ezek pl:

[link]

[link]

vagy

[link]

[link]

2011. okt. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

vegyél használtan nandut(van aki szereti,én nem tudtam kötni vele)

ugyanis mire méterben megvennél egy erre a célra való anyagot,ugyanott lennél árban.


vagy hordozósklubból is tudsz kölcsönözni.

2011. okt. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vegyél használtan, mert ha megvennéd az anyagot, akkor ugyanott lennél árban. Vagy mei tai-t te is tudsz varrni, a neten elég sok leírás/szabásminta van. Én is varrtam, és nagyon bejött. De végül is a mei tai-t is megvarrathatod varrónővel, de az lehet,hogy megint drága lenne...
2011. okt. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tiszta pamut legyen, az egész hossz 1 anyagból (tehát ne legyen belül varrás). 5-5,5m hosszú kell, ha háton is akarod majd hordozni, vagy apa is magára szeretné kötni a babát.


szövése: éksávoly, de sima vászon kötésűt is lehet kapni (Nandu). a lényeg, hogy átlósan legyen rugalmassága, de nyúljon, elég kemény tartása legyen.


szerintem ha megveszel 5,5 m pamut anyagot, akkor sem fogsz jobban kijönni, mintha használtan vennél.

2011. okt. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. nov. 5. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!