Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell gyarapodnia a...

Mennyit kell gyarapodnia a harmadik hónapban egy babának?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hónapos lesz a kislányom, és elég lassan gyarapodik. Csak anyatejes, nem fogadja el a tápszert, folyton éhes estefelé. Már a 3. típusnál tartunk, de nem kéri... Lehet, hogy mégse éhes annyira, mint én gondolom??? Tippek?

2011. nov. 7. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Menyivel született és hány kiló most?

Ebből meg tudnánk mondani, hogy valóban keveset hízott vagy csak te érzed esetleg kevésnek.


Ha nem kéri a tápszert, akkor elég lesz neki az anyatej, és eleve nem minden baba hízik nagyon sokat. Lányom is lassan hízott, de hízott, és közben vidám, egészséges baba volt.

2011. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát az én fiam 3000g-mal született most 3hó+1hetes és 6570g (2hónapig tudtam csak szoptatni). Milupa HA1-es tápszert kap
2011. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A fiamhoz képest érzem kevésnek, bár ő 6 hetesen már kizárólag tápszeres volt.

2830g-mal született (54 centi, szóval akkor is hosszú volt).

1. hónaposan 3730 g

2. hónaposan 4580 g

Azóta heti 16, 14 deka volt kb a heti gyarapodás, de most kb 12 körül lesz csak.

2011. nov. 7. 13:38
 4/7 A kérdező kommentje:

Néha megmérem mennyit eszik, és újabban sokszor csak 60 grammokat, vagy annyit se. Viszont a tápszert meg se kóstolja, vagy ha sikerül is átverni, és megszívja a cumisüveget, akkor is hamar otthagyja. Néhány alkalommal megette, de akkor is csak 60 ml-t kb, pedig volt még benne jócskán.

Napi össz. 9szer eszik kb, ebben benne van az is, hogy éjjel 2x. Mondjuk most náthás volt, lehet, amiatt sincs étvágya annyira. De esténként sokszor óránként is sír, és csak ha mellre teszem, akkor hagyja abba. Cumit sem fogad el.

2011. nov. 7. 13:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, csak HA-s tápszerekkel próbálkoztam, mert allergia hajlam van, én is ekcémás vagyok. Tudom, hogy vacak ízűek ezek a tápszerek. Van köztük esetleg finomabb is?
2011. nov. 7. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Pár napja tettem fel kérdést itt nekem a harmadik babám gyarapszik irtó lassan éjjeleink nagyon gázak akármilyen trükköt bevetek, kicsit kevés a tejem valahogy. Néha beletörödik hogy nem jön több éjszaka meg másfél 2 óránként ébred.

Mi most Milupa Milumil Ha-st vettünk, és állíthatom hogy ez nem keserű mert tegnap megkóstoltam és a nagyobbjaim (2 és 4 évesek) simán megitták. (elfogyott a tej itthon és azért adtam nekik nem tudtam már kiszaladni a boltba 3 gyerekkel kis faluban lakunk, és csak egy messzi bolt van)

Az én babám elfogadná a tápit, de nekem meg az a bajom pont, hogy nem akarom tápszerrel etetni ha nem nagyon muszáj.

2011. nov. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jó súlyban van, és nem is szabad más babával összehasonlítani. Teljesen eltérően fejlődhetnek a babák.

Ha elfogadja az anyatejet, akkor nincs nagy baj.


Lányom 4 hónaposan lett tápszeres, és akkor Pepti tápszert kapott (allergia gyanú és hasfájás miatt is). Na ennek köztudottan más íze van és nem is legfinomabb, de lányom azt úgy itta mintha neki találták volna ki.

2011. nov. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!