Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszással kapcsolatban mi...

Babaúszással kapcsolatban mi a tapasztalat? Hallottam már jót is és rosszat is. Valóban megtanulnak úszni a kicsik?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos a kisfiam, és szeretnénk vinni.
2010. jún. 12. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon hasznos, mert a babák visszatérnek egy hasonló környezetbe, mint amilyenben a méhben voltak. Nem félnek a víztől és igen valóbvan megtanulhatnak úszni, persze ez hosszabb folyamat, mint nagyobb korban.
2010. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

amit én hallottam, aszerint tudnak úszni, magzati örökség.


De. Úszómester ismerősünk 4 év alatt nem javasolta.

Ti. akkor még másképp úsznak a babák, az nem igazi megtanulás, újra kell kezdeni nagyobb korában.

Amellett pelus nélkül mennek bele a vízbe, és hát...


Szóval, jó üzletnek tartom.

2010. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nálunk 3 hónapos kortól ajánlják, és nem pelus nélkül mennek a vízbe, hanem úszópelusban, vagy nadrágban. Az első hozzászólóval értek egyet, mert szerintem is arra jó ez, hogy ne féljen az úszástól és állítólag mivel még tud úszni nem fogja így elfelejteni. Sokkal többet fog a víz alatt kibírni.
2010. jún. 12. 15:43
 4/9 anonim ***** válasza:
mi is vinni akarjuk, de nálunk nem az a lényeg, hogy megtanuljon úszni, hanem hogy jó móka legyen, ami iazi papás-babás program. Bár az nem titkolt sázndékunk, hogy valamilyen vízisport felé tereljük a későbbiekben. De az eszembe sem jutott, hogy egy 4 hónapos gyereket megtanítsak úszni.
2010. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ÉN sem azt írtam, hogy most tanuljon meg úszni, egyenlőre az a lényeg, hogy ne féljen a víztől és remélem, hgoy a későbbiek során így könnyebben meg fog tanulni úszni. Mivel én nem tudok, szeretném, ha a kisfiam mindenképpen megtanulna, és azt mondták erre nagyon jó a babaúszás kezdésképpen. Mi is azért visszük mert kádban imád pancsolni, és gondolom akkor a medencében is fog neki tetszeni. Ha nem, akkor természetesen nem viszem többet, az a lényeg, hogy ő jól érezze magát, azt szeretném ha neki ebből előnye származna.
2010. jún. 12. 15:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia


Én elsősorban csak "jó üzletnek" tartom a babaúszást, de valóban vannak pozitív hatásai. Jó kikapcsolódás, mivel szeretnek amúgy is pacsálni a babák,növelheti a kondicióját, ilyesmi. Viszont az tévhit, hogy a késöbbiekben könnyebben megtanul úszni. Ha annyi idős lesz, és odakerül a sor, hogy valóban úszni tanuljon, a babaúszástól nem lesz előnye.

2010. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a 2. válasszal értek egyet. Lehet hoyg van rajtuk pelus, de a pisit átengedi és hát belegondoltam hogy egymás pisijében úszkálnak pár hónapos babák, amit le is nyelnek... Én úgy tudom hogy később nehezebben tanulják meg az úszásnál a normális lélegzetvételt is a babúszásra járt gyerekek. És gondolom nem a mell- és gyorsúszást tanulják a csecsemők. Én sem jártam babaúszni, anno nem is volt, mégsem féltem egyáltalán a víztől és óvodás koromban már nagyon jól úsztam, az apukám megtanított. 1,5 éves lányom is sem fél, sőt.

Ez is jó kis biznisz az anyukák lehúzására, és azt éreztetik veled hogy ha nem viszed el a babádat, akkor hátrányos helyzetű lesz.

2010. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szerintem hasznos dolog a babaúszás, mert a baba megszokja a vizet (a fürdőszobánál nagyobb térben lehet pancsolni), hamar megismeri az úszás alapmozdulatait és nem utolsó sorban nagyon jó kikapcsolódás. Mi 6 alkalmat voltunk, nem volt cél a merülés elsajátítása (bár többször próbáltuk). Lányom nagyon szerette, öröm volt nézni a többi babával együtt.

Sajnos tényleg drága dolog, de pár alkalmat szerintem megéri elmenni. És nem pisilnek bele a vízbe, mert van rajtuk egy eldobható úszópelus és azon egy úszónadrág.

Mi kifejezetten csak babaúszásra kialakított usziba mentünk, mert nem akartam, hogy esetleg összeszedjen valamit.

2010. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor most megnyugtattál, mert én is ezt gondoltam a dologról.
2010. jún. 12. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!