Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell altatni egy pici...

Hogyan kell altatni egy pici (1-2-3) hónapos babát az oldalán? Egyáltalán kell-e?

Figyelt kérdés

Az én lányom a nyár végi nagy melegben született, a védőnő azt mondta háton altassam. De látom képeken és hallom anyáktól, hogy az oldalt és a hason alvás is jó a picinek. Hason nem nagyon marad meg, fejét emelgeti, de nem szeret így feküdni, oldalt pedig azt sem tudom, hogyan kell rakni.

Vagy hagyjam, majd ha magától forog, akkor odaforog?


2011. okt. 30. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Hagyd úgy aludni,ahogy szeret. Majd megfordul magától is.
2011. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kispárnával vagy összetekert pelenkával kitudod támasztani a hátt, ez akkor jó ha evés után keveset böfizik, meg neked sem jó mindig háton.:)
2011. okt. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Újszülöttet a legjobb az oldalán altatni. A hason altatásnál állítólag nagyobb a bölcsőhalál esélye, hanyatt meg ha bukik, visszanyelheti. Mi is úgy altattuk, hogy kitámasztottuk a hátát egy törülközővel. És hát jó is volt, mert volt, hogy bukott, hiába böfiztettem alvás előtt.

De pár hetes korában már nem használt a törülköző semmit, mert elforgott. Akkor már mindegy is, szerintem ha magától forog, akkor hagyni kell.

2011. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták a kórházban, hogy az oldalán altassam. Igen, ilyenkor ki kell támasztani valamivel, de ezt nem sokáig tudod megtenni, mert elmászik róla. Én 1 hónaposan már hasra tettem alváshoz.Azóta is csak így tud aludni.
2011. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi kaptunk olyan párnát amivel ki tudtam támasztani a gyereket.Hasánál és a hátánál is volt egy szivacs és a olyan huzat volt rajta ami szétvélasztotta, és ha közé fektettem, akkor nem tudott eldőlni.

Én féltem midentől.Deformált fej, hogy ha túl sokat van 1 oldalt a feje, ezért mindig máshogy rajtam le.Hasra nem nagyon raktam, mert nem is szerette, meg a bölcső halál esélyét is növeli.Hátra pedig azért, mert féltem, hogy buki és megfullad.Ezért az oldalt fekvést variáltam.Most már lassan 10 hónapos, de szinte csak hason alszik, és ő dönti el, mióta tud forogni!

2011. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az oldalt alvás nem igazán jó a csípőjének. Azért ajánlott, mert így tud büfizni, és ki is folyik. A háton alvás nagyon veszélyes tud lenni, ha visszajön neki egy kis tej, mert meg is fulladhat, ha félrenyeli.

Én a hason alvás mellett vagyok, ha visszajön neki valami, elfordítja a fejét. Nekem a fiam is születése óta utált háton aludni.

2011. okt. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Oldalt altatni a legjobb,legbiztonságosabb!!!!

Nekem ilyenem van és bevált:


[link]

2011. okt. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!