Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha érzékeny a baba a tojásfehé...

Ha érzékeny a baba a tojásfehérjére, lehet csak az arcán pöttyös?

Figyelt kérdés
13 hónapos, már bolti tejet is iszik. Amíg csak a sárgáját adtam a tojásnak, nem volt semmi baja, de mostanában észrevettem, ha egész tojást eszik, elég csúnya az arca. Néha bepöttyösödik, fehér apró kiütések vannak rajta, van amikor bepirosodik. Doki nem adott rá semmit, gyógyszertárban kértem rá kenőcsöt. Más baja illetve tünete is lehet, ha allergiás?
2010. máj. 3. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ételallergia mindig az egész bőrfelületen jelentkezik, nem csak egy helyen, mint pl az arcon.

Ez azért van mert ahogy a gyomorban felszívódik az étel a véráram útján mindenhova eljut, nem csak egy adott helyre.

Ha csak az arcán van akkor lehetséges, hogy pl a plüssjátékára, sapkájára, párnájára került valami allergén anyag, vagy a kezével viszi föl folyamatosan valamiről.

2010. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. máj. 3. 21:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Lányom bármilyen joghurtot evett kipattogott töle ugyan ugy, es csak az arcan, ugy nezett ki mint aki baranyhimlos Ne adj meg neki tojast majd 2-3 honap mulva probald ujbol. Nekunk a doki kalcium szirupot javasolt ra recept nelkul lehet kapni, es jo ha van otthon mert jon a nyar es ha megcsipi a mehecske akkor is lehet adni.
2010. máj. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!
2010. máj. 5. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!