Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar enni?

Miért nem akar enni?

Figyelt kérdés
4hónapos babám eddig napi 5* 150-180ml tápszert evett.2 napja 90 és 120 között eszik.nem értem miért már a sírógörcs kerülget.nem köhög,nem folyik az orra,jó kedvű,de enni nem akar.van,aki azt mondja,h megunta a tápszert és kezdjem el a hozzátáplálást.még nem töltötte be a 4 hónapot ,még 1 hete van addig.mit csináljak??emiatt vigyem dokihoz,vagy csak ilyen kedve lenne???
2011. nov. 4. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A babák sem (mint ahogy mi felnőttek sem) eszünk állandóan egyformán. Vannak időszakok, amikor a babák is lassítanak. Ez lehet fogzás miatt, vagy mert épp nincs szüksége annyi energiára a mozgásfejlődés miatt, vagy csak jön egy front és érzékeny rá, stb.

Akkor van csak baj, ha a baba emellett nyűgös, sírós, szenved, alig alszik, vagy bármi feltűnő dolog van, amit eddig nem tapasztaltál.

De ha pár napig nem eszik annyit mint előtte, még nincs feltétlen baj.

Általában pár nap alatt rendeződnek a dolgok és visszaáll az adott ételmennyiségre a baba.

Lányom most 13 hónapos és kevesebbet eszik, mint mondjuk 6 hónaposan, de nem aggódok, mert jókedélyű, és semmi feltűnő nincs rajta, csak jön a foga és valószínű most emiatt nem kívánja annyira az ételt.

2011. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fogat nem látsz jönni???Kedve milyen?Az enyém akkor csinálta ezt,amikor kezdett beteg lenni,vagy foga készülődött...
2011. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Kérd ki a védőnő vagy az orvos tanácsát de akkor sem baj ha elöbb elkezded a hozzátáplálást.
2011. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem látom,hogy fog jönne,de nagyon nyáladzik,meg tuszkolja a kezét a szájába,de nem látom,hogy jönne neki.remélem azért hamarosan visszaáll neki..
2011. nov. 4. 20:52
 5/12 anonim ***** válasza:
2 nap nem a világ, és az sem igaz, hogy nem eszik. Eszik ő csak kevesebbet a megszokottnál. Emiatt nem kell ennyire kétségbe esni. Felnőtt embereknél is megesik, hogy nem ingadozik az étvágy. Ha jókedvű, és nem látsz rajta semmi különöset, akkor nincs baj. Ha tartóssá válik, akkor kérdezd meg az orvost mi legyen, de 2 nap miatt még felesleges aggódni.
2011. nov. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak annyira furcsa,hogy eddig alig bírta ki a 3 órát evésig,most meg 3,5 -4 óra is eltelik,mégsem eszik.eddig még soha nem volt baj az evéssel,sőt imádta a hasát.ezért is több,mint 7,5kilo már.
2011. nov. 4. 21:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Ebben a korban szoktak a babák átállni a 4 óránkénti evésre. Csak akkor etesd meg, ha már tényleg éhes, ne akkor, amikor úgy gondolod, itt az ideje. Nyugi, és emiatt igazán nem kell elkezdeni a hozzátáplálást. Olyan nincs, hogy megunja a baba a tápszert ennyi idősen - olyanról hallottál, hogy egy baba megunta az anyatejet? Ugyan már! :)
2011. nov. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

az a baj,ha 4 óránként enne,akkor így jönne ki.

7-11-15-19-23 csak általában így eszik ugye először 7 körül és este fél nyolc körül utoljára.ha 4 óránként enne ,akkor az utolsó evés kimarad?vagy 4*enne egy nap???sajnos eddig szinte órát lehetett az evéseihez állítani,alváshoz,mindenhez.de most nem tudom,hogy legyen.

2011. nov. 4. 21:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez így szerintem teljesen jó lenne, a 19 órás evés után fürdés és tedd le aludni. Aztán 22-23 óra között etesd meg álmában (az álometetésről itt is elég sokat olvashatsz). Én is kb. így etettem 4 hónapos korától a babámat.
2011. nov. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt és 1.5 hónapig tartott. A végén már csak egész nap 300ml-ket evet. Szerintem valamit használj a fogára, mert nálunk is az volt a gond. De az elején nem látszodott semmi az ínyén, csak hogy egyre rosszabbul evet. Most meg van olyan, hogy 2 óránként eszik 120ml-t. Már most elég recés, de még nem bújt ki a foga. 5 hónaposak vagyunk
2011. nov. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!