Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdtük a hozzátáplálást,...

Elkezdtük a hozzátáplálást, de még most sem tudom, hogy mikor lenne jó adni a gyümölcsöket. Azt tudom, hogy délelőtt, azt is, hogy mit, de mikor pontosan?

Figyelt kérdés

Szopi előtt? Szopi után? Kettő között félidőben?

Keresgéltem a neten, de sehol nem írnak ilyesmit, csak azt, hogy először döntsem el, mi a célom, ki akarom-e váltani a szopit, vagy csak nasi legyen, de nem tudom! :S

Légyszi segítsetek, ráadásul a babámnak nem is ízlik az alma, eddig összvissz 1 kanálnyit tudtam megetetni vele, fintorgott, de elnyammogta nagy nehezen (6 hós, csak anyatejes)

Vagy próbáljam meg a barackot? Vagy meg fogja szokni az almát?


2009. máj. 6. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

pedig azt neked kell eldöntened, h étkezést szeretnél -e kiváltani, v hozzátáplálni.

ha étkezést váltasz ki, akkor kaja, aztán tej

ha hozzátáplálsz, akkor tej és aztán a kaja.

ha az alma nem megy, adhatod neki a barackot.

2009. máj. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, azt hiszem kiváltom a tízórai szopit; tegnap úgy csináltam ahogy írtad, kaja előtt próbáltam neki adni almát, de annyira a tejcsire számított, hogy nem kellett neki, ráadásul utána a szopi sem ment jól, na ezért estem kétségbe...
2009. máj. 6. 11:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval. Még annyi, hogy én alma után banánt, majd krumplit (nem ízlett neki), és ma a sütőtököt kóstóltattam édikével.
2009. máj. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, én ugyanilyen dilemmában voltam! :) Az almát nem szerette a fiam, ő is csak anyatejes volt addig. Én 10-kor kóstoltattam vele, annyit amennyit jóízűen megevett, először csak egy-két kanál, borzalmas fintorokat vágott, még borzongott is sokszor. 3-4 napig ugyanazt ette, utána váltottam mindig másra. Az alma akármilyen édes, mégis kicsit savas, savanykás, azért nem szeretik. Próbáld meg megpárolni, turmixolni és úgy adni neki. Az üvegesek az enyémnek is jobban ízlettek, de nem akartam rászoktatni. Ha evett pár falatot, utána cicire raktam. Egyre többet evett már egy egész almát, vagy banánt képes megenni, 8 hós. Az se jó, ha nagyon éhes, mert akkor nem lesz türelme kóstolni, így nekem az vált be, hogy 8-kor szopi, 10-kor gyümi, utána szopi. Kb. 1 hó után nem kellett neki gyümi után szopcsizni, így váltottuk ki a 10 órás szopcsi. Mindig megkínálom, hátha szomjas, de már ritkán szopik, akkor is csak néhány korty. Ami nálunk kedvenc: banán-meggy(mirelit), alma-babakeksz, körte (bármivel, még magában is). Ha párolva sem eszi az almát, akkor próbálj banánt adni, vagy barackot, és később meg lehet próbálni keverni valamivel, vagy lehet hogy majd magában is meg fogja majd enni (a fiam mai napig nem eszi magában az almát).


Boldog babázást!

2009. máj. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
:) Nagyon köszi!
2009. máj. 6. 11:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én 3 hete kezdtem a kóstolgatást, az én lányom is 6 hónapos volt akkor és anyatejes. Hát az első kanál almától fintorgott ő is rendesen, majdnem sírtam, hogy az én gyerekem soha nem fog enni. De mint előttem ezen az oldalon oly sok anyuka írta, fokozatosan adtam neki egyre többet, és mostanra már egy fél almát megeszik. Próbáld barackkal keverni úgy nagyon ízlett a kis csajnak. Én két szopi között adtam neki, amikor nyugodt, és jókedvű volt. Kitartás, pár nap múlva derűsebben látod a dolgokat hidd el. Üdv.
2009. máj. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia! az én fiam is utálta az almát, de a barack bejött neki. viszont abból is csak pár kanálnyit lehetett beletraktálni. aztán egyszer csak elkezdett érdeklődni az evés, a kanalazás iránt (főleg amikor minket látott enni). azóta simán megkóstol mindent, megszerette az almát is.

szerintem a hozzátáplálásra meg kell érni a babáknak és ez kinél előbb, kinél utóbb következik be.

szóval próbáld meg a barit, vagy térjetek vissza egy-két hét múlva a kanalazáshoz. és próbáljatok időnként "családilag" enni. hidd el, beválik! :)

2009. máj. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást Lányok, nem adom fel, csak ugye az ember annyira várja az első falatot, aztán meg jön a csalódás...de bízom benne, hogy pár nap és jobb lesz, mondjuk így is olyan édes, ahogy eszegeti :)
2009. máj. 6. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!