Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszert meddig kell a kisbabá...

Tápszert meddig kell a kisbabának adni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1 éves korig, ha nem szopik. 1 éves kor után is adható, akár 3 éves korig, de 1 éven felül már tejitalt is adhatsz, ha nem akarod bevezetni a tejet.


De bővebben is kifejtheted a kérdést. Hány hónapos babáról van szó? Kap anyatejet is vagy csak tápszeres? Stb.

2011. nov. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Addig lehet adni,amíg nem eszik már egyéb ételeket,vagy nem kap még tejet,tejtermékeket.
2011. nov. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
9 hónapos, HA-s tápszert kap, reggelire és vacsorára, de egy bő hete nem hajlandó meginni cumisüvegből, péppé bekeverve viszont igen. De akkor meg minek? Tejpépet amúgy is kap.
2011. nov. 6. 21:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok benne a vitamin, így nem baj, ha péppé keverve eszi. A tejpépek is jók, sokan adják azt a babának, mert a tápszert nem fogadja el.

Én a tápszert belecsempésztem főzelékekbe, esetleg gyümölccsel is összekevertem, mert magában nem itta meg a lányom, viszont a tejpépet sem szerette. De a tejalapú étkezés még nagyon fontos az ő korukban, így valahogy pótolnom kellett a kiesett mennyiséget.

2011. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1 éves korig minimum 500 ml tejalapú folyadékot inniuk kell mert nagyon gyorsan fejlődik a csontozatuk!Ez vagy anyatej vagy tápszer!

mellesleg az én 18 hósom is még reggel-este tápszert iszik!Úgy vagyok vele,hogy abban több a vitamin,nyomelem,mint a bolti tejben mint amiben ki tudja mi van!

2011. nov. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Legalább egy éves korig.Én még adom reggel és este a 13 hónapos lányomnak.A gyerekorvos is azt mondta, hogy addig, amíg elfogadja, addig ne is erőltessem a tehéntejet, mert a tápszer higiénikusabb.Egyre kevesebbet iszik belőle, de még megissza, és mivel vizet nem nagyon kér, örülök, hogy legalább ennyi folyadékhoz jut, természetesen egész nap kínálom neki a vizet is.Sok benne a vitamin, ásványi anyag, kalcium, és még sorolhatnám.Szóval örülök, hogy még kapja.Esetleg turmixolj bele gyümölcsöt, banánt, vagy meggyet, hátha szívesebben megissza.
2011. nov. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ennyi idős babának fél liter tejalapú táplálék kell. Már elvileg kaphat túrót, joghurtot, az lehetne egy része. De azért jó lenne ha egy éves koráig a tápszer is maradna. Esetleg csináld azt, hogy a felét az előbb felsorolt tejtermékekből adod neki, a tápszert pedig ha nagyon nem fogadja el magában, akkor belerakod a többi ételbe (pl. főzelékbe)

Egy megjegyzés: a tejpépben is van tápszer, így azt is bele tudod számítani a napi fél literbe.

2011. nov. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: 38-as vagyok, bocs az off-ért. Csak tudnám, mire jó ez a lepontozás..Ezen az oldalon valaki/k nagyon unatkozik.Semmi bántót, sértőt nem írtam, csak leírtam amit nekünk a gyerekorvos ( aki egyébként gastroenterológus is egyben ) mondott, és tanácsot adtam. Nem várok se fel, se lepontozást, tényleg nevetséges.
2011. nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó ne akadj ki, de amúgy én sem értem miért pontoztak le téged. De ne aggódj, egyszer válaszoltam egy olyasmi kérdésre, hogy "ugye, felesleges a pontozgatás?". Mondtam igen és le lettem pontozva. :)
2011. nov. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!