Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha úgy néz ki érzékeny a...

Ha úgy néz ki érzékeny a tejre-tojásfehérjére, hova vihetem a háziorvoson kivül a fiamat hogy kiderüljön valóban az-e, és milyen vizsgálatot végeznek?

Figyelt kérdés
15hónapos a fiam.1hónapja kezdtem el adni neki a tejet,semmi baja nem volt azonkivül,hogy egy idő után apró pici piros és "szintelen"pöttyök jelentek meg rajta,a hasán-mellkasán,vállán,füle mögött,kezén,az arcán hátán kevés.Fogalmam nincs hogy a tejtől voltak-e ezek,de azóta most szüneteltetem neki,visszatértünk a gyerekitalhoz egy időre.Nem volt se hasmenés,se hányás,csak ezek a pöttyök.Nem tudom nem e melegkiütés volt-e.Vagy azok más helyeken jönnek elő?Amúgy még most is van rajta néhol,a hasán kezén.Utána evett tojást,akkor is pöttyös lett,igy az gondolom a tojásfehérjétől,pedig előtte soha nem volt a tojástól baja,ezt sem értem..Ha érzékeny a tojásfehérjére,tejre,akkor semmi olyat nem adhatok neki amiben van,(süti,babapiskóta,főzelék...stb)vagy konkrétan csak tejet és tojásfehérjét nem?Hol lehet kideriteni tényleg érzékeny-e ezekre a fiam?A háziorvos egy kalap sz..t sem ér sajnos,hiába mondok neki bármit is,beutalót sem ad sosem,mert szerinte nem ez a baja.(most nem konkrétan erre irtam,hanem bármikor ha felmerül bennem valami,kinevet,hogy eltúlzom..stb)Kell ezekhez beutaló?És milyen vizsgálatok vannak,mennyi idő...stb?Minden érdekelne,remélem tudtok segiteni!!
2011. nov. 1. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, vidd el gasztroenterológiai szakrendelésre. Egy vérvételből megállapítják hogy allergiás-e valamelyik élelmiszerre. Hogy beutaló kell-e azt nem tudom...
2011. nov. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha allergiás lenne a tejre, akkor a tejitalra is az lenne, hisz az is tejalapú. Ha a tojásra lenne érzékeny, akkor a piskótától is kicsattogna. De ha te mégis ezekre gondolsz vidd el gasztroenterológushoz. Ő csinál allergiateszteket. Vagy jobb helyeken a bőrgyógyász is csinál ilyet. nálunk nem.

Az én tejallergiásom a nesquik kakaóra érzékeny, pedig arra az van írva, hogy nyomokban tartalmazhat.

2011. nov. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.És mennyi idő egy ilyen vizsgálat?De a gyerekitalban azért "fel van dolgozva" a tej,nem úgy mint magába a bolti tejbe.Se a tejföltől,túrótól,semmi tejterméktől nem volt baja,csak a sima tejtől,ha attól egyáltalán.Akkor szerintetek nem valószinű hogy attól lenne?Sütit,piskótát nem evett még,azért kérdeztem hogy ezeket adhatom e neki attól,ha a tojásfehérjére érzékeny lenne-e.
2011. nov. 1. 10:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Az teljesen mindegy, hogy feldolgozott tejről van e szó! Ha allergiás akkor allergiás minden formában. Tojásfehérjéhez is jutott már a szervezete, gondolom evett már tésztát meg ilyesmit ami tartalmazza, bár a tojás esetében azért lehet fenáll az esély, hisz telítődni kell a szervezetnek..

Tejet nem hinném, hisz ha allergizál a szervezete a tejre akkor már utána a gyengébb tejterméket sem bírná..

Én magánúton hordom a gasztroenterológushoz, rendes szakrendelésre kell beutaló meg elég hosszú a várakozási idő. Ha vérből nézi az több hét is lehet mire megérkezik az eredmény, ha karcolásos tesztet csinál az ott azonnal megvan.

Vidd el ha nagyon úgy érzed gond van.

Az én fiam tej + szójaallergiás egyébként.

2011. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod!És azt lehet kérni hogy melyik vizsgálatot(vérvétel vagy az a karcolásos) szeretném,vagy ők döntik el?Tojást is evett már,több hónappal ezelőtt is,rántottát,tésztát...és nem volt gond.Nem értem akkor mitől lehet....nem használok új mosóport,semmit.Járunk gasztr-hoz,mert 2hónapos kora óta epeköve volt a fiamnak,de csak januárban kell legközelebb menni,az azért odébb van még....de nem magánhoz járunk,hanem kórházba.Akkor megkérdem a háziorvost,remélem hajlandó lesz adni egy beutalót...inkább feleslegesen megcsináltatom neki ezt a vizsgálatot ha meglehet,minthogy ne tudjam mi baja van,és nehogy nagyobb baj legyen.
2011. nov. 1. 11:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz , hogy allergiás reakciót váltson ki az esetek többségében telítődnie kell a szervezetnek. Mi a szójával voltunk így. egy darabig semmi baja nem volt a felvágottaktól aztán egyszer csak...allergia.. a tejre viszont kezdetektől fogva az.

Szerintem adni fog beutalót ha kéred, annyira izé nem lehet a doki. A vizsgálat módszeréről az orvos fog dönteni. Elképzelhető, hogy először azt mondja , hogy 100%-ban iktassatok ki az étrendből amire gyanakszotok. És ha ezek után nincsenek tünetek akkor könnyen elvan csípve az allergén. Nekünk eleibe így volt. 2 éves kor alatt nem igen szeretnek vérvizsgálatot csinálni, biztos megvan rá az okuk is, nem kérdezősködtem. Azt hiszem valami olyasmi, hogy hamar megalvad a vér, de nem vagyok biztos benne.

Most nézem, hogy 15 hónapos, szerintem nálatok az lesz, hogy vezetned kell diétás naplót. Sőt kezd el most. Mindig írd fel mit eszik, és ha pötty vagy bármi más van, akkor beírod, a doki meg látni fogja mikor milyen étel után lett gond. ezzel megspórolsz több orvoshoz járást. Vagyis úgy csinálod ahogy akarod, ez csak egy jó tanács volt :)

2011. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!