Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen étellel próbálkoztok...

Milyen étellel próbálkoztok ha gyakorlatilag semmit nem akar enni?

Figyelt kérdés
11 hónapos lesz a kisfiam és már teljesen kikészülök a kaja miatt.Reggel eszik tejpépet aztán egész délelött semmit az ebédből maximum 6 kanállal hajlandó enni.Délután babapuding meg túrórudi amit elfogad és a vacsora kb felét eszi meg.Eddig olyan szépen evett bár sosem volt az a hú de nagy evő de legalább evett.Most viszont 5 napja már, hogy ez megy.Mit csináljak?Ma ebédre alma-banán-sárgarépa-csirkehúst akartam adni neki gondoltam ez talán édes hátha bejön de nem....Már kezdek kikészülni.....
2011. okt. 22. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Mi még csak 7 hónaposak vagyunk, Kisfiam imádja a 100%-os körtés Nestle babakaját, a Hipp 250g-os barack almásat, a hipp 4x100g-os kiszerelésű körte-almát 100%-os, és mmég a Hipp 2x190g-os 100%-os körte-barackot. Hátha segít... :)

Müllerben kaphatók ezek csak, sokkal jobb minőségű babakaják vannak ott, mert németek, erről volt tv-ben is riport, balhé van belőle...ugyanaz a gyártó jobbat csinál ugyanabból a kajából a németeknek, mint magyaroknak...de a Müller a németet árulja.

2011. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne adj neki "nasit" (pl. túró rudi). Ha nem eszik, nem eszik, hagyd. Előbb-utóbb meg fog éhezni, és visszaáll a rend. Tudom, hogy nehéz, nálunk is ez volt, de bejött a dolog.
2011. okt. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
zsömle vajjal?? Főtkrumpli??
2011. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Te még meg tudod állítani a nasizást ebben a korban. Az én lányom 2 és fél éves, sajnos én hagytam hogy pudingot pudinggal egyen ennyi idősen, és az lett az eredménye, hogy most már alig akar normális ételt enni. Tehát ne adj neki ilyesmit, vagy csak akkor ha ebédelt rendesen.

A másik dolog, hogy reggel adsz neki tejpépet, ez nagyon eltelíti a gyomrát, lehet ezért nem akar ebédelni. Add neki a tejpépet uzsonnára vagy inkább vacsorára.

2011. okt. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne készülj ki! Szerintem majdnem minden gyereknél van ilyen időszak. Nálunk is volt. Aztán megint szépen evett.

Kislányom pl. hónapok óta nem issza meg a tejet.

2011. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán nem kellene ennyi édességet adni a gyereknek, belegondoltál, hogyha ilyen kicsi korban rászoktatod arra, hogy egyfolytában nasizzon, akkor milyen kövér és egészségtelen felnőtt lesz belőle? Ne adj neki édességet, mert csak elveszi az étvágyát a sok cukor, normális étellel etesd és akkor majd ha éhes lesz, akkor enni fog...

Semmiképpen nem a puding és a túrórudi a megoldás, mindesetre pudingevés mellett éhenhalni nem fog, nem kel aggódni...

2011. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!