Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11. napos a kislányom. Szopik...

11. napos a kislányom. Szopik és mikor leveszem róla és beleteszem a kiságyba kb. rá 5-10 percre elkezd sírni de, ha vissza teszem cicire megint elalszik. Nem tudom ez miért van?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, még csak nem rég bújt ki, eddig folyamatosan veled volt. Kell neki a közelséged. Etesd meg és ha úgy gondolod, hogy jól lakott akkor tedd a kiságyba és maradj ott vele. Ha sír, simogasd esetleg ha cumizik adj neki cumit, tudja hogy ott vagy mellette.
2011. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
NEM azért sír,mert kell neki a közelséged,ezt csak ma hiszik sokan. Lehet,hogy nem lakik jól,és azért sír. De lehet,hogy csak a hasa fáj.
2011. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kb. 20 percig kéne a karodban tartanod még és csak utána letenni. Ilyenkor már mély alvásba kerülnek és nem ébrednek fel olyan könnyen.
2011. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is te hiányzol neki. Én nem hiszek abban, hogy 11 napos anyukának nincs elég teje. (Feltéve, hogy nem volt lázas a szülés után vagy nem avatkoztak be és nem apasztottak gyógyszerrel).

Az én kisfiam is hasonló volt anno. Bár én nem voltam annak a híve, hogy azonnal visszategyem a mellre, nem akartam, hogy én legyek a cumija.

Szerintem is tartsd közel magadhoz tovább, míg mélyebben elalszik, vagy tegyél mellé/alá egy pólódat ami volt rajtad, mert a kicsik nagyon érzékenyek az anyukájuk illatára. Azt is szeretik, ha érzik a bőrödet, ha megteheted fektesd a hasadra úgy, hogy hallja a szivverésedet.

Szerintem az első nagyon röviden és tömören elmmondta a lényeget.

Ami pedig a Down kórt illeti: számos olyan betegség van, ami nem felismerhető még csecsemő korban. De azért, hál Istennek, hogy a babák nagy százaléka egészségesen fejlődik ennek ellenére. Ha egy anya csak a betegségek lehetőségére gondolna-egyáltalán nem vállalna gyereket, hisz 100%-an mindent kiszűrni nem lehet. DE ha minden siros baba Down kóros lenne, akkor nem tudom, hogy te egészséges volnál-e a saját mércéd szerint. Nincs értelme ezzel riogatni egy fiatal anyukát...

2011. febr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

A te gyermeked esetleg down kóros? Lehet persze akkor h nálatok ez volt a tünet,de azért nem kell általánosítani és ilyesztgetni feleslegesen. Azért gondolom, ha valami gond lenne a babával akkor azt már észrevették volna.

A kérdésre válaszolva, mérd esetleg szopi előtt és után ruhástól , h mennyit eszik, lehet még éhes.

2011. febr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztos nincs semmi baja a babának, szegény anyukának épp csak ez kellett hogy ilyen hülyeségeket írjanak neki.


Ha nem vagy cumi ellenes én azt megpróbálnám a helyedben. Az én kislányom is sokat sírt és kénytelen voltam neki cumit adni, sok mindent megoldott.

Szerintem nem éhes marad, megpróbálhatod a méricskélést de egy idő után abba is bele lehet bolondulni.

Nagyobb esélyt látok arra hogy a hasa fáj, hason próbálnám altatni, vagy masszírozni.


Remélem valami beválik és kicsit jobb lesz.

2011. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

tudom, hogy sokan nem értenek velem egyet, de nálam az vált be, hogy az első hetekben rengeteget feküdtem a kisfiammal, sőt sokszor cicin aludt, mivel sehogysem tudtam megnyugtatni, sokáig sírni pedig nem akartam hagyni... szóval ez ment egy darabig, aztán egyre kevesebbet igényelte ezt a módszert, míg végül elég volt neki az is, hogy velem alszik éjjel. Nappal nagyon jól el van, alszik nélkülem is... most 8 hós, és egy nagyon kiegyensúlyozott, boldog baba. Ha "ráérsz" s első baba, csak ajánlani tudom, de mindenkinek más válik be...

Amúgy leginkább azért sírhat, mert nem szeretne egyedül lenni (vagy persze éhes, fáj a hasa stb)... a lényeg, hogy a legtöbb bajra ez jó...

2011. febr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!