Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti beoltatjátok az 1 éves...

Ti beoltatjátok az 1 éves gyereketeket influenza ellen?

Figyelt kérdés

2 lányom van a nagyobbik 4 éves (asztma gyanús) ő 2 éves kora óta jár közösségbe azóta kap influenza elleni oltást. A kisebbik most volt 1 és a doktornőmtől kikértem neki is az oltóanyag receptjét, viszont nem tudom, hogy beoltassam-e. Nem vagyok az oltás ellen egyáltalán (így kérem erről ne próbáljon senki se meggyőzni), de nem tudom, hogy elég nagy-e már ahhoz, hogy beoltassam. A ovi miatt tavaly elég sokat betegeskedett ez volt az ami miatt úgy gondoltam, hogy beoltatom.

Kíváncsi lennék, hogy van-e olyan aki szokott oltatni és van kicsi gyereke az beoltatja-e.

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. nov. 8. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Te tudod,hogy be akarod-e oltatni vagy sem.Ha akarod akkor oltasd be..

Én nekem is 2 lányom van,és 2 nagy fiam A kisebbik most kezdte az óvodát.Én egyik gyermekemet sem oltattam be.Talán mert olyan is makk egészségesek,szívósak..Rengeteg gyümölcsöt,zöldséget esznek,és minden nap kapnak C vitamint..Nincs szükség a védő oltásra..Ha náthásak is,pár nap alatt kimegy belőlük..

Ha te nyugodtabb vagy az oltástól akkor oltasd be a lányodat..Ezt neked kell eldönteni

Egyébként a fiaim 17 és 19 évesek.Soha egyik sem volt olyan nagy beteg..(egyedül a bárányhímlót kapták el.)

2011. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1 évesnek nem adatnám be, túl picike még hozzá szerintem.
2011. nov. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem adatnám be a 2 éves fiamnak sem.Kap vitamint, eszik gyümölcsöt, zöldséget, szokja a környezetváltozást (hideget).
2011. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem!
2011. nov. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is beteges még annó a H1N1 mizéria idején felhívtam a barátnőmet aki gyerekszakorvos, ő is azt mondta, hogy 6 éves kor alatt nem használ semmit, de megkérdezi immunológus kolleganőjét, mert ő nyilván többet ért ehhez. És immunológus is ezt mondta,, 3 éves kora alatt nem várható az oltásra immunválaszz, tehát abszolút hatástalan. 6 éves kor alatt várható és véd legjobb esetben 2 hónapig. tehát egy szezon alatt legalább 3-szor kell oltatnod.


Régen egyébként nem is oltottak 6 év alatti gyerekeket, de gondolom felnőttek nem oltattak, így ki kellett tágítani az üzletet gyerekekkel, hiszen ki mást oltatna az ember.


Szóval én nem vagyok oltás párti, de ezt nem adattam, pláne nem fogom minden évben oltatni, higanytartalmú oltással. A higany ellen sincs kifogásom, de minden évben belenyomni ellenőrizetlenül, lehet tényleg okoz károkat. Mert egy MMR oltás, nem hinném, de azért évente, több adagot, hiszen ott van a hagyományos meg mellé még egy.

2011. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2011. nov. 9. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 3 éves kortól adható influenza elleni védőoltás gyerekeknek.
2011. nov. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 10 hónapos fiamat is be akarja oltani a gyermekorvos, mondván, hogy koraszülött volt, és lélegeztető gépen is tartották születésekor három napig. Na én többek közt pont ezek miatt nem oltatom be...
2011. nov. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
3 éves kor alatt is adnak védőoltást, azt hiszem 6 hónapos kortól kérhető. Tavaly a kicsi nem kapott oltást csak mi, de idén szerintem meg fogja kapni.
2011. nov. 10. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!