Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek próbáljam leszokta...

Szerintetek próbáljam leszoktatni az éjszakai evésről, vagy rendben van ez így?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kisfiam, és úgy 3 héttel ezelőttig átaludta az éjszakát. 3 hete kijött az alsó két fog és akkor sokat kelt éjszaka, és az azóta is megmaradt, hogy felkel általában éjfél körül, de akkor elég csak visszaadni a cumiját és 1 perc és alszik, viszont fél 4-4 körül enni ébred fel. Eszik és utána alszik tovább reggelig, akár az ágyába teszem vissza, akár magam mellé fektetem, mert fáradt vagyok ülve megetetni. De most éjjel pl. éjfélkor mikor felébredt hiába simogattam fél órán keresztül, hogy aludjon vissza, csak sírt, akkor adtam Neki enni, 5 percet evett és utána vissza az ágyába és aludt tovább 4ig. Szerintetek miért ébred éjjel enni? Próbáljam meg leszoktatni róla valahogy? Ha igen, akkor hogyan? Vagy jól van ez így és majd magától átalussza ismét az éjszakát? Anyatejet kap, meg tízóraira már gyümölcsöt. Próbáltam, hogy éjjel vizet adok Neki, de az nem kell Neki...
2011. nov. 5. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha éhes, akkor etesd meg. Kisfiam 20 hós koráig szopizott éjjel 1-2x. Csak cicin aludt vissza, cumi nem kellett neki. Igaz, szerintem 8-9 hó korától már csak nyugtatásként használta éjjel a szopit, de azért ivott/evett is. Próbálatm a vizet is éjjel, de addig nem fogadta el. 20 hós korában meg igen, azóta nem kérte a cicit. 25 hónaposan választottam le.
2011. nov. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 10 hónapos múlt,még mindig felkel reggel 4-5 között enni,próbáltam leszoktatni,de nem ment!
2011. nov. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én fiaim 8 hónaposak és általában mindketten felkelnek kétszer szopizni éjszaka. A teát és a vizet nappal sem fogadják el, éjszaka pedig inkább nem is próbálkozom, mert 10 perc szopi után alszanak is vissza. 1 éves korukig ha igénylik éjszaka is akarom őket szoptatni. Egyébként már 2 hónapja már ők is kapnak gyümölcsöt, főzeléket, husit, de így is felkelnek, úgyhogy nem biztos, hogy azért kelnek mert éhesek, egyszerűen csak anyahiányuk van.
2011. nov. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kisfiam 11 hós koráig hajnali 2-kor evett, aztán 6-kor. Ezt még megfejelte azzal, hogy teázni is kelt vagy 5-ször közben. Bármivel próbálkoztam nem volt jó. A cumit 4 hós kora óta nem fogadja el, ha vizet adtam ordított. Ha csak simogatni próbáltam, na azt hagyjuk is. Tápszeres baba 2 hós korától. Már nagyon kivotam a rengeteg keléstől.Nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy mindent csináljak úgy ahogy a babám szeretné. Megtettem és többé nem küzdöttem a leszoktatással. Így ha evett 1 perc múlva aludt, ha ivott szintén. Nem ültem az ágya melett fél éjszaka.

Most 1 éves és fél 6-kor kel először enni. Utána alszik még fél 8-ig. Általában teázni megébred egyszer, de én már ettől is boldog vagyok.:)

Szóval szerintem türelem, majd változni fog ez is. Etesd mega babádat, ha kéri, így Neki és Neked is nyugodtabb lesz az éjszakád.

2011. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!