Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál, hány napig...

Hozzátáplálásnál, hány napig kostóljon egy ízt?

Figyelt kérdés
Pár hete elkezdtem a kislányomat kóstoltatni az ilyenkor szokásos gyümikkel de semmi sem ízlik neki.A kérdésem hogy hány napig kostóltassak vele egy ízt?3-4 nap?Ha nem ízlik neki jöhet egy másik? Nektek mi az amit először elfogadott a babátok?
2011. okt. 16. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elso az alma volt.

3 napig minden tizorainal kapott egy kis kanallal, 4. nap mar egy fel almat megevett. En eleinte megfoztem neki keves vizben minden gyumit, atszurtem es ugy turmixoltam. Amit kikopott, azt anyatejjel felhigitottam, ugy jobban elfogadta.

2011. okt. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 hetet mondanak. Nekem mind a két gyerekemmel egy tragédia volt a hozzátáplálás.

Az almát mondják elsőnek. Na, 1 éves koráig egyik sem ette meg nyersen. Olvastam is, hogy nagyon savas, sok gyereknek fáj a pocija tőle, úgyhogy én megpároltam, és a saját levével összeturmixoltam, úgy megették. Aztán ehhez kevertem krumplit. Na, a védőnő szerint ez nem jó, ne keverjem az ízeket. De a krumpli magában ízetlen és fojtós. Úgy nem ették meg.

Aztán mi itt megrekedtünk kb. 1 éves korig. A lányom szinte semmit nem evett meg az almán és a brokkolin kívül. A fiam még a sárgarépát meg a sütőtököt hajlandó volt, aztán szoptak ezerrel, és más kaja nem kellett.

Másfél évesen kezdtek el enni, amit mi, előtte tényleg csak pár kanállal kóstolgattak.

Szép, és egészséges mind a kettő, szóval ha nem akar enni a gyerek, akkor ne keseredj el.

2011. okt. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 6 és fél hós a kislányom, 3 hete kezdtem el hozzátáplálni, eddig szépen eszik mindent. Igaz, az első kanálnál sokszor összerezzen, bizalmatlanul ízlelgeti, hogy mit is kapott, van hogy látom, hogy kirázza a hideg, öklendezik, de érdekes ez csak az első reakció, lehet, olyankor mást vár, de aztán ahogy lecsúszik az első kanállal bármi is legyen az (alma, barack, répa, stb.) utána már szépen eszik. Persze az elején volt hogy az alma nem akaródzott neki, de mára már igen. A barack viszont az első perctől nagyon csúszott :)

Ahogy láttam 1-2 hét után, hogy nem viselik meg az új ételek, nincs székrekedése, stb., én is egyre bátrabb lettem, pár napja megevett majdnem egy egész banánt, úgy hogy előtte egyszer sem kóstoltattam vele. Nem is lett semmi baja a világon. Szóval én bátrabb vagyok vele, adok neki körtét is, céklát is, vegyítem az alapanyagokat, ma pl. evett krumpli-cékla-répa-alma papit, lecsúszott neki egy kis müzlis tálkára való.

Olyat is szoktam neki adni, hogy rizspép vagy gabonapép tetejére ráöntök egy kis üveges gyümit, vagy saját reszelésű almát, és azt adom neki. Magában nem eszi meg a rizspépet (elég íztelen), de ha gyümivel adom, akkor hangosan benyammogja az egészet. Próbáld ki, hátha fordítva is igaz, hogy önmagában nem kell az alma, de ha egy kis rizspéppel van, akkor már lehet jobban esik neki. És az almánál az is fontos lehet, hogy édes legyen. Egyszer adtam a babámnak fanyarabb almát, de a hideg rázta tőle, nem volt hajlandó megenni.

2011. okt. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
és még valami, én azt tapasztaltam, hogy van amit nem tudok neki úgy elkészíteni, hogy hajlandó legyen megenni, pl. répa, de üvegesben már nagyon ízlik neki. De amit ma főztem (krumpli-cékla-répa-alma) azt már megette, mert az nem csak egy alapanyagból állt, és mivel észrevettem hogy bezzeg az üveges az mindig ízlik neki, próbálom olyan állagúra csinálni a saját készítésű papikat, és tényleg ez is egy trükk, akkor ízlik neki jobban ha elég híg a papi.
2011. okt. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. okt. 17. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!