Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell gyarapodnia egy...

Mennyit kell gyarapodnia egy csak szopis babának az 5. -6. hónapban?

Figyelt kérdés
68-as ruhákat hord, és 3 és fél hósan megduplázta a születési súlyát, de most 4 és fél hósan csak 10 dekát hízott 1 hét alatt. Vajon kevés neki, honnan lehet tudni, hogy pótolni kell, vagy nem.
2008. aug. 5. 08:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én babám 4-5 hó között fél kilót hizott 70cm. A születési súlyát még nem duplázta meg. 4050 gr született 5 hósan 7300 volt. Tegnap próbáltam teát adni neki de nem kérta majd fél óra mulva szopizott szerintem elég neki a tej. Nem fejlődnek egyforma mértékben. Esetleg próbálj adni gyümölcsöt. Én addig nem kezdem el a hozzátáplálást amig elég a tej.
2008. aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A babák gyarapodása lelassul, miután megduplázták a születési súlyukat. A heti 10 dkg ebben a korban teljesen jó! Meg egyébként inkább a havi, mint a heti mérlegelésnek van jelentősége 3-4 hós kor után, tehát akár állhat is a gyarapodás 1-2 hétig, utána majd behozza a lemaradást. Az én babám most 8 hós és ő is a 4-6 hónap közötti időben hízott a legkevésbbé. Volt, hogy csak havi 30 dkg-ot, de hiába kínáltam többször a cicivel, nem is kellett neki több. Szerintem elég neki a tejed, én a helyedben még nem kezdeném meg a hozzátáplálást. Ja, és a pisis pelenkák számát kell figyelni, eldobhatóból ha van legalább napi 4-5 pisis, akkor elég neki a tejed. Meg hát a baba közérzetén is látod, hogy mennyire elégedett vagy sem.
2008. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!