Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg átalussza az éjszakáka...

Tényleg átalussza az éjszakákat, ha már nem szopizik majd?

Figyelt kérdés
10 hónaposan még mindig 2-3 alkalommal kel szopizni éjszaka. A cumi nem elég neki, tej viszont már csak épphogy van.
2011. okt. 22. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ, mit értesz átalvás alatt.

Mert az én fiam mikor már nem szopizott, sokáig kelt éjjel, elrágcsált egy kekszet-mert refuxos volt és éjjel bánthatta a pocakját. Aztán jöttek a rémálmok, majd ágytiszta lett, de éjjel egyszer-kétszer felkelt pisilni. Aztán cukorbeteg lett és éjjel is mérni kell a vércukrát-jó ezt mondjuk nem mindennap, de gyakran.

Úgyhogy nálunk el sem tudom képzelni mikor jön el az idő, amikor én átalszom az éjszakát. Mert nála ez kb fél perces ébrenlét, én meg órákig forgolódok.

2011. okt. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
És miért szoptatod még éjszaka? Az én kisfiam is 10 hónapos, de már kb. 5 hós kora óta nem szoptatom éjszaka,kivéve, ha nagyon nyűgi a foga miatt, de ekkor is csak megnyugtatására kap cicit. Ha ébred, teát adok neki, de van, hogy csak a cumit dugom a szájába és alszik is tovább. És mióta nem szopizik éjjel az esetek többségében végigalussza az éjszakát.
2011. okt. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem alussza át az éjszakát pedig már fél éve nem szopik egyáltalán! Nem tudom mikor fogja,de már fáradok!
2011. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 TKI Ibolya ***** válasza:
Az én tapasztalatom az hogy nincs a kettő összefüggésben egymással.A középső gyermekem már nem szopik és még mindig ébred éjjel.
2011. okt. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én már több mint 1 éve nem szoptatok egyeltalán és mégsem alussza át az éjjelt a fiam.mindig felkel inni,vagy cumiért,vagy takaró miatt.2-3x kel.11 hónapig szopott éjjel,most 26 hónapos.hát remélem hogy ti jobban jártok.
2011. okt. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk bejött, hogy leszoktattam az éjjeli szopiról. 13 hónapos volt akkor. Igaz, néha van pár ébredés, a nyári nagy melegben minden éjjel felkelt inni, máskor a foga bántja, néha meg rátör az anyahiány, olyankor átmegyek hozzá, és a szobájában alszom, van ott egy matracom. De az esetek felében végigalussza az éjjelt. Most 18 hónapos.
2011. okt. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A kisfiam 15 hónapos, és még csak egyszer volt átaludt éjszakánk. Sajnos csak 5 hónapos koráig tudtam szoptatni, és azóta tápszer, már most tehéntej is. Végülis kb 3X-4X kel fel, de csak inni. Szerintem ez változó. Nekem sokan mondták hogy ha betölti a fél évet akkor már végig alussza az éjszakát. Utána úgy voltam vele hogy majd 1 éves kora után. De ez sok mindentől függ. De viszont össze tehetem a két kezemet, mert sokat hallottam hogy éjszaka sír a baba, vagy óránként felkel, nálunk csak megszomjazik. :-)
2011. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező,


kérlek figyeld meg a babád napi étkezését, ha este alvás előtt jól "megtömöd", bírnia kellene 9órán át, főleg ha már kiváltottatok szopit és kap szilárdat.


Meggyőződésem h a gyerekek azért ébrednek éjszaka, mert élvezik h foglalkoznak velük, erre akkor jöttem rá, amikor kínkeserves ordítás után elkezdett szövegelni a gyermek a mellemen...

A fiam 2., apa által közreműködött éjszaka után (ha sírt,apa felkelt hozzá és megitatta vízzel, vagy cumi a szájba) 3. éjjel már fel sem kelt, mert nem volt "buli".

Azóta éjjel alszik a család, fogfájáskor ébred csak.


Mi felnőttek sem megyünk ki éjjelente 2-3szor kirámolni a hűtőt, ha napközben eszünk eleget, ellenben ha berögzül nekünk h hajnali 2kor felébredünk, utána napokig hajnali 2kor ébredünk...(néha viszont valóban felébredünk szomjúságra)


A legtöbb anya azért nem tesz 2 ilyen próbaéjjelt mert

1. "gyermeket nem hagyunk sírva"

2. "jobb sajnáltatni magam h éjjelente még szoptatok".


Azt gondolom mindenki kipihentebben ébred,ha éjjel alszik,a Baba is!!!

sok sikert!:-)

2011. okt. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sosem keltek ok nélkül a gyerekeim éjszaka, és soha nem ordítottak, szövegeltek viszont a dolguk égeztével, 5 perc után aludtak nyugodtan.

Nekem meg meggyőződésem ha a biológia azt diktálja, hogy átaludja valaki az éjszakát, ok nélkül nem kel fel, hanem átalussza az éjszakát. Mert egy kisgyerek ösztönlény és az ösztönök vezénylik, nem hinném, hogy az anyja mellén akar fecsegni 10 hónaposan. és ezért félbeszakítja az alvását.


Ja és még annyi, ha éhes a gyerek, nem este kell jól megtömni. ebben is tévedsz. Hanem már napközben kisiklik a dolog. Vagy a reggelinél már vagy az ebédnél, ritkán a vacsoránál.

2011. okt. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

elmondok egy példát, kb 3 hónapja már átaludta az éjszakát, reggel 6kor szopi. aztán reggel 5kor szopi, most már 4kor elkezd hangoskodni, és lenyugtatás után még 3órát alszik! Ha én halálosan éhes vagyok, nem bírok még 3 órát éhen....

szerintem egy pontig ösztönlények, de minél nagyobbak, annál hamarabb rájönnek, h sírással manipulálhatóak vagyunk, viszont én is egyre jobban ismerem őt és hallom h a "belekurjantok az éjszakába és várok, újra kiabálok újra várok" nem egyenlő az "adj ennem mert kilyukad a gyomrom" sírással.És ez minden éjjel 4kor, úgy h már 2 főzeléket eszik napközben, míg 3hónapja csak szopizott. Én le szeretném szoktatni erről és nem gondolom h kegyetlen vagyok.

2011. okt. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!