Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi mindent kap a gyerek...

Mennyi mindent kap a gyerek csak úgy?

Figyelt kérdés

ùgy érzem az én gyerekem szinte semmit nem kap csak úgy. ezt a párom nem engedi.

Anyagiak nagyon jól állunk, havi bevételünk 500.000Ft körül van. magunknak is mindent megengedünk, nincs gond egy egy cipö, kabát vagy egyéb drága dolgok megvételénél. ha a párom új játékot akar az xboxhoz akkor megvesszük. habár a pénzt nem szorjuk, de ha valamit akarunk megvesszük.


Na most itt az 1 éves lányunk. Neki szinte soha semmit nem vehetünk. Eléggé fél a víztöl az utobbi idöben (hajmosás a mumus), most a vízbe sem akar bele menni. Gondoltam veszek neki új játékot a vízbe, mert végül is csak pár kacsánk van amit kaptunk. és nem engedte a párom.

Múltkor külföldön voltunk és lányunkkal, és bementünk egy lego üzletbe. nem engedett semmit venni neki. 1000Ft-nyi duplot akartam neki. nincs még de már másnál játszott vele.

ruhákba nem szól bele, aármikor elmehetek vásárolni, és bármennyi bármilyen márkás ruhát megvehetek neki.

12000ft-s zara kabátot vettünk akkor mikor a legot akartam.

de játékot nem enged neki.


van játék, mert ugye kap mindig, szülinapjára is persze vettünk neki.


de mikor más anyukákkal megyek vásárolni negyed ennyi fizetésük nincs de néha vesznek valami játékot a gyereknek.


anyósomék is ilyenek. szülinapra semmi játékot nem vettek neki, mert van neki sok címen, és néztek nagyot mikor a gyerek eldobálta a polót és elövette az anyukámtól kapott kirakot.


nem akarom elkényesztetni, mi sem voltunk, de elöfordult, hogy kaptunk egy egy dolgot csak úgy.

bevásárláskor persze soha nem vezsünk neki, de azért szerintem néha csak úgy kaphatna valamit.


ja még annyit hogy nagyon messze lakunk minden rokontól közeli baráttól, így nagyon ritkán kap tölük is valamit. ahogy mondtam anyósom meg csak ruhát hoz neki, ami sokszor túl nagy rá, és még évek kellenek mire bele nö.


2011. okt. 30. 09:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg én sem úgy csinálom, ahogy a nagykönyvben megvan írva, mert akárhová megyünk mindig veszek egy kis apróságot neki.(tényleg kis apróságot, nagyobb játékot meg szülinap-karácsony, meg egyéb ünnepekkor kap). Nem vagyunk anyagilag eleresztve és valószínüleg ez "nem helyes" szülői hozzáállás, lehet, hogy "elkényeztetem", meg majd később mi is dobozolhatjuk a játékokat, de én örülök, ha ő is örül.

A ruha, szerintem használati tárgy,nem ajándék, annak most még nincs jelentősége számukra (15 hós a fiam), hogy mennyibe kerül és mi van ráírva, ez csak a szülőknek fontos, hogy villogjanak. Szóval, nagyon boldogan tud csúszni-mászni, homokozni, játszani a turis ruháiban (persze, van szép, új ruhája is, de baromira nem érdekli, hogy milyen márkajelzés van rajta!)

Tudom, hogy a boldog gyerekkort nem a játékok felhalmozása jelenti,hanem az odafigyelés, közös játék, szeretet. Sok játék van,ami fejleszti a gyerekeket, ügyességet kíván, nem mind haszontalan.És, ha esetleg a férjed attól fél, hogy mit csináltok a "rengeteg játékkal", nyugtasd meg, hogy el lehet adni őket, és akár önzetlenül is el lehet ajándékozni kórházaknak, játszóházaknak. Szerintem a párod meglepődne, hogy van ilyen érzés is..

Bár, ez a része nem rám tartozik, de szerintem ha Te szeretnél játékot venni, akkor állj a sarkadra és vegyél:felnőtt nő vagy.

Szép napot Nektek!

2011. okt. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%
Szia ! Nekem 7- hónapos a kislányom , nekünk nincs sok pénzünk de én mindig is ugy voltam vele hogy mindent kapjon meg amire szüksége van ,söt még annál is többet . Hiszen olyan gyorsan felnönek hogy észre sem veszed , ha mentünk valahová és megtetszett valami akkor megvettem nem kellett beleegyezést kérni semmihez , én tudom mi kell a picinek . Persze van hogy egy idö után megunja azt a játékot amivel játszik , ezért kap mindig másikat hogy az érdeklödése megmaradjon . Ahogy irtad a te párod sem játszik már avval a játékkal amit már egyszer lejátszott ,akkor mit vársz egy gyerektöl akinek minden új és az a lényeg hogy minnél tanuljon és játszva tanul az ember . Én azt mondom vegyél meg neki mindent , késöbb jó lessz majd a tesónak vagy odaajándékozod valakinek , de csak egyszer gyerek a gyerek ! :))
2011. okt. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Amikor mész ruhát venni, vegyél neki játékot is. Igazából nem értem a problémát, nálam is próbálkozik a Párom, sokszor hallgatok rá, belátom, hogy tényleg felesleges az adott játék, de van, amikor megveszem, mert tetszik a fiamnak, ezt pedig a Párom fogadja el.
2011. okt. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45%
Nekem az a fura hogy nem engedi! Nem vagytok egyenlőek a kapcsolatotokban? Csak ő hozhat döntéseket? Pár száz forintos játékot simán megveszek ha úgy ítélem, a ruházkodást is én intézem, hiszen a férjem dolgozik nappal. Kb 2-3000 ftig nem szoktam egyeztetni, de nem is heti rendszerességgel veszek nekik játékot. Inkább alkalmakra a nagyértékű azt meg úgyis megbeszéljük. Nem engefélyeztetem, megbeszéljük. Èrvek, ellenérvek meg a gyerek vágya összehangolva.
2011. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Na megpróbálom összeszedni milyen játékok vannak nálunk, majd eldöntöd nálatok több vagy kevesebb. 1 és 3 éves gyerekek:


kismotor, traktor, bicikli ezek lentre plusz homokozó szett 2 db, kisdömper

lakásban:

játszóházikó

bébitaxi

egy pampers papírdoboz kockákkal teli

3 féle formabedobó

toronyépítő

főzős szett (rezsó, műanyag tányérok, evőeszköz, műanyag zöldségek)

egymáshoz kapcsolható műanyag kisautók kb. 10 db

egy kezdő dobozos lego duplo

kisautókból kb. 15-20 db

közepesek (kamion, rendőr, tűzoltó) kb 6 db

nagy kukásautó

plüssök kb 20 db, babák 4-5 db, egy babakocsi

4 db kirakó

2-3 zenélős játék

kézműves cuccok (rajzlap, ceruza, zsírkréta, kifestő, matricáskönyv)

mesekönyvek kb 50 db.

Ezek 60%át kaptuk a tesómtól (öcsém 14 éves, sok mindent elrakott anyu)

a maradék a 3 év alatt jött össze, de qva sok. megpróbálok képet feltenni a nagyjáról

[link]

2011. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2011. okt. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit irigykedek tudom csunya dolog :)de nekünk se ruha se játék szinte! Amugy meg ha fél a hajmosástól vegyél neki amit a fejükre lehet tenni ilyenkor nem tudom mi a neve de ilyen szivacsból van!1éves gyereknek bőven elég 3doboz játék ugyis hamar megunja őket!Én pl ha megyek valahová mikor 1éves volt inkább vettem neki 1joghurtot vagy babakekszet stb vagy nagyon szerette és még most is a 150ft os buborékfújót!Na ha ezekért is szól a párod akkor tényleg önző!NEm mindig a drága játék a jó játék!:)
2011. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Általában "csak úgy" szokott játékot kapni. Nálunk most Micimackó őrület van, így megkapta a főszereplőket, plusz micimackós labdát. De kapott csak úgy fp ugráló zebrát, babakonyhát, triciklit, takarítószettet, sőt, a hasznos holmikat (gyerekülés, etetőszék, sport babakocsi...stb) is csak úgy kapta.

Amit úgy látom, hogy hasznos és jókat tudna játszani velük, megveszem, nem várok pl. a szülinapjáig 8 hónapot vele.

2011. okt. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Úgy látszik csak igaz hogy akinek pénze van az sajnálja a legjobban,na de a gyerekétől????ez abszurd!!Nekünk nagyon nincs de a kicsikéimnek amit kell megveszem majd max csúsztatok valamit és később fizetek...nos ilyen világot élünk,de tudjátok ilyenkor örülök hogy nem vagyok jómódú mert úgy elvesznének azok az értékeim amiket a néhai pénztelenségek hoztak...hoznak.
2011. nov. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

En is szoktam venni a kislanyomnak 'csak ugy' mert megtetszett. A ferjemtol nem kerek engedelyt hozza. Megveszem es kesz, es kozlom a tenyeket. Csak akkor kerem ki a ferjem velemenyet ha nem tudom eldonteni, akkor megkerdezem mit szol hozza.

Az en kislanyom is mindennel eljatszik. Most nalunk micimacko orulet van ugyhogy az megy a tv-ben, Pooh es Piggy-vel alszik. Elotte meg Thomas kedvenc volt. Meg mindig imadja a vonatokat.

Nalunk rengeteg jatek van de mi tobbnyore kaptuk. A ferjem nagy csaladbol valo, van 3 lany tesoja, meg a nagyszulok. ugyhogy lassan ott tartunk h kinojjuk a hazunkat. Most epp dobozolok es viszem ki a garazsba azokat amivel nem jatszik. Igy mi most mar csak nagyobb erteku jatekokat veszunk, mint mondjuk sajat homokozo, kis jatszohaz, kis medence. ruhaja is rengeteg van. Bar en nem vagyok hive a hasznalt holmiknak, egy ket jatekat az ebay-en vettem pontosan azert mert nem jatszik vele sokaig. Ruhabol sosem vettem hasznaltat. De otthon kuszni, meg jatszoterezni az olcsobbat veszem meg, az h leeszi es foltos marad arra az olcso is jo, es kimenos ruhanak van neki markas dragabb. Es ezt irom h mi egy milla havi bevetelbol elunk. Igyekszem nem elkenyesztetni, inkabb a tanulasara osszpontositok, h megfelelo keruletben lakni, megfelelo suliba jaratni.

2011. nov. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!