Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy a szülők csak "villogni" akarnak azzal, ha a gyermeküknek drágább, vagy márkás ruhát vásárolnak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 12:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert irigyek. Aki nem irigy, az elintézi annyival, hogy ez magánügy, és az is.
2011. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
38%
Mert irigyek... Én csak márkás cuccokat veszek a 11 éves fiamnak, ha már megtehetem. Látom a haverjait akik kínais rucikba járnak és mekkora bennük a sóvárgás. A fiam azért nem csak a két szép szeméért kap meg mindent-kiváló tanuló és sportoló.
2011. okt. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Részben irigylik, de saját tapasztalatom, hogy ők lenézik azokat, akik nem tudnak a legújabb, legdivatosabb, legmenőbb cuccokban járatni a gyereküket. Ha nincsenek "elszállva" maguktól, nem gondolják úgy, hogy ők felsőbbrendűek, akik semmibe veszik, hogy vannak náluk csóróbbak, akkor nincs gond.Ja, és nem néznek úgy a szegényebb gyerekekre, mintha el lehetne őket taposni, megalázni, akkor szerintem nincs gond...
2011. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs gondom azzal ha márkás ruhát látok a gyereken.

1. Azért, mert én nem engedhetem meg magamnak, ő meg igen, azért nincs jogom morogni, sőt, eszembe sem jut.

2. A márkás ruha is lehet, hogy turiból van (tapasztalat)


Ami számomra már kissé szomorú kategória, mikor megveszi a szülő a márkás ruhát az 1-2 évesnek, aztán azt hallom, hogy -ne csináld, piszkos lesz, tudod, hogy fele fizetésem benn van? Na, ez az, amire kissé húzom a szám, mert ha tudja, hogy a gyerek mászik, összekeni magát, akkor vegye már meg a játszós ruhát, ha pedig elég gazdag hozzá, és tud majd újat venni, akkor hagyja kicsit szabadnak a gyereket!

2011. okt. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom miért gondolják ezt?!


Egy hónapja kiírtam egy kérdést, hogy NEXT ruhát hol tudnék venni Mo-n, ami nem használt ruha!.. erre írták páran, hogy turkálóban... Egyetlen egy normális választ kaptam, hogy Bp-en van egy bolt, ahol forgalmazzák, de elég drágák.

Megkérdezte egy hölgy, hogy miért nem veszek a gyereknek használtan?! Én meg leírtam neki, hogy a lányom (igaz még csak 3 hónapos) sosem fog használt ruhákban járni, mivel én úgy vállaltam a gyereket, hogy mindent megfogok neki adni. Úgy álltam hozzá a gyerekvállaláshoz, hogy előtte évekig gyűjtögettem a pénzt és lemondtunk párommal olyan utazásokról (nyaralás), ami nem 2 forintba került volna!


Nekem nincs szükségem arra, hogy hónap végén azt nézzem, tudok -e venni fél kiló kenyeret vagy nem.. de ez meg egy másik téma már!!!

2011. okt. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem is abban az esetben zavar a "márkás ruha", ha fél percenként ordítozza az anyuci, hogy ülj le, ne csináld, piszkos lesz, elszakad, koszos lesz, stb.

Az vegyen a gyerekre drága ruhát, akit nem vág földhöz, ha első felvételnél szétszakad, vagy olyan folt kerül rá, ami sose jön ki.

A gyerek akkor is gyerek, ha Nike cipőben meg Next nadrágban van, és jobban érdekli a fára mászás, mint a ruhája ára.


Nekem az a tapasztalatom, hogy a többség nem teheti ezt meg. A gyerek ül a padon, és nézi a turkálós ruhás kölyköket, akik bátran szórják a homokot, fociznak, ugróköteleznek, mert neki nem szabad.

Egyszerűen jobban érzi magát, ha ő "különleges", akinek jobb ruha jár, és nem úgy, hogy "szerencsétlen", akinek semmit nem szabad. Nekiáll dicsekedni a cuccaival, hogy kompenzáljon.


Mivel a többiek kirekesztik, és anyu "elmagyarázza neki", hogy azért, mert irigyek, elkezdi lenézni, megvetni azt, akin nincs márkás cucc. Mivel megtanulta, hogy ő ettől különb.


Na kb. ebben a magasságban lesz kínos a vergődés a márkás cuccokkal.


Nem beszélve arról, hogy teljesen ésszerűtlen közepes minőségű ruhákra többet kifizetni, és két lábon járó reklámfelületet csinálni a gyerekből.

Engem az érdekel, hogy jó minősége legyen, könnyű legyen mosni, vasalni, ne legyen benne műszál egy gramm se, és ne irritálja a bőrt a címkéje. A gyerek meg eldönti, hogy tetszik-e, különben úgyse veszi fel. Neki is van ízlése, el tudja dönteni, hogy mi tetszik neki és mi nem. Fura, de sokkal jobban érdekli az anyaga, a színe, vagy egy mesefigura az elején, mint egy ku.rvanagy márkajel a mellkasa közepén.

:)

2011. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Én hülyeségnek tartom a drága ruhákat megvenni a kicsiknek hiszen amíg nagyon pici hipp-hopp kinővi, amíkor már jár, mászik, homokozik gyorsan tönkremegy.

De azért mert én így gondolom, és nem is engedhetem meg magamnak, ettől függetlenül nem nézem hogy más gyerekén mi van. Konkrétan dunsztom sincs a most divatos márkákról, mert nem csak a gyereknek, magamnak is duriban vásárolok, és nem a márkát nézem, hanem hogy tetszen és jól álljon és kifogástalan állapotban legyen. Van Zara, Next, Dechatlon, Miss Sixty felsőm, farmerom, de nem is ingen tudom hogy ezek a márkák márka üzletben milyen értéket képviselnek, mert duriból vannak.

2011. okt. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
34%

Talán fáj nekik, hogy egy-egy gyereken az ő havi fizetésüknek megfelelő ruha van, a sajátjuknak meg olcsóbb, és ők nem tudnak mit villantani. Pedig nem ez a lényeg, csak sajnos manapság ezt sokan elfelejtik.

Mondjuk én még nem találkoztam olyannal, aki megmondta volna, hogy a fiamon most Dior Baby Collection van, vagy esetleg egy olcsó Zara ruha,szerintem nem ezt figyelik a legtöbben.

2011. okt. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
57%
Ez egy olyan felesleges tema, annyira maganugy, kit erdekel... En nem azert veszem a markas cuccot, mert markas, hanem mert tetszik. A legtobb markas cuccon nincs is jel, honnan tudna barki is, hogy ez markas? Lehetetlenseg bejarni az osszes uzletet, hogy kepben legyunk. Pl. nem minden ralph lauren cuccon van kint a jel, nem mindig latszik. Aki ilyen helyeken vasarol nap, mint nap, annak nem szamit altalaban, hogy lassak, hogy az o gyereke draga holmit visel. Az mas teszta, hogy valaki direkt arra gyujt, hogy egy-ket draga darabot beszerezzen, csakhogy elmondhassa, nekik is van. Ezt ertelmetlennel tartom, de maganugy. Oszinten, rengeteget jarkalok, neselodom, vasarolok, de sosem tudnam, hogy mi melyik kollekcio, olyan sokfajta divatos baba es gyerekruha van, hogy nem jegyeznem meg, mi honnan van. Nem is figyelem. Az meg, hogy ki van irva, hogy nike meg ilyenek, az mar regota nem divat. A felsobb kategoria (dior, ralph lauren, burberry, stb.) jeleit szerintem meg nem mindenki ismeri, de nem is fontos. Mekkora hulyeseg. Meg nem jarunk oviba, de ha azert nezik ki a gyetekeket, mert markasban van vagy forditva, regen rossz lenne. Nem hiszem el, hogy van ilyen.
2011. okt. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Kedves utolsó! Engem igenis azért néztek le, mert minden holmim másod-harmadkézből való volt, kifakult, ilyesmi, míg a többiek vadonatúj ruhákban-cipőben mászkáltak,stb. Sőt, volt, mikor hallottam, hogy az egyik lány dicsérte a másik szandálját, mire közölte, hogy á, csak 8 ezer forint volt.
2011. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!