Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap óta a gyereken csalánki...

Tegnap óta a gyereken csalánkiütést észleltem, ma is. Menjek ügyeletre? Vagy érdemesebb holnap a gyerekorvoshoz menni? Tapasztalt valaki ilyet a gyereken?

Figyelt kérdés
csak azért kérdezem,hogy ez veszélyes e?mert ha nem muszáj nem akarok ügyeletre menni,mert semmit nem csinálnak vele,akárhányszor vittem valamivel.ráadásul nálunk fizetni is kell érte.szlovákiában lakunk.
2011. nov. 6. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell ügyeletre menni vele.Az én kislányomnak is volt,és a gyerekorvos se nagyon tudott mit kezdeni vele.Azt mondta adjak neki Calcimusk-ot és majd elmúlik.Nem tudom nektek hogy néznek ki a kiütések,az én kislányomnak olyan volt mint a szúnyogcsípés csak hosszúkás.Általában az arcán szokott kijönni,kijött rajt ott volt pár percig majd eltűnt.És ez így ment egy darabig.
2011. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen az arcán,nyakán stb.fél órán belül eltünnek.akkor holnap gyarekorvos.köszi.azota nektek végleg eltünt?
2011. nov. 6. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell emiatt orvoshoz vinni, teljesen ártalmatlan bőrreakció. Ahogy jött, úgy el is múlik. Ha nem viszket neki nagyon, nincs vele teendő. Átmeneti vagy tartós allergiára utal. Nem evett valami újdonságot? Újfajta mosópor, fürdető?
2011. nov. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamon is volt. Főleg pelus alatt, meg lábon, hol eltűntek, hol előjöttek.

Hidrofiles mosakodóval fürdettem, de csak pár percig volt szabad fürdetni, meg a bőrgyógyász Fenistil cseppet írt fel neki, bár abból nem sokszor adtam neki. Meg figyelnem kellett, hogy pamut nadrágot hordjon, amíg el nem múlt teljesen a csalánkiütés, mert a műszálas dolgokat nem bírta.

Nekünk kb 2 hétig tartott.

Nem kell emiatt ügyeletre menni.

2011. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen már eltűntek,nekünk nyáron volt.De valószínű hogy a kislányomnak is a mosószertől volt.Mert születése óta folyékony Ariellel mostam a ruháit és akkor egyszer vettem Dreft Babyt.Biztos hogy attól volt mert utána már megint csak Ariellel mostam-mosom a ruháit,és azóta nincs neki.

2011. nov. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!