Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtétek a biliztetést?...

Mikor kezdtétek a biliztetést? Mennyi idős volt mikor elkezdtétek és mennyi idő alatt lett szobatiszta?

Figyelt kérdés

2011. nov. 7. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Anyósom próbálkozott vele már 15-16 hónaposan, néha volt is eredmény, de mondtam, hogy szerintem még korai neki. Aztán 25 hónaposan bekerült egy magánoviba, ott látta a nagyobbakat bilin ill. wc-n ülni, kb. három hét alatt lett teljesen szobatiszta nappalra, és rá kb. két hónapra már éjjel is. Nála nagyon hirtelen ment, valószínűleg pont akkorra érett meg rá. Fölösleges korán erőltetni.
2011. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

16 hónapos a fiam, már tudja mi az hogy psilni, ilyenkor tép egy papirt és beledobja a bilibe, de ráülni nem akar, vagy csak akkor ha én is pisilek, ö meg ruhástul ül rajta aztán papirt beledobja meg a cumiját meg a maciját...:)

még egyáltalán nem érett rá:)

2011. nov. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia,20 hónaposan kezdtük és kb. két hónap alatt lett napközben biztosan szobatiszta.Az első pár hét azzal telt,hogy rendszeresen pisiltettem,bilire ültettem,kérdezgettem,így lassan megtanulta,hogy mire is való.Majd magától szólt már,a kaki ment nehezebben,először sikerült,aztán mintha megijedt volna,mert mindig elbújt és bekakilt.De aztán szép lassan ez is rendeződött.Most két éves múlt,de éjszakára és a déli alvásra még kap pelenkát.De szerintem már ez is nagy eredmény,nagyon ügyes gyerek.
2011. nov. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akik válaszoltak! :-)
2011. nov. 8. 11:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Az elsővel a 2. szülinapja utáni napon kezdtük,2 hét alatt szoba és ágy tiszta lett.

A másodikkal pedig 23 hónapot amikor betöltötte kezdtük,mire betöltötte a 2-t szoba és ágy tiszta lett,de Vele még előfordultak heti 1-2 alkalommal "balesetek"- későn szólt.

2011. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pont 2,5 évesen levettem róla a pelust, mert akkor már sokszor szólt, hogy épp pisil. Nem voltak balesetek, mivel már érett volt rá.

Én nem kezdtem semmit a bilivel, nem volt szoktatás, egyszerűen megvártam, hogy megérjen erre az egészre.

Egyből tudtunk menni az utcára is pelus nélkül.

Éjszaka ugyanez: megvártam, hogy szóljon, hogy levehetem róla a pelust -- nincs baleset, magától lett ágytiszta, nem erőltettem, nem szoktattam.

2011. nov. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!