Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magától szokik le vagy próbálj...

Magától szokik le vagy próbáljam leszoktatni?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kisfiam, és éjjel még 2 szer kel, ilyenkor szopizik is jó sokat.

Próbáljam meg nem megetetni amikor felkel, hátha leszokik róla, vagy várjam meg míg magától szokik le?

Nekem nem probléma az éjjeli szopiztatás, sőt még örülök is neki, hisz jól eszik ilyenkor. De hosszú távon nem jobb ha átalussza az éjszakát, és nem szokja meg az éjjeli evést?

Melyik megoldás a jobb?


2011. márc. 28. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:

megpróbálhatod leszoktatni, de csak az egyikről. nem tudom, hogy mikor fekteted este, mikor kap enni utolsónak, esetleg azt lehet későbbre tenni, és így csak egyszer kelne fel.

a lányom ugyan nem szopott már ennyi idősen, de 9 körül fürdettük, aztán kapott tápszert, így bírta reggelig. egy szoptatott babánál elképzelhető, hogy a hajnali órákban enne csak.

egyénként sokan szoptatják éjjel is babáikat, ez egyáltalán nem baj, majd leszokik róla, de elképzelhető, hogy az soká lesz, 1 éves kora után.

2011. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
utoljára este 20.00-20.30 körül eszik. 3-kor kel legközelebb, majd 5-6 körül.
2011. márc. 28. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van tejcsi, akkor szerintem még szoptasd, ha ő igényli.
2011. márc. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krisztivan ***** válasza:
Nálunk is 2x szopizik,de a fiam 12-01 körül kel először és utána 4-fél 5 körül.Azt mondta a védőnö hogy a reggel 4-5 az már nem számit éjszakai szopinak.nálunk sokszor fél 6 felé indul is a nap.Van,hogy korábban.Szerintem ha szopizik rendesen akkor arról nem kell leszoktatni hiszen nem komfort szopiról van szó.Főleg ha téged nem is zavar.
2011. márc. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az éjszakai szopás jót tesz a tejtermelésnek, több lesz tőle a tejcsid. Az éjszakai ébredés meg tagolja az éjjelt, ezáltal csökkenti a bölcsőhalál kockázatát. Ugyanakkor semmilyen kárt nem okoz a babának, ha "megszokja", hogy nem alussza át az éjszakát. Erre ugyanis majd csak 2-3 éves kora után lesz érett az idegrendszere.


Ha felébred éjjel és éhes, lelkiismeretfurdalás nélkül szoptatsd csak meg. Ő megnyugszik, visszaalszik, és elégedett, kiegyensúlyozott baba lesz belőle. Bízd az ösztöneidre és a természetre, egyik se szokott tévedni.


(Az én fiam 1 éves múlt, és még mindig 2x ébred éjjel szopizni.)

2011. márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor úgy csináljuk ahogyan eddig. :)

2011. márc. 30. 13:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a baba nem érett és nem kiegyensúlyozott, aki 1 éves korában még kétszer ébred fel éjszaka enni. Kérdezd meg egy neurológus. Ennek lehet oka koraszülés vagy egyszerűen gyengébb idegrendszer.

Miért csökkentené a bölcsőhalál kockázatát? Az előfordulhat a délutáni egy órás pihi közben is.

2011. márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!