Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan játsszak 13hónapos...

Hogyan játsszak 13hónapos kislányommal?

Figyelt kérdés

Hiába ülök le vele,egy perc múlva ott hagy.Nem tudom le kötni se könyvvel,se formabedobóval,se labdázással mert fel áll és megy a kis dolgára.Jön megy a lakásban,pakol a fiókokban,a dobozában,beszélget,kergeti a macskát.

Normális hogy nem tud ülve elleni,mert jobban érdekli hogy mehessen?Ugye ez nem a hiperaktivitás jele?Amúgy nagyon okos,értelmes baba,mindent meg ért amit mondunk neki.


2011. nov. 3. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Felesleges aggódás.

Neki épp az a dolga, amit leírtál.

Az ilyen korú babákat még nem lehet lekötni igazán. Ők most felfedeznek mindent, minden percben.

A legtöbb gyerek ilyen menő-manó és ez a jó!

Most pont ez a feladatuk, hogy mindent megismerjenek. Nem kell, hogy percekig üldögéljenek, és nem is kell konkrétan tanítgatni őket. Szinte szó szerint isszák a szavaid, utánozzák a viselkedésed, mozdulataid, és körbetúrják a lakást. Nekik ez az izgi és millió dolgot tanulnak ebből, ne aggódj!

2011. nov. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a gyereked :) Ilyennek kell lennie egy 13 hósnak.
2011. nov. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az én fiam lassan 16 hónapos, de ö meg nem hajlando pakolni, én örülnék a legjobban ha néha kipakolna pár fiokot, mert egy percre se hagy magamra,már azt se bánnám ha kipakolna ddig is ellenne magában:)
2011. nov. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ugyan ilyen,pedig ő már hamarosan 20hónapos lesz. Semmit nem tudok vele játszani,és az apja sem,mert egész nap csak rámol,és megy!
2011. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Enyém egy éves, hasonlóan pakolós, menőmanó.

A pár perces figyelemfelkeltés jó eredmény, ha ez megnyugtat. Nem képesek többre. Igazából az a lényeg ebben a korban, hogy próbáld felkelteni a figyelmét valamivel, ami fontos neki ebben a korban. Egy-két perc is elég, ha pár naponta, hetente foglalkozik vele. Mi "festegetünk", hetente egyszer, max kétszer, kb 6-8 alkalom alatt oda jutottam, hogy megfogja az ecsetet és odanyomja a papírhoz, kb 2x, aztán megy tovább. Ezután szépen pakolok, mosogatok, az a fontos, hogy ismerős legyen neki.

Játszhatsz vele te is pakolósat. Ami fontos ebben a korban az a lényegkiemelő képesség. Tök egyszerű, almák közé teszek építőkockát, együtt szétválogatjuk, zoknik közé kanalakat. Ő persze jön-megy, elviszi a dolgokat, visszarakja, kiveszi, de a lényeget elértem vele, mert észreveszi a dolgok közötti különbséget és hasonlóságot.

A formabedobós sem tart percekig, egyet kettőt megfog, próbálkozik és megy tovább.

Lehet még zenére csörgőset, dobolósat is játszani, talán ez köti le legtovább, minden este hallgatunk egy cd-t, én dobolok, vagy csörgök, és már ő is hozza a kis dobot, ha meghallja a zenét.

Lassan rájönnek, hogy mivel mit lehet játszani, nem látványos tanulás ez.

Fontos, hogy rendszeresen megmutassuk nekik a dolgokat.

2011. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!