Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Anyucik, nagyon kétségbe...

SOS! Anyucik, nagyon kétségbe vagyok esve! Miért nem kell semmilyen folyadék a kislányomnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon nagy bánatom van. Ma 8napja, hogy a 10hónapos gyermekem nem szopik! :( Egyszerűen nem kell neki a cici, akárhogyan kínálom nem fogadja el. :( De nem csak az anyatejet, hanem más folyadékot sem! :( Már vettem neki tápszert is, nagyon sok félét, egyiket sem issza, sem a vizet,teát, semmit! Már nem tudom mi tévő legyek, a védőnő, meg a gyerek orvos csak annyit mond, h próbálkozzak kanállal, pohárral stb. Én hiába próbálom, ahogy a szájához ér, már ki veri a kezemből, elfordítja a fejét. Enni eszik rendesen, de miért nem iszik? Mi van ha kiszárad? És miért ezt mondja a védőnő, hogy próbálkozzak? Mi lehet a baj? Belenéztem a szájába, de nem látok fertőzést sem! Volt valakinek ilyen problémája? Mi van ha kiszárad a kislányom? :( Már csak sírni tudok több mint 1hete....
2011. nov. 4. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az okot sajnos nem tudom.

Amivel még próbálkozhatnál: szívószál, vagy csőrös pohár.


És, addig is, amíg sikerül megoldani, adj neki lédús ételeket: pl alma lereszelve, meg főzelék, leves.

2011. nov. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia! Már mindent kipróbáltam, össze-vissza vásárolgattam mindenféle itató poharat, tápszert, ivólét, teát, babavízből is többfélét :( Egyszerűen ha meglátja, vagy próbálom itatni, már ordít :( kivagyok..
2011. nov. 4. 11:10
 3/13 anonim ***** válasza:

A cicivel mi lehet a baja?

Megjött Neked mostanában? Esetleg kistesó készülődik? Ilyen esetekben szokták elutasítani.

Próbáltad már megszoptatni alvás közben? Ez is megérne egy próbát, mert előfordul szopis sztrájk más babánál is.

első

2011. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nem akar inni, akkor adj neki folyadékban gazdag ételeket, pl leves, gyümi, hátha úgy sikerül rávenni, hogy vigyen be folyadékot.
2011. nov. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ez volt amikor leállt a szopival... nem engedte a cumisüveget a szájához sem. Mindent kipróbáltunk mi is.

Annyit tudok mondani, hogy türelem, meg fogja szokni. Most sem egy nagy ivó a fiam, napi 2dl ha megiszik vizet, de láthatóan elég neki. Kajában is kap sok folyadékot. Ha szárazabbat eszik, láthatóan többet iszik hozzá.

Egyébként gondolom a babáknál is változó kinek mennyi a folyadékigénye mint a felnőtteknél. Nálunk semmi probléma nem volt ebből, kivéve hogy én is szétaggódtam magam. :)

2011. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Múlthéten volt peteérésem, és azóta megy ez. Rá másnapra már kezdte :( Nagyon sok tejem van, és nem tudom 1x-re leszívni, már be is gyulladtak a melleim. Álmában is próbáltam, de ha megérzi az illatát, egyből ébred, és ordít, olyan csúnyán néz rám, hogy miért akarom erőltetni, mikor neki nem kell. :( Soha nem volt gond menseskor sem, ugyan úgy szopizott akkor is. De legalább inna mást, ha az anyatej nem kell neki. Nagyon félek, hogy kiszárad. pl a levest sem eszi, mert folyékony, de a sűrűbb kaják jöhetnek. Szóval nem, értem! Nagyon megvisel ez a dolog, hogy nem tudom szoptatni, annyira szeretném ha még szopizna, legalább 1éves koráig!
2011. nov. 5. 10:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld a szopizás jó oldalát nézni: örülj, hogy eddig szopizott (a fiam 4hós korától köszönte nem kérte az anyatejet, sem a tápszert. hát gondolhatod...) Az ivás: tudja, hogy mit akarsz neki adni? Csinálj neki cukros vizet, babateát, nedvesítsd meg az ujjad benne, és tedd a szájába. Észre veszed, ha ízlik neki. Utána próbáld megitatni. Figyeld a kutacsát, hogy nincs-e beesve, és a száját, hogy nincs-e kiszáradva. Írd meg, hogy sikerült-e valahogy megitatni. Sok sikert, KITARTÁST!
2011. nov. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hsz!

Köszi a választ! Megpróbáltam amit írtál, hogy az ujjam bele mártottam, de ahogyan a szájához ért, márt ordított is :( Kipróbáltam anyatejjel, tápival, frissen facsart alma lével, cukros vízzel, sima vízzel, és baba teával. Reakció ugyan az. Ma már enni sem evett semmit, próbáltam mindennel kínálgatni, de semmi nem kell neki, Ahogy teszem bele az etetőszékbe, vagy ülök le vele a fotelba, vagy csak magam mellé állítom, már tudja, hogy azt akarom, hogy egyen-igyon és menekül. Csajok én nem tudom ,hogy ez meddig megy, és hiába hívom a védőnőt, csak annyit mond, hogy legyek türelmes, könyörgöm több mint 1hete ez megy! :( Csináltam neki anyatejből pépet a kedvencéből, az sem kellett neki. :( Ha lesz valami fejlemény írok nektek! És nagyon szépen köszönöm nektek!

2011. nov. 5. 17:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem orvoshoz menj, ne a védőnőhöz. Hétfőn első dolgod legyen, remélem addig nem lesz semmi baj...
2011. nov. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Javult már a helyzet? Nálunk is a vízivás a gond.


Vegyél Panadol lázcsillapítót (ilyen kanalas gyógyszer) babának valót, abban van egy adagoló cső. Azzal próbáld a folyadékot adni neki, nálunk abból mindent elfogad, még a pépeset is, vizet, teát, tejet, gyümölcslét, mindent.

2011. nov. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!