Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is alszik igy a babája?

Másnak is alszik igy a babája?

Figyelt kérdés
Szóval reggel 6-7 óra között kel 6 hós kisfiam, akkor eszik 150 ml tápszert. Ezután még visszaalszik olyan 8-fél 9-ig. Egy darabig jól elvan, de mire a tizóraihoz érnénk, már fáradt,pedig az 10 körül szokott lenni. Ha hamarabb kinálom,nem kell neki,mert még nem éhes. 10kor eszi a gyümit, de közben már dünnyög, néha sirdogál, de közben meg enné mint az őrült, csak fáradt. Ennyire nem bir ki másfél órát? Aztán olyan 11 körül bealszik, kb egy fél-háromnegyed órát, és természetesen nyügös, és mire megint a következő evéshez érünk, ami fél kettő körül van (főzelék), megint nyügizik, és dünnyög evés közben, ugyanaz mint reggel. Délután jobban megy az alvás, akkor alszik 1-1,5 órát, öt körül megint eszik, de utána megint nem bir sokáig fent maradni, mert álmos. A nappali alvása nem megy neki, pedig nagyon álmos, dörzsöli a szemét. Van olyan nap mikor sikerül neki délelőtt is, és délután is 1-1 órát aludni, de ha ez nem jön össze, nyügös az egész nap. Szerencsére az éjszakát végig alussza, fél - vagy háromnegyed 9-től reggel 6-7-ig. Van más is, akinek hasonló a babája? Valami tipp. Vagy majd kinövi, ha nagyobb lesz, többet fog mozogni, jobban elfárad? Csak szegénynek az evés néha fárasztó. De miért fáradt már másfél óra fentlét után, mikor még nem is játszott sokat?
2009. máj. 6. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2009. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
6 hós (most volt május 2-án fél éves)
2009. máj. 6. 12:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi első vagyok, nem voltam elég figyelmes. Az én védőnőm mondta, hogy teljesen normális ha sokat alszik egy csecsemő, az én babám 5 hónapos naponta 4x alszik és max másfél órákat van fennt a két etetés között. Ő sem bír többet. Majd ha nagyobb lesz többet lesz fennt. Nyugodj meg teljesen normális.
2009. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én azt veszem ki ebből,hogy igenis aluszékony a drága....

az én fiam is 6hónapos és reggel már 2.napja fél 6kor kel,akkor szopik,majd neki kell egy másfél,de inkább 2óra mire megint elálmosodik,így a tízórai nálunk,ma mondjuk 9kor volt.Gyümi.ezután kimentünk egy kicsit levegőzni,és úgy fél 11körül aludt el,még alszik,de szerintem mag fél 1re fölkel,akkor kap főzeléket,szopizik ha akar.Majd jó esetben 3körül alszik majd egy órácskát.Akkor megint szopik.És muszáj lefektetnem fél 7körül,max 7 ha jól bírja-mert egyszerűen nyűgös,és fáradt.Mellesleg ő kel éjjel úgy 12-01körül majd 3körül és ugye fél 6-6tájékán.

2009. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet hogy aluszékony, de mégsem tud egy jót aludni. Az elalvás is nehezen megy neki, igaz csak nappal, van hogy csak gyümilével vagy teával tud elaludni, és hamar megébred, aztán nyügös,mert nem aludta ki magát. Nem az a bajom, hogy alszik, csak látom szegénykén, hogy még tudna aludni, de megy neki. Eddig a babakocsiban jókat aludt, 2-3 órát, de miután bejött a meleg, nem tud aludni, meg gondolom ahogy nő, inkább kiváncsiskodik, nézelődik.
2009. máj. 6. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!