Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák beoltatjátok...

Szoptatós anyukák beoltatjátok magatokat az új influenza ellen? Azt mondják, hogy bekerül az anyatejbe és ez megvédi a babát is. Lehet mellékhatása? Nagyon féltem a babámat! 2 hónapos kisfiú anyukája

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Még gondolkodom, 8 hónapos a lányom.
2009. nov. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem már kb. 5* változott a véleményem erről az oltásról. Végül is most úgy állok, hogy Én nem oltatom magam, hanem csak a férjem, mert Ő hozhatja haza a betegséget, hiszen mi nem járunk közösségbe a picurral, rokonság sincs aki látogatna, így csak tőle kaphatnánk el. Nagyon félünk az esetleges mellékhatásaitól, mi lenne ha nem tudnám felnevelni a gyermekemet, mert lebénulok stb.... Lehet butaság, de Én mégis félek.

4 hónapos baba anyukája

2009. nov. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolóhoz hasonlóan nálunk is csak Apa oltatja be magát, mi sem járunk közösségbe a picurral.
2009. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem már 15 hónapos a babám és szoptatok. Én beoltattam magam mindkét infuenza ellen. Eddig semmi mellékhatása nincs, amúgy én sokat vaciláltam hogy mit tegyek, de van egy 11 éves fiam is aki az iskolából sok mindent hazahoz. Őt is beoltattam és eddig nála sincs mellékhatás. A picit meg 2 hét múlva oltják. Sok rémhír terjeng a neten, nem szabad törődni vele.Én az orvosommal beszéltem , elmondta az eddigi tapasztalatait ez alapján döntöttem.Amúgy az oltóanyag nem kerül bele az anyatejbe, de ha te elkapod a betegséget, átesel rajta és a szervezeted ellenanyagot termel, az jut át.
2009. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy iskolás fiam(10 éves lesz), őt beoltatom.

első

2009. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! 5 és fél hónapos a fiam, és én 1 hete beoltattam magam. Jól vagyunk (kipp-kopp, lekopogom... :) és mindkét influenza ellen elvileg védve vegyunk. A nőgyógyászom, a háziorvosom és a gyerekorvos is ezt javasolta a baba érdekében...amúgy eddig sose kaptam sima influenza ellen sem védőoltást
2009. nov. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!