Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél éves gyermekemnek...

Másfél éves gyermekemnek sorra gyullad be az ujján a köröm sarka. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 5. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
ne vágd le neki olyan drasztikusan + nem ártana ha néha fertőtlenítenéd az ollót
2010. szept. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a lábkörömről van szó, valóban nem szabad túl rövidre és ívesre vágni. Vágd egyenesre, hogy a sarka kicsit látszódjon. A cipője nem túl szűk esetleg?
2010. szept. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A KÉZKÖRMÉRŐL VAN SZÓ!!!
2010. szept. 5. 20:31
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk amikor megszületett, akkor volt olyan a kezén, hogy láttam néha hogy begyulladt, pedig nem vágtam ki a sarkát. Hogy vágod egyébként? Egyenesre, vagy ívesre?
2010. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyenesre szoktam vágni, de a férjem rámszólt, hogy vágjam ki a sarkát. Amióta kivágom: begyulladnak:(
2010. szept. 5. 20:34
 6/12 anonim ***** válasza:
Először is szerintem mutasd meg orvosnak :) Másodszor, valóban nem szabad kivágni a sarkát, sem kézen sem lábon. Harmadrészt, van egy Ebrimicin nevű krém, nem tudom, hogy irják, ami kimondottan ilyen esetekre jó. Bekened, megszárad, bekötöd. Kiskoromban egy ujjamra sokszor kellett, de múltkor is használtam, nekünk bevált.
2010. szept. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Holnap mindenképpen megmutatom a gyerekorvosnak.

Emlékszem kiskoromban rettenetesen begyulladt nekem is akezem közme sarkában. A doki tűvel szúrta fel, és nyomta ki belőle a gyennyet:P

Nem volt kellemes... persze én rágtam a körmömet és beszakítottam.

2010. szept. 5. 20:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor megmutathatod a férjednek, hogy azért vágtad egyenesre a kisgyereketek körmét, hogy ne legyen ilyen szegénykémnek.
2010. szept. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
:)
2010. szept. 5. 21:20
 10/12 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy a nagyobbik lányomnak soha nem volt semmi ilyesmi gondja, pedig neki is ugyanígy egyenesre vágtam.

A kicsimnek sokkal érzékenyebb a bőre, minden. A füle sem bírta a fülbevalót, (pedig arany volt) folyton begyulladt, gennyezett.

2010. szept. 5. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!