Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiperaktív lesz a babám?

Hiperaktív lesz a babám?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnél voltunk, akinek 1,5 hónappal idősebb babája van, mint nekünk. A kicsi a nyugalom szobra, ha anyuka leteszi úgy marad, eljátszik csendben, mintha ott sem lenne, egy hangos szót sem lehet hallani tőle. Ellentétben velünk :) A mi babánk állandóan mozgásban van, keze-lába jár, még evés közben is, édesen hangoskodik, kiabál, folyton "úton" van. Az ismerősünk kérdezte, hogy nem hiperaktív? Én szeretem, hogy ilyen, de beilyesztett...
2009. máj. 5. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy megnyugtassalak nem biztos hogy hiperaktív,azért mert annyit mozog.Az én lányom pont ugyanez csak ő már mászik és pakol,nincs egy nyugodt perc sem hogy játszana magában mindíg felügyelni kell rá annyira mozgékony.Orvos mondta van ilyen.
2009. máj. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem írtad, mennyi idős a babád. Szerintem teljesen normális, ha egy kisbaba mozog, kiabál - él. Nekem éppen azok a gyerekek a furcsák, akiket egész nap szinte észre se lehet venni. Biztosan azért, mert az enyémek nem ilyenek voltak és a pici sem ilyen. Az óvodában is csak néhány olyan gyerekem volt, akik szinte "észrevehetetlenek" voltak. Szerintem egy gyereknek éppen az a dolga, hogy felfedezze a körülötte lévő világot és bizony ahhoz mozognia, hangoskodnia is "kell". Persze, vannak nyugisabb, csendesebb gyerekek is, hiszen nem vagyunk egyformák, így a vérmérsékletünk sem egyforma. egy volt óvónő
2009. máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

5,5 hónapos a kisfiunk és én el sem tudnám képzelni, hogy egy csendes, nyugodt baba legyen :) így imádom, csak kicsit megijedtem ettől a kérdéstől... de akkor jó, ha valószínűleg csak egy örökmozgó :)

köszönöm Nektek!!

2009. máj. 5. 08:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én ányom 6 hónapos koráig a nyugalom szobra volt. Mindenki irigyelt.Onnantól aztán... Ma 3 múlt és be nem áll a szája, le nem áll a keze-lába. Ez van :-)
2009. máj. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom egyidős a tieddel, és fél percre nem áll meg. De szerintem ilyennek is kell lennie egy babának. Annyira édesek! És hogy dühöng, ha valami nem jön össze! Biztosan nem hiperaktív, csak eleven és érdekli a világ. Azt hiszem, ha elidulnak, felköthetjük.
2009. máj. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én A cenzúrázott egészség című könyvben azt olvastam, hogy nincs orvosilag definiálva a hiperaktivitás. Ezt a gyógyszergyárak találták ki, hogy már pici korban is elkezdhessék gyógyszerfüggővé tenni a gyerekeket. A pedagógusok meg kapva kapnak rajta, mert nekik egyszerűbb, ha a gyerek csendben üldögél. Én biztos nem venném be, bárki mondaná, hogy hiperaktív a gyerekem, csak azért mert minden érdekli.
2009. máj. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi csajok, igazatok van!! én is szeretem, hogy ilyen és igen, felköthetjük majd!! :) vagy már most is :D nem is tudom, milyen lenne, ha csak csendben üldögélne...
2009. máj. 5. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!