Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a tünetei ha érzékeny...

Mik a tünetei ha érzékeny lenne a tojásfehérjére?

Figyelt kérdés

15hónapos lesz a fiam.Jó párszor evett már rántottát,főtt tojást hónapokkal ezelőtt is,de soha nem vettem észre hogy pöttyös lett volna,vagy bármi.Viszont ma öltöztetésnél láttam a mellkasán,sok apró pici pöttyök vannak,pirosak is,a kezén is van pár a vállánál,meg a füle mögött is pár.Eszembe jutott hogy tegnap rántottát reggelizett,semmi mást nem evett ami "olyan",de amint irtam,ezt is evett már sokszor,de eddig soha nem volt gond.

-Lehetséges hogy mégis a tojásfehérjére allergiás?

-Ha igen,miért nem rögtön jelentkezett?

-És mik a tünetei?Lehetnek ezek a pöttyök is,vagy más esetleg?

-Hova forduljak ha allergiás lenne rá?Mikor nőheti ki..stb?Bocsánat asok kérdésért,remélem tudtok nekem ezekre válaszolni!


2011. okt. 22. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam tej- és tojásfehérje allergiás. Nála is pici pöttyökkel jelentkezett, amik összefüggővé, érdessé váltak.


igazából csak az utolsó kérdésedre tudok válaszolni. Ha nem múlnak a pöttyök, és a gyerekorvosotok szerint is allergia, akkor kérhetsz beutalót/vagy mehetsz magán úton bőrgyógyászhoz a bőrtünetek kezelésére és gasztroenterológiára az ételallergia miatt.

Mivel újra kiemelted a kérdést, gondolom nem múltak a tünetek. Érdemes szerintem bejelentkezni orvoshoz. Ja, még annyi, hogy kb. két hét míg kiürül a szervezetből az allergén anyag, tehát, ha 2 hétig nem adsz a gyereknek semmi olyan ételt, amiben fehérje van (nyersen még tojássárgás ételt sem, mert nem tudod úgy szétválasztani, hogy ne maradjon fehérje), akkor elvileg el kellene múlnia a tüneteknek.


De persze lehet, hogy teljesen mástól pöttyös.

2011. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod!Igazából még nem múltak el,de halványodtak,de neki nem összefüggő,nem érdes,csak pöttyök,nem lett több,nem lett nagyobb,semmi.A kezén is láttam már,a könyökhajlatában.Dokihoz nem vittem el,mert egyedül vagyok vele,és ott mindent összeszedne,rengetegen vannak,ezért nem vittem.Gasztroenterológushoz járunk 2hónapos kora óta más okból,akkor ott kérdezzem meg esetleg?Mondjuk oda csak januárban kell legközelebb menni,de majd rákérdezek.1hét múlva meg viszem a körzeti dokihoz a 15hónapos oltásra,és elmondom neki.Csak nem tudom úgy fogja e tudni mitől lehet,ha már nem látja a pöttyöket,mert addigra már gondolom elmúlik.
2011. okt. 24. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyorsan fényképezd le, amíg még látszanak a pöttyök, aztán kis kamerával a kezedben menjetek a dokihoz. Én mindig így csinálom, és már sikerült is így diagnosztizálnia olyan foltokat, amikből már semmi nem volt, mire dokihoz értünk.
2011. okt. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi:) ha felkelt le is fényképezem akkor.
2011. okt. 24. 13:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi,nem akarok kötekedni,de ez a fényképezős módszer nem tökéletes. Az orvos nemcsak ránézésből diagnosztizál,hanem tapintania is kell,hogy milyen a bőr felülete! Tapasztalatból tudom,a fiam ekcémás,gyakran kiütéses.
2011. okt. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen,persze nem olyan mintha látná,de "nem olyan extra",tehát csak apró pici pöttyök,,mint amikor kipattog az ember arca pl,nem érdes,semmi.De nem szeretném ha elkapna valami betegséget még órákat ülünk ott.
2011. okt. 24. 13:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Viszont ha profi az orvos, és már 1000-et látott abból a fajta pöttyből, akkor nem biztos hogy tapintania is kell. Viszont ha csak annyit mond az anyuka, hogy "pötty", akkor abból semmi sem derül ki.

(Lehet, hogy a e gyerekednek valami ritka speciális fajta ekcémája van, ahol ez is számít)


A lányomnak allergiás reakciója lett egy gyógyszertől, és nem pöttyök, hanem foltok voltak az arcán, annak semmilyen térbeli kiterjedése nem volt. A doki így tudta beazonosítani. Én mondjuk rohantam vele, mert attól féltem, hogy még valami rosszabb is jön (nem jött, szerencsére), de mire beértem vele, 20 perc alatt teljesen elmúlt. Így nem mentünk hiába.


Egyébként a legtöbb orvos képeken látja a különböző kiütéseket, mert hiába megy az egyetemi évek alatt gyakorlatra, nem lát mindenfajta betegséget, képről viszont mindet fel kell ismernie...


Na bocsánat!

2011. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

13.45-ös vagyok.

Nincs ritka ekcémája a fiamnak. A múltkor erős piros foltos kiütései lettek,elmentünk orvoshoz. Azt mondta,ránézésre víruskiütés,de tapintás alapján nem,csak meleg kiütésről volt szó.

Csak segítő szándékkal válaszoltam!!!!

2011. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!