Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy meggyógyuljon...

Mit tegyek, hogy meggyógyuljon a kisfiam popsija a pelenkakiütéstől?

Figyelt kérdés
Nappal 2-3 óránként szoktam átpelenkázni. Még csak anyatejet eszik. A reggeli peluscsere kivételével mindig van széklet a csomagban, és eléggé folyós. Szinte csak Sudocram-et használok a posijára, mióta hazahoztuk a kórházból, mert eddig az vált be legjobban. Próbáltam korábban a Bepantent, de az neki nem jó, a gyógyszertári popsikrém se jön be. Vettem Neogranormont, és gondoltam az helyrehozza a popsiját a pelenkakiütéstől, de mintha még pirosabb lenne a popója azóta. Szegény nagyon sírt fürdetésnél, mert biztos csípte a víz is. Aloe vera spray-t is kipróbáltam, de nem enyhítette a gyulladást. Mit tegyek? (5 hónapos a baba)
2009. máj. 5. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nekünk a zöld tégelyes dmes vált be, de nagyon. 2szer bekentem és elmúlt a pirosság. szellőztesd sokat, az is segít.
2009. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Piros ecsetelő ill. külön boraxos krém. Mindkettő vényköteles,dokihoz vidd ő felírja neked.
2009. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
nekünk mondták a korházba hogy nagyon vastagon kell be kennni!!! Hihetetlenül sokat kent az ápolónő a popsira Probáld ki .Rengeteget tegyél te is rá!!!
2009. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy régi módszer.(Nem nagyon volt még popsikrém),ami jól bevált. (egyéb kiütéseknél is.) Házi disznózsír,természetesen só nélkül.Régen a gyermekorvosok és bőrgyógyászok is ezt ajánlották.( vegyél zsírszalonnát,és süsd ki,akkor biztos házizsírod lesz.)
2009. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben egészséges, vagy betegrendelésre kell vinni? Ezután minden peluscserénél fogom szellőztetni a popsiját 10-15 percig, míg meg nem gyógyul. Mit csinálhatok rosszul? Sose volt még ilyen a popója.
2009. máj. 5. 21:57
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is olyan volt. írt fel rá a dokinő krémet és az pár nap alatt helyrehozta.Én ilyen esetbe a tanácsadóba szoktam vinni mikor ott van a dokinő. Ott kevesebb az esély hogy összeszed valami bacit.
2009. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
dokinak van direkt erre való kréme telefonon mond elneki és kiadja az ajtón a receptet
2009. máj. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
fogzik mert attól is lehet
2009. máj. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én még azt olvastam, hogy ilyenkor nem szabad az illatosított törlőkendőt használni, mert az is irritálja a bőrét. Vizes vattával kell letörölni, majd szárazra törölni, utána bekenni.
2009. máj. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia, ahogy az elottem levo is irta vizes vatta aztan szarazra torolni es bekenni VEKONYAN a tul sok kremtol nem szellozik a bor! Majd 10-15 perc szelloztetes utan add ra a pelust. Ha holyagos a pelenkakiutes mi canestent hasznaltunk ejszakara es reggelre elmult. De ez csak orvos engedelyevel!

Nalunk a fogzasnal volt nagyon piros a feneke 13 honaposan mikor a szemfoga jott.

Sok sikert es gyogyulast!

2009. máj. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!