Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kruppos babák anyukái, tanácso...

Kruppos babák anyukái, tanácsot szeretnék kérni? Mi a teendő? Hogyan tudom megelőzni a rohamokat? VAgy egyáltalán valami bíztatást.

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha tényleg krupp, akkor hidegpárával megelőzhető.

Biztatás: ki fogja nőni! :)

2011. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló jól írta.nyugalom tényleg kifogja nőni..egy rokon kisfiúnak volt nagyon súlyos és már nyoma sincs..illetve hamar elmúlt neki.

Párásítással sokat segíthetsz..a az egyik leg egyszerűbb és ezt orvos mondta,hogy egy nagy "fazék"hidegvizet tegyél a szekrénytetejére és ezzel már sokat teszel a megelőzésért.Persze vannak hiper-szuper készülékek is ez már pénztárca függő.Frisslevegőn legyetek amennyit csak tudtok és rendben lesz a babád!

Fontos,hogy ne pánikolj ha rohama van,azonnal hideg párás levegőre van szüksége!


Jobbulást és mielőbbi gyógyulást kívánok Neki!

2011. nov. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi pont most vagyunk benne, idén (idei téli szezonban) először. Tavaly már 3-szor volt. Nem nőtte ki még, 2 éves :o(

Szerintem megelőzni nem lehet. A doki szerint annyit tudunk tenni, hogy sokat vagyunk jó levegőn, barlangok stb párás helyein. De én úgy gondolom, hogy ha csak nem él ott az ember, akkor a krupp úgyis előjön, ha "kell" ha nem.

Mi párásíthatunk a maximumon egész nap a panelban, ha 37-40% fölé nem megy a páratartalom a fűtés miatt. Gyógyszerekkel esetleg azt lehet kordában tartani, hogy ne legyen komolyabb betegsége (orrfolyás, láz stb). Most pl. a fiamnál, ha nem kruppol be, akkor nem tudom, hogy vírusos betegsége van: piros a torka. Mert se láz, se orrfolyás, se semmi, ami betegségre utalna.

Az első rohamnál mentünk ügyeletre, ahonnan kórházba utaltak, azóta tudjuk kezelni. Sajnos nagyon ijesztő tud lenni, de fő a nyugalom, és a gyógyszer raktárkészlet otthon: rectodelt, köptető, fenistil csepp, kalcium kid, kataflan csepp esetleg, és most kaptunk valami hörgőtágító löttyöt is, spiropent azt hiszem a neve. + lázcsillapító, ezeket mindig visszük is mindenhová, ahova megyünk....

Kitartás és nyugalom!

2011. nov. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nálunk is megy a párásít egész nap. Viszont nem kaptam semmilyen gyógyszer a kúpot leszámítva amihez azt is hozzátették hogy csak ha gond van akkor adjam be neki.Amiket leírtatok gyógyszereket hogyan alkalmazzátok?
2011. nov. 9. 20:39
 5/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Figyu! Igaz az én fiam nem kruppos (még), de talán picit értek hozzá :)

Első körben tényleg elég a kúp, amit roham alatt kell csak alkalmazni. Ha majd sűrűn előfordul, vagy sokáig tart, akkor jöhet a többi, de egyenlőre felesleges túlterhelni a szervezetét.

Ha rohama van: kúp + betekered egy plédbe és ülj ki vele a erkélyre/udvarra.

Legkésöbb 5 éves korban kinövik!

2011. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!