Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban káros az, ha 2 évesen...

Valóban káros az, ha 2 évesen nem adom be a fiaimat a bölcsibe?

Figyelt kérdés
Mindenki azzal szekál,hogy miért nem adom már be őket bölcsibe,(és megyek vissza dolgozni).Barátnőim mind otthonmaradtak 3 éves koráig a gyereknek,akkor senki nem szólt nekik h járassák bölcsibe a gyereket.Én is így készültem,eszem ágában sincs visszamenni dolgozni,jól elvagyunk itthon.
2011. nov. 7. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan miért lenne káros?! Rengeteg gyerek nem jár bölcsibe, csak 2.5-3 éves korától óvodába. Ha megteheted maradjatok otthon nyugodtan. Nem kell azzal foglalkozni ki mit mond.
2011. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én sem adom be a fiam bölcsödébe.ha nagyon fontos lenne mennem dolgozni,akkor talán megtenném,de jól el vagyunk mi is itthon.igy is találkozik elég gyerekkel,felnöttel.semmiben nincs lemaradva,amit tudok én is megtanítok neki,itthon.
2011. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg azzal nyaggatnak, hogy miért nem maradok vele otthon. Na de: egyrészt még el sem dőlt mi lesz, nem tudom mikor adom be, ha egyáltalán beadom (mert hát férőhely sincs...), másrészt pedig látod: tök mindegy mit akarsz csinálni, valaki nyaggatni fog. Valakinek úgysem lesz jó, amit teszel.

De most őszintén? Kit érdekel más? Én most már a sarkamra állok, azt teszem, amit én látok jónak. S nagy ívben teszek másokra.

2011. nov. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nyugi,nem káros,és örülj neki,hogy nem kell beadnod,és otthon maradhatsz.sokan csak irigykednek,aki ezt mondja,mert nekik biztos nem igy adodik.örülj neki hogy vele lehetsz.amugy szerintem is kit érdekel más?ki mit mond?ha mindig ez szerint élnék,akkor örök feszültség lenne az életem,mert soha nem tudsz mindenkinek megfelelni,ja és mindenkinek más a nézete,ahány ember annyi vélemény.jobb lenne ha ugy élnél,hogy neked meg a kicsinek jó legyen.
2011. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem is megkérdezik lesajnálva hogy nincs munkahely? Vagy miért nem jár a gyerek bölcsibe? Hááát nem fogok mindenkit beavatni hogy várjuk a tesót...A lányom néha befullad, úgyhogy nem is javasolja a doktornő stb...

Azt szoktam kérdezni mint egy hülye, "ÓÓÓ te Jó Ég Nem is tudtam hogy kötelező lett a bölcsi."

2011. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi környékünkön legtöbb gyerek 2 éves korában bölcsibe kerül, de én eleve 3 évig otthon akartam vele lenni, másrészt a munkahelyem is nagyon messze van, sok idő lenne a bejárás, anyagilag is megtehetjük, hogy még egy évig itthon legyek. De nekem is beszólogatnak, hogy hogy fog szocializálódni a gyerek, meg azért nem beszél még egyesek szerint, mert nincs közösségben (egyébként beszél, szavakat mond, meg mutogat), meg hogy menjek vissza dolgozni, stb. Szóval itthon sem könnyű lenni, ez igaz, de tényleg úgy van, hogy nem lehet mindenkinek a kedvére tenni, ezért azt teszem, ami nekünk jó, és amit a lelkiismeretem diktál.
2011. nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg nagyon kevés anyuka megy vissza dolgozni a gyermek 2 éves koráig. Bár ennek az a fő oka, hogy nagyon kevés a bölcsődei férőhely. Én visszamegyek, megy a gyermek a családi napközibe. Engem meg mindenki azzal szekál, hogy nem sajnálom szegénykét ilyen fiatalon?
2011. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!