Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír ha büfi után vissza...

Miért sír ha büfi után vissza teszem a cicire?

Figyelt kérdés

8 hetes babám 4. napja sír minden evés alatt.

az első adagot szépen megeszi, büfizik majd amikor újra elkezdi szívni elkezd nagyon keservesen sírni.tejem van sok de már azt is kipróbáltam, hogy másodikra cumisüvegből adom neki.

Rengeteget bukik már az elejétől fogva.

a büfik sokszor nagyon nehezen jönnek ki.

Szájpenésze is van de a doki szerint ez nem befolyásolja az evést.Lehet refluxos? mik a tünetei?

hogyan vizsgálják ki? mi a gyógymódja?

elmúlik?

Vagy az én babám egyszerűen csak bukós?

Nagyon aggódom első babám.

Tapasztalt anyukák Segítsetek!!!


2009. máj. 7. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is első babás anyuka vagyok, én babám 3 hós. Nekem is nagyon sírt. Általában az esti evésnél csinálta, de egy ideje már a többinél is. Én is gondoltam hogy nem elég neki a tejem, de este 240-et eszik és akkor is. Gondoltam az üvegre én is. de nem mertem mert nehogy rá szokjon. Most volt nálam a védőnő és megkérdetem hogy mi lehet a baj. Ő megnézte a fogát és mondta hogy szélesedik neki az ínye, azt mondta hogy a fog csírái mozognak és amikor szopik akkor fáj neki. Szerintem nézd meg te is lehet hogy az a baja. Az üveget meg szerintem ne erőltesd.
2009. máj. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, semmi baja!

Talán már nem éhes? Vagy nehezebben jön? Meg kell küzdenie neki.

Cumiból ne adj! Nem fáj a szája mégis?

Próbáld meg ennél pontosabban megfigyelni és leírni hogy mi is történik!

Az abenyomásom, hogy fel van háborodva, hogy most erősebben kell szívnia már. Viszont ez a feltele, hogy sok tej legyen később is, úgy hogy csak küzdjön a fiatalúr!

Miért szakíod meg a szopást? Ráér büfizni a legvégén.

Ne szakítsd meg, csak kiesik a ritmusból. Szerintem mindegyik sokat bukuk eleinte, nem baj az.

Biztos, hogy nem beteg, ne aggódj ilyen hamar!

Egy szopás, büfi, kész.

2009. máj. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém azért sírt, mert NEM akart már többet.
2009. máj. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért szoktam megszakítani a szopást, mert nagyon ficánkol már és amikor így felteszem büfizni általában hamar büfizik is jó nagyot.

és ezután jön a probléma.

2009. máj. 7. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Fogd kicsit erősebben, biztos nagyon felizgatja magát, hogy immár nehezebben jön a tej. De kikímélni meg nem szabad!

Fogd határozottan, bár gyengéden, hogy megnyugodjon, ne engedd ficánkolni!

2009. máj. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És szólj is rá, kedves, de határozott hangon! "tessék szopni"

"na, nyugodtan! Eszünk" "egyél szépen!" Érezze, hogy most ez következik.

2009. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyém olyan bukós volt, hogy 4 hetesen még kórházban is voltunk mert többet kibukott mint amennyit megevett. Onnan tudom mert van mérlegem.

Megnézték uh-al és így derült ki, hogy nem refluxos meg nincs semmi baja csak ennyire bukós. Az enyémnek is volt/van szájpenésze már 11 hetes de még mindig nem múlt el pedig kezelem naponta legalább 4x.

Én azt tapasztaltam, hogy ha így sírt mikor másodszor rátettem akkor már nem akart többet enni. Elkezd szopizni mert a szopóreflexe működik de igazából már nem kell neki.

Egyébként mi is két részletben eszünk a mai napig mert ezt javasolták bukós babának. Kb.8hetes korától alig bukik. Most már szinte semmit.

Nekem is első baba. Ne aggódj, nincs semmi bajotok majd elmúlik a sok bukás!

2009. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

12:34-esnek: nem mindegyik bukik, az enyém sose csinált még olyat.


amúgy én is csak azt tudom tanácsolni, hogy csak a végén foglalkozz azzal, hogy kijöjjön a levegő, amit benyelt.

2009. máj. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!