Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdhetem el a tejtermék...

Mikor kezdhetem el a tejtermékek bevezetését? Gondolok itt a túróra, tejfölre, krémtúróra, túró rudira, joghurtokra.

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom, hogy egy év alatt ne adjak tejet semmiképp se.De mi a helyzet a már felsoroltakkal?Ti hogy kezdtétek, milyen sorrendben?
2011. okt. 31. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:

tejet egy év után, tejtermékeket 7-8 hónapos kortól lehet.

a túrórudi meg nem tejtermék :D azt a csoki miatt 10-11 hónapos kor alatt szerintem ne.

joghurtok, krémtúrók szintén nem a legjobb választás. natúr joghurtot vagy túrót keverj gyümivel és turmixold.

mi: sajt, túró, joghurt


minegy milyen sorrendben vezeted be csak ne tartósítószeres, ízfokozós, mű izéket adj neki

2011. okt. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kb.10hós kora körül kezdtem neki adni ezeket,a tejet meg 13hó után.
2011. nov. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én orvos tanácsára vártam 10 hóig. akkortól túró, joghurt, sajt. 1 év után próbáltam a tejet, de nem bírta. most 15 hós, tej kivételével mindent kap már.
2011. nov. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

8 hónapos kora után adtam joghurtot, túrót, sajtot.

A túrót kicsit hanyagoltuk, mert egyből átcsapta.

A többivel nem volt gond, szerette, szereti.


Trappistát reszeltem a főzelékébe.

Amikor már darabosat is evett, akkor Mackó sajtot (tömlős) kentem a kenyérre.

Danone natúr joghurtot vettem, banánt kevertem hozzá, vagy/és babakekszet.

Krémtúrót így csináltam: túrót pici joghurttal, szintén banánnal kikevertem. Így elég édes is volt.

2011. nov. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
8 hós korától mehetnek a tejtermékek (sajt, vaj, joghurt, túró, kefír), de csak natúrt adj neki. Egyrészt nem érdemes már korán az édeshez szoktatni, másrészt az adalékanyagok egészségtelenek, harmadrészt tartalmazhat nyomokban allergént (pl. mogyoró). Mi joghurttal és vajas kiflivel kezdtük. Előbbibe néha rakok házilag pépes gyümölcsöt néha vagy sűrítésnek túrót, gabonapelyhet, alternatívának felesbe kefírt vagy pici tejfölt. Amikor ügyesedett a rágásban kapott sajtot.
2011. nov. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!