Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál mi legyen a...

Hozzátáplálásnál mi legyen a következő?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kisfiam, egy hete az anyatej mellett gyümölcsöt is kap. Kezdtük az almával, 2 napja meg barackot kap. Mi legyen a következő és utána? Írnátok egy sorrendet, hogy mit adtatok a babátoknak? Köszönöm :)
2011. okt. 31. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is pont itt tartunk! :) elvileg még a meggyet is lehet 6hósan, én ezt nem, de a banánt még ezek után megkóstoltattam vele. Ezután simán a krumpli, céklát, répát, sütőtököt (ebben a sorrendben)egyiket sem ette meg, almával próbáltam keverni, de úgy se :) sőt a bébikaját se nagyon. mi várunk még. de ugyanígy fogom újra megpróbálni kb 1 hét után
2011. okt. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Simán adjak Neki tízóraira krumplit? Mert most a gyümit akkor kapja. Én a sütőtököt gondoltam következőnek. A sütőtököt cukrozzátok sütésnél?
2011. okt. 31. 09:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk így volt:

alma-őszibarack-sárgarépa-krumpli-sütőtök-cékla-fehérrépa-sárgadinnye (ezt van, aki később ajánlja, én azért adtam, mert szezonja volt)-cukkini-paradicsom-körte-brokkoli-csirke-meggy-kölesgolyó-saláta-zöldborsó-zeller-marhahús-sárgabarack-tészta-máj-banán-bab


Az alma után én rögtön bevezettem a natúr rizspépet (amiben nincs semmi más, csak rizsliszt és vitaminok), a sima gyümölcs/zöldséglevek kóstoltatása után egy kicsit kevertem a gyümölcshúshoz.


3 napig csak 1 féle újat adtam neki, a 4-5. napon jött a következő ételfajta. Nagyon fokozatosan haladtam, első nap 2-3 kiskanál (natúran, nem keverve semmivel), második nap 6-10., 3. naptól amennyit meg bírt enni. (Ez az új ételre vonatkozik, amit már ehetett, abból megkapta a kóstoltatás után a rendes adagját. Pl. 2-3 kanál sütőtök után megehette a rendes adag almapempőjét.)

6 hónaposan, kizárólagos szoptatás mellett kezdtem el, most 9 hós.


Úgy is lehet csinálni, hogy az újat nem önmagában adod, hanem hozzákeverve (ugyanígy fokozatokban) ahhoz, amit már ehet. (Pl. céklát nem önmagában kóstoltatsz, hanem a rendes adag krumplihoz teszed, majd fokozatosan egyre több cékla-kevesebb krumpli).


Nekem védőnő mondta ezt a sorrendet. 3-4 új étel után azok kombinációját is kapta. Most napi 3x eszik csak bébikaját, 3x csak szopizik.

2011. okt. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sütőtököt nem kell cukrozni! Édes lesz önmagától is.

Fűszereknél: először petrezselyem, zeller, kapor. (Só, bors, pirospaprika jóóóó sokáig nem ajánlottak.)

A főzelékbe 1 hónap után mehet 1 kávéskanál olaj. Ha már 1 hónapja eszik, javasolt új ételként a hús bevezetése.


Sima krumplit az enyém nem szerette, így a 2. krumplis napon az almába kevertem.

2011. okt. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban nem kell cukrozni a sütőtököt (meg semmit se!) édes lesz. Sütve még jobb! Mi még nem váltottuk ki a 10órait se, így kóstolás szempontjából akkor adtam neki a pár kanál zöldséget is, hogy ne este jöjjön ki ha vmi baja van vmelyiktől. Ha már gyümiből meg fog enni egy rendes adagot, akkor az marad 10óraira és a zöldségeket dél körül fogom kóstoltani
2011. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!