Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszással kapcsolatban...

Babaúszással kapcsolatban lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

-Hogy tetszett a babátoknak először, mit szólt a vízhez?

-Hova jártok, mennyibe kerül?

-Mikor kezdtétek?

-Most mennyire szereti?

-Mennyi ideig tart egy alkalom?

Köszönöm a segítséget!


2011. nov. 2. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:

szia!

A mi gyerkőcünk nagyon szeretett itthon is pancsolni, ezért gondoltuk, h elvisszük!

Kicsit megvolt ijedve az elején, de pár perc múlva megszokta a közeget és nem volt semmi probléma! Mi Veresegyházára járunk, 2500 Ft / alkalom, és egy alkalom fél órás! 1 éves korában kezdtük, már elvileg 3-4 hónaposan is ajánlják, de én túl kicsinek találtam akkor ehhez, így most kezdtük el! Mi nagyon szeretjük, a gyerkőc is kedveli, és nagyon jót is tesz neki, én csak ajánlani tudom! Ami a hátránya, h kicsit körülményes a törülközés, öltöztetés stb., főleg, hogy most jönnek be a hidegek! De mindent egybevetve szerintem nagyon hasznos!

2011. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

- a 2-3 alkalommal eltört a mécses (főleg ha mellettünk valamelyik baba sírt) de a 6-7 alkalomtól élvezte már. Hozzáteszem itthon imádott fürdeni.

- Campona mellé (Hajós Alfréd tanuszodába, Budafóka babaúszásra), mi testvérkedvezménnyel járunk, de ha jól tudom 7000 Ft/hó (4alk)

-4-5 hónaposan kezdtük

-nagyon imádja, bár a naggyal most fogjuk abbahagyni (kinőtte a babaúszást)

- kb 40 perc maga az óra, utána ha akarsz maradhatsz játszani a következő óráig.

2011. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Disi ***** válasza:

Szia!

4 hós a babám, vasárnap voltunk először. Itthon is szereti a vizet, ott sem volt gond. Kb. 20 percig bírta, aztán mellettünk a nagy medencében vízilabda meccs kezdődött és a hangos sípszótól megijedt, onnantól kezdve nyűgösködött és csak az én kezemben volt hajlandó megmaradni az apjáéban nem. Amúgy is megretten minden hangosabb hirtelen zajtól. Amúgy végig nézelődött, rágcsálta az öklét, egyáltalán nem volt megijedve. Én egy kicsit hidegnek tartottam a vizet 32-33 fokos, de azt mondták, hogy gyorsan hozzászoknak és nem lesz semmi baja tőle. Nem láttam rajta hogy fázott volna, úgyhogy lehet hogy ez tényleg így van, viszont egy másik baba elkezdett vacogni. 1500.-Ft egy alkalom Hódmezővásárhelyen. Megyünk most vasárnap is. Egyet értek az előttem szólóval, macerás az öltöztetés, tusolás. Sima tus van, rózsa nélkül, fogd a bébit, szappanozd be, majd öblítsd le róla, és aztán magadat is. Nekem azt mondták, hogy fontos, hogy le legyen mosva róla az a klóros víz. Végülis az öltöztetés utána már nem volt annyira gáz, a tusoláshoz képest. Lehet legközelebb bemegyünk a gyereköltözőbe és behívom apát is, ketten csak könnyebben boldogulunk.

2011. nov. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elsöre is nagyon tetszett a babámnak, szinte azonnal "úszott". Nagyon érdeklődőn figyelte a többi gyereket is. Annyira el volt foglalva a többiekkel hogy szinte képtelenség volt rávenni, hogy rámnézzen. :)

Érden járunk, 3000 Ft egy alkalom, de a 4 alk. bérlet 10000Ft.

4 hónaposan kezdtük.

Most is nagyon szereti, igaz egy nyári ,allőr miatt én nem viszem a víz alá(én azt gondolom, hogy fél és ezért félek-tudom, én vagyok a hibás), de apával és az oktatóval is gond nélkül merül.

Egy alkalom 1 óra, de általában 40 percet maadunk csak, mert elfárad

2011. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 2. 13:42
 6/9 A kérdező kommentje:

Még annyit kérdeznék, hogy az úszópelus alatt is be kell-e krémezni a baba popsiját?

Volt-e valamilyen előkészülete otthon a babaúszásnak, pl, hogy hidegebb vízben fürdött?

2011. nov. 4. 08:21
 7/9 Disi ***** válasza:
Nekünk annyit mondtak, hogy hagyhatjuk egy kicsit itthon is kihűlni alatta a vizet, és így hozzászokik, hogy hidegebb.
2011. nov. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia!

Első vagyok!

Mi nem készültünk elő semmivel, mondjuk nálunk a langyosnál egy kicsit melegebb vízben fürdik, a medencében a víz hőfoka kb. 30 C, így nálunk ezzel nem volt probléma!

Fontos esetleg figyelembe venned, hogy milyen a medence hőfoka, illetve mennyire fűtik az adott helyiséget! Illetve csak babák és kisgyermeke használják-e az adott medencét vagy egyéb tevékenységre is alkalmas pl. felnőttek úsznak ugyanabban a vízben! Ezek okoznak főleg problémát!

Mi nem adunk rá úszópelust, nekünk az oktató által kifejlesztett úszónadrágot kellet megvenni azt hiszem 2500 Ft volt! Gumis a combinál és nem folyik ki a tartalom! Ami még pozitív benne, h csak egyszeri beruházás, nem kell mindig külön úszópelit használni!

2011. nov. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
második vagyok. Nálunk is 30 fokos a víz, nem volt gond (itthon is kézmelegben fürdött). Én első gyermeknél csak az elején adtam az ottani nadrág (ahogy előttem válaszoló is írta) alá úszópelust, ha tudtam hogy kakilni még nem kakilt és várható. Később már nem. A második gyermekemnél viszont tovább adtam rá (van hogy még most is), mert ő nagyon sokat kakilt és mikor fogzott nagyon hígat. Ami viszont kifolyhat. Én nem kentem be semmivel, úgyis leázik, lejön a nadrággal. Annyi, hogy uszi után mi is lezuhanyozunk a tusolónál. Aznap így már nem fürdünk többet. Előtte nálunk ajánlottak feladatot (itt meg is lehet nézni [link] Amit első gyereknél csináltam, másodiknál nem. Viszont nem tapasztaltam különbséget. Úgyhogy talán mindegy. Annyit még hozzáteszek, hogy nekünk ez a foglalkozás azért is volt szimpatikus sok már mellett, mert itt 2 felnőtt mehet be a vízbe. Abból is jó volt, mert apával is megszokta a gyakorlatokat és mikor én vártam a tesót, apával tudott tovább járni.
2011. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!