Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit agyjak, hogy legyen végre...

Mit agyjak, hogy legyen végre normálisan, normális kakikja?

Figyelt kérdés

Eddig mindig rendesen volt széklete 21 hónapos kislányomnak. Volt, hogy egy 1 nap 2 is. De beteg lett, ami elsőnek úgy tűnt fel, hogy nem volt étvágya (csak reggel és este evett, ebédre csak csipegetett) napokig, aztán pár nap múlva elmaradt a rendszeres kakik. Nem estem kétségbe, hát van ilyen alapon. De amikor napokon keresztül nem volt, akkor már kezdtem aggódni. Erre egyik éjjel hányt. Láza nem volt, csak hányt, de nagyon sokat. Akkor adtam neki Dédelonetta kúpot. Nagy kínlódással az elsőt kikakilta (néhány kakibogyó és a kúp volt a pelusban), adtam másikat. Azt is kis idő múlva egy kis hígabb széklet kíséretében kikínlódta magából. Erre már nem adtam több kúpot. Aztán napokig semmi kaki. Orvoshoz a hányós éjszaka után nem tudtunk menni, mert hosszú hétvége volt, és mivel teljesen jó kedvű és láztalan volt, így nem vittük el. (Elég hányós alapból is, nem kell hozzá betegség.) De az étvágya csak nem javult hétfőre be is taknyosodott, akkor lett egy kis láza is, 38,3 ami magától le is ment. De kaki csak nincs. Szerdán doki, kapott székletlazítót Duphalac-ot. Ennek most szerdán lesz egy hete. De normális állagú és mennyiségű kaki az még mindig nincs. Kb. 2 naponta van néhány bogyóka a pelusban, ami nagyon kemény és kínlódások, nyögések és erőlködések közepette sikerül. Nagyon sajnálom szegény kislányomat, valahogy segítenék rajta, de nem tudom, hogyan.

Adjatok tanácsot, nálatok ilyen esetben, vagy hasonlóban mi vált be? Előre is köszönöm!


2011. nov. 7. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nalunk ilyenkor a sok rostos le, foleg a frissen facsart szuretlen narancs valik be leginkabb, 1 napig csak azt adj neki inni.
2011. nov. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Főzz neki kamillateát és cukrot is tegyél hozzá, azzal együtt forrald föl. Az én lányomnak mindig segít. másfél éves, de ha ilyen gondunk támad, mindig a kamillateához nyúlok. remélem nektek is beválik.

2011. nov. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, kipróbálom, hátha valamelyik beválik. Veszíteni nem veszíthetünk. :)
2011. nov. 8. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!