Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehéntej bevezetése? De...

Tehéntej bevezetése? De hogyan? Még szopik a babám?

Figyelt kérdés

Adnátok tanácsokat,mire érdemes odafigyelni,első baba,így teljesen tanácstalan vagyok.

Lassan egy éves szeretném vele megkóstoltani a tehéntejet. De hogyan?

Reggelihez adjak neki egy keveset?

1.5 vagy 2.8?

Forralva vagy nem forralva??

Mennyit akaphat először??


2011. okt. 28. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha még szopik akkor szerintem felesleges.Az én kislányom tápszeres volt,így ő 1 éves korától tejet kapott.1.5-öst semmiképpen.Én 2.8-as magyar tejet adok neki felforralva.Fogsz olyan választ kapni hogy nem kell forralni.Nekünk is első baba így én csakis forralva adtam és adom neki,már 19 hónapos.Mi úgy kezdtük hogy először csak reggel kapott bolti tejet(rendes adagot)és mikor láttam hogy nincs tőle baja akkor már este is azt kapott.És sose hígítottam.
2011. okt. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel szopik direktbe még ráész adni neki, készíts olyan ételt neki, amibe raksz tejet. Pl. sóska, stb.
2011. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs szüksége a tehéntejre ha kap anyatejet. Maradj a savanyitottaknál. Turo, joghurt, tejföl, sajt. Akkor kap fehérjét allergiaveszély nékül. Különben a atejszint szokták javasolni elöször, higitva. Enyém most egy éves.
2011. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben tejbegrízt vagy tejberizst adnék neki.

Az anyatejet fölöslegesnek tartom "lecserélni" rendes tejre.

Az elején a tejhez is öntöttem vizet (tejbegríznél).


De ha mindenképp szeretnél neki adni, akkor 2.8-ast adj, és először csak keveset. Én forraltam, de sokan nem szokták.

2011. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kapott már bármilyen ételben tejet? Mi a krumlipüréhez is azt tesszük. Szerintem is így kezdd, kajába téve.

Én is 2,8ast adok, mégpedig azért, mert mi is azt isszuk. Szerintem a 1,5es ízetlen, a 3,5es meg drága. És a 2,8as tejek meg még mind magyarok is! Sose forraltam. A bolti tejet nem kell forralni, mert alapból magas hőmérsékleten vannak hőkezeléssel tartósítva! Gondolom nem 40fok az a magas hő. Csak azt kell forralni, amit kimérőstől veszel, mert az "egyenesen" a bociból jön.

Először én olyan 1deci körül adtam. Reggelire add, h ha kijönne az allergia, akkor még időben láthasd.

Ja, és szerintem 1évesen már nyugodtan átállhattok a ciciről a bolti tejre. Az anyatej 6hónál tovább semmit se véd. Ha leszeretnéd szoktatni a szopiról, akkor nyugodtan kezdheted. (De gondolj arra is, h amíg szopizik, addig a tej ingyen van. Mert utána jócskán költeni kell majd rá, ha átáll.)

2011. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó tanácsot!


A ciciről nem akarom még leszoktatni, már csak reggel esze cicizik. De hamarosan tesót tervezünk, és nem szeretném tandemben szoptatni a kettő csemetét.


A kérdést amiatt tettem fel,mert olvastam,hogy már tehéntej bevezetésénél is az van,mint a gluténnál,hogy jobb addig bevezetni,míg szopizik a baba, elvileg kisebb az allergia kialakulásának esélye.


Elenyésző megnnyiségben kapott már, pl. pogácsa, vagy kuglóf,amiben van tej.

2011. okt. 30. 15:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se "nyers" tejjel kezd, mi pár kanál joghurttal kezdtünk, pár nap múlva fél doboz, majd egész. Utána jött a tejbegríz. Nálunk 3,5-ös van általában, úgyhogy azt kap ő is, de 2,8 is OK. A nagykönyvem szerint minél zsírosabb tej mehet nekik, úgyis sok energiára van szükségük, és inkább zsírból mint szénhidrátból, mert azt jobban hasznosítják.
2011. okt. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy éves kora körül kapott először, amikor még napi 4-5-ször cicizett, plusz éjjel is sokszor. Egy bögréből adtam, a sajátomból megkóstolni, pár kortyot ivott először. Azóta egyre többet, de fél bögrénél többet nem kér egyszerre (17 hónapos). A saját tehenünk forralatlan tejét kapta, kapja, semmi baja nem volt tőle soha.
2011. okt. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!