Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukák, a kisfiam...

Kisfiús anyukák, a kisfiam fütyijén kifakadt a fitymafaggyú. Nálatok volt ilyen?

Figyelt kérdés
17 hónapos a kisfiam, még nem lehet neki felhúzni a bőrt csak kicsit, de minden este fürdetésnél felhúzzuk neki. Két napja kifakadt a fütyijén a fitymafaggyú, most is váladékozik, azt mondta a védőnő, hogy ez normális. Csak ilyen sárgás, fehéres a szine és nem tudom, hogy nem gennyes-e? Amúgy kivülről is pirosabb volt, most Tetran kenőcsöt kentem rá. Nálatok volt ilyen?
2011. okt. 29. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nem volt, de nem is húzogatjuk neki.

Amúgy a bőr alatt a fehér trutyiszerű váladékot csak annyira kell letisztítani amennyire látszik, mert az a szervezet öntisztító váladéka, olyan mint a nőknél a hüvelyváladék, az tágítja a bőrt és nem engedi lenőni, letapadni, ezért nem kell teljesen eltávolítani.

2011. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Akkor most leírom, hogy a nőknél se természetes a hüvelyváladék, ahogy a fiúknál se a fityma alatti fehér bigybusz. A húzogatástól van ugyan, mert bekerülnek oda bacik, de inkább legyen csak húzogatva-én amondó vagyok. nálunk is volt, letörölgettem, aztán betadine krémet kellett rákenni finoman.

Sokfélét olvastam egyébként a húzogassuk-ne húzogassuk tmáról, de saját tapasztalatból kiindulva egy jó 1 éves kor után érdemes elkezdeni húzogatni nagyon fi-no-man... Miért írom?

Mert ugyan sejtes letapadás meg stb. De ha nincs húzogatva akkor teljesen rá fog simulni a fitymára a bőr. Nem húzgáltuk mi sem ,csak másfél éves kora után próbálgattuk-szinte eredménytelenül, annyira rá volt "nőve".Minket már a sebész riogatott, hogy ez kérem, fitymaszűkület, műteni kell.

Na, aztán elvittük máshova, ahol azt mondták ez még nem az, de gyors iramban kezdjük el húzogatni, mert le van teljesen tapadva. Kaptunk krémet, 2 hétig azzal húzogattuk , hadd ne mondjam kínkeservesen, mert sírt közben nyavajgott stb. Aztán felrántották neki, és azóta van fityma a kukiján :)) Kenegetni kell gyulladásgátló krémmel, de nem nő vissza, nem hegesedik,stb. Szóval ha minden áldott nap foglalkozva van vele egy ideig még, semmilyen visszanövés nem lesz, csak következetesen kell csinálni.

És bocs hogy leírtam, csak másoknak is lehet ez tanulság....

DE mindenki úgy csinálja, ahogy gondolja/szeretné!

2011. okt. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Második, nem tudom, te nő vagy, vagy férfi, de a nőknél is természetes a hüvelyváladék, bár a jellege nem mindegy, hogy milyen.

[link]

Kisfiúknál pelenkás korban hormonális okokból sejtes letapadás van, a szervezetnek ez egy természetes védekező reakciója. Van, akinek később magától megszűnik a letapadás, vagy krém+húzogatás is segíthet (hónapok, nem pedig hetek alatt). A legújabb Kismamában van egy cikk, hogyan lehet később kíméletesen feloldani a letapadást.

2011. okt. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Remelem olvassa meg ezt valaki! Szoval a kisfiam 2 eves, es nagyon le van tapadva a kukija. Az orvos azt mondta 6 eves koraig ne huzogassuk neki. Viszont par napja ilyen feher felnott kisköröm nagysagu faggyumirigy fele jelent meg mindket oldalon. A pisilesben nem gatja, de en azert aggodom. Az orvos szerint hagyjam beken! Hogyan lehet azt onnan eltuntetni? Mert 2 is van es nagyok is! Elore is koszi a valaszt!
2015. szept. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!