Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megvolt az anyagi háttér a...

Megvolt az anyagi háttér a gyerekhez? Mindent újonnan vettetek, vagy volt amit használtan? Van külön gyerek szoba vagy egy szobába vagytok a gyerkőccel?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

250.- 300.000.- be került.


doki szülésznő fizetős szoba magánrendelő

kismamaruha drága babakocsi nem volt.


külön gyerekszoba de pici kombi ágy és szekrény +polc

ruhák turiból néhány ajándékba


azért hozzávetőleges az összeg mert csak terhesség alatt számoltuk utánna még vettünk mellszívót meg másik babakocsit mert az első lengyel volt és szart se ért.


semmi luxus nem volt se légzésfigyelő se játszószönyeg se mérleg.

2011. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
hálistenek megvan az anyagi háttér, ennek ellenére sokmidnent használtan vettünk, persze olyat ami jó állapotban volt, főleg a teszveszen, pl babakocsi, bébiőr, hordozó , ruhát sokat a turiban, meg örököltünk is sokat. amit újonnan vettünk, a babakád, kiságy, bababútor. van külön szobája, már 2 éves múlt. :)
2011. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az anyagi háttér megvan, úgy értem nem halunk éhen, és annyira nem kell kicentizni a pénzt. Szinte mindent használtan vettem neki, pedig még egy babát szeretnénk. Az első hónapok ruháit szerintem nem is érdemes megvenni újonnan, hisz tényleg gyorsan kinövi. Most kezdett belassulni a növekedése. 1 hónap alatt már "csak" fél centit nőtt. Most 7 hónapos. Játékai is szinte mind használt, de nagyon jó állapotban vettem őket. Nagyon olcsón jutottam hozzájuk. 80%-ban használt cuccai vannak. Az újakat is úgy vettem, hogy általában fél áras volt. Ajándékban nem igen kapott, mert külföldön élünk, máskülönben már elhalmoztak volna szerintem minket:D
2011. márc. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi mindent használtan vettünk,(kiságy, pelenkázó, babakocsi), ruhákat pedig örökölt az unokatestvéreitől. Amiben a kórházból hazahoztam, azt peig, hogy új legyen, saját magam varrtam. 40 négyzetméteres, de másfél szobás lakásban laktunk, és az első perctől külön szobában aludtunk.
2011. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mindhárom kérdésre: NEM.

De sajnáljuk, hogy nem hamarabb vállaltuk, és terveszzük a kistesót. 10 hós babánk van.

Van egy nappalink, amiben 100x100-as járókát is elhelyeztünk, meg egy tornasznyeget.

Van egy félszóbánk, ami a háló, és van benne egy franciaégy, egy plafonigérő könyvespolc, pianinó, és a zongoraszék helyére tettük a piáninó elé a kiságyat.:)

A vitrinből bedobozoltuk az emlékeket, ott tartjuk a babaruhákat. Terhesen jártam a babboltokat, akciós dolgokat vásároltam, használtruha boltokban is sok szépet találtam, aztán Vatrea, Expresz(a bölcsőt így vettük, amit 7 hónapig használtunk). Apránként vettem meg mindent, így nem éreztük a pénzügyi terhét. Aldiból, Lidlibl is nagyon jó dolgokat jó áron, Tescoból sokmindent féláron. Most játékokat, ruhákat is Vateráról. A kislányunknak mindene megvan.:)

2011. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

az anyagi háttér megvolt, de szerény


mi csak ágyat vettünk újonnan, meg tesztílpelust meg törölközőket, meg apróségokat. Ruhánk használt volt, most 1 éves, még mindíg kapott ajándék ruhákat hord ünneplőnek, én is second cuccokat veszek neki. Játszószőnyeget, babakocsit a keresztszüleitől kapott. Etetőszékünk, pihenőszékünk, hintánk, bébitaxink nincs.

2011. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

uccsó vagyok

most még egy szobában lakunk, idén bővítjük a lakást 1 szobásról 3 szobásra.

2011. márc. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk szerény anyagi háttér van, de van.

Szülésre volt félretéve, bababútorok (kiságy, stb.) ajándékba kaptuk szüleimtől, tesómtól, nagymamámtól.

Babakocsit anyukáméktól ajándékba, bébiőrt tesómtól.


Ruhácskáit kaptuk (babaváró buli, rokonok), vagy vettük.


másfél szobás lakásunk van, nagyszoba a háló+napplink egyben, félszoba a babáé :)


Játékokat folyamatosan veszünk neki/ajándékba is kap.


Használtan semmit nem vettünk neki és nem is szeretnénk.

2011. márc. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nálunk az anyagi háttér annyiban volt meg, hogy dolgoztunk mindketten, és kis garzonban laktunk. most fogunk építkezni, utána lesz külön szobája (most 8 hós).

mi rengeteg dolgot kaptunk örökbe/kölcsön. gyakorlatilag venni csak matracot, pelenkázót, hálózsákot kellett. ruhákat kölcsönkaptunk, illetve turkáltam jópárat. babakocsit, járókát kölcsön kaptunk. játékokat, kiságyat, hordozót örökbe kaptunk.


azért régen, szegénységben is vállaltak gyereket, nem is annyit, mint manapság. nincs mindenre szükség, amit reklámoznak. ha józanul vásárol az ember, ki lehet hozni kb.1x100e +havi 5-10e-ből.

2011. márc. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk megvolt, igen, lakás, külön szoba, a legtöbb dolgot újonnan vettük.
2011. márc. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!