Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugtassatok meg hogy ne...

Nyugtassatok meg hogy ne legyen bűntudatom a tápszerezés miatt. Miért néz le mindenki?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kislányom, 4 hétig tudtam csak szoptatni pedig mindent elkövettem a világon, olyan boldog voltam hogy a korházban is nekem volt a legtöbb tejem, de itthon napról napra rosszabb lett. Éhes volt, fejtem, vizes volt, aztán már nem kellett a cici, aztán egyre fogyott. Muszáj volt a tápszer, éhen nem halhat. De észrevettem hogy a környezetem szinte megvet, a védőnőtől a saját nővéremig, pedig én akartam NAGYON!! De hiába mesélem el hogy jutottunk idáig olyan mintha magyarázkodnék nekik. Olyan megvető mindenki. Mosolyogvsa kérdezik ismerősök hogy szopik a baba? Mondom már nem, és olyan komoran néznek rám, hogy szinte süt róluk a megvetés. Más is tapasztali ilyet? Meg persze mondják hogy beteges lesz meg nem lesz kötődés? Most ez komoly? Miért ilyen kiélezett a harc és mióta van ez? Itt a gyakorin is amiket olvastám hát kegyetlen hogy bántják a tápszereseket pedig nem mindenki tehet róla. Kezdjek idegbeteg lenni most komolyan?

29L


2011. nov. 9. 10:46
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Nőverem szinte lenéz, ő mindkét gyerekét 3 és 4 éves korukig szoptatta. Azt hittem én is sokáig tudok de szerinte nem voltam kitartó.DE AZ VOLTAM! Tanácsadóban is voltam, nem ment.
2011. nov. 9. 10:50
 2/19 anonim ***** válasza:

Szia.Sajnos már mi is elkezdtük a tápszert kislányom 4 hónapos.Valahogy nem volt neki elég a cici.Óránként keltünk éjjel.Így felírták neki.

Szerencsére engem nem vett meg a védönőm a dokinőm.Inkább megnyugtadtak hogy azért ez is szép volt.kisfiamat 7 hónapig csak kizárolag szoptattam.

Ha valaki kérdi szopik e azt mondom igen.Végül is csak potlást kap.Meg amugy sincs senkinek ehez köze.Ne csüggedj. 26/N

2011. nov. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első kérdés mindig ez, hogy "szopik még", kb. egy éves korig. Örülnek az igenlő válasznak, aztán hidd el,rohamosan egyre nyomatékosabb "iiigeeen?!!" a válaszuk. Szánalmas, hogy mindig van mibe belekötni, úgyhogy ezzel ne is foglalkozz. Hülyéket meg meggyőzni úgyse lehet. Te tudod az igazságot és ez a lényeg.
2011. nov. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát hihetetlen, hogy ezért megvettnek, ha egyszer már nincs tej, akkor nincs. A tápszer is van olyan jó, és ugyan ugy fog kötödni hozzád a baba és nem lesz fejletlenebb a kortársaihoz. És legalább látod azt is, hogy mennyit eszik. Én csak 2hónapig tudtam szoptatni, azt hittem megvetnek érte de nem,meg is lepődtem rajta. Anyukám is csak 6hétig tudott szoptatni, szomszéd néni 3hónapig, barátnőm nem is akarta szoptatni, másik barátnőm szintén 2hónapig tudta csak szoptatni (anyukája 2 és fél évig, aki nem vette meg érte a lányát, hogy ő addig nem tudta). Aki meg tovább tud szoptatni örüljön neki, ahelyett, hogy a másikat megveti, hogy ő nem tudja! Főleg hogy ugy veti meg, hogy nem tehet róla, hogy elment a teje!... Tápszerrel való táplálás nem teszi a babát hátrányba, sőt! Régen 30év kb. még tápszer sem volt...
2011. nov. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanazt éltem át mint te (mondjuk nekem már az elején kevés volt a tejem) és én is tapasztaltam ezt a megvetést. Hát sokszor kiakadtam hogy hogy lehetnek ilyenek az emberek, de már nem foglalkozom velük. Mondjuk az én babám 7 hónapos és már mást is eszik.
2011. nov. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kell magyarázkodnod. Egy mondattal rövidre kell zárni a témát: Nincs tejem, ezért tápszert kap a baba. Pont. Ha folytatják a témát, akkor keményen megmondani, hogy nem akarsz beszélni róla, különben sem tartozik rájuk. Ne menj bele, hogy hogy alakult ki a helyzet.

Ne félj attól, hogy ezzel megbántod őket, mert ők is lesz*rják, hogy téged mennyire bántanak meg.

Tény, hogy jobb az anyatej, de ha egyszer nincs, jobb a tápszer, mint ha éhen hal. És: egy határozott, tápszerező anyuka is sokkal jobb, mint egy idegbeteg, bizonytalan, állandóan bántott anyuka. A kötődést ez is befolyásolja, legalább annyira, mint a szoptatás. Na hagy, hogy szórakozzanak veled!

2011. nov. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Óóó, és még hány dologgal kapcsolatban meglesz a véleménye a környezetednek... Peregjen le rólad, egy a fontos, a legfontosabb: a babád nem éhezik!! Nagyon korszerű tápszerek vannak már manapság, az immunrendszerének erőssége pedig nem ezen múlik!

(én is csak 2 hónapig kaptam anyatejet, utána tápszer, és 33 éves létemre soha nem voltam komolyan beteg, de még a nátha is elkerül!:) És nagyon is kötődtem édesanyámhoz mindig is!:)


A kislányod érzi, hogy szereted és törődsz vele, ez a legfontosabb! És elhsizem, hogy mindent megpróbáltál a szoptatással kapcsolatban, sokan nem fogják fel, de tényleg van ilyen: elfogy a tejcsi, vizes lesz, majd egyre kevesebb és kész.

Én ugyanígy jártam, csak én 4 hónap után, de már előtte is sok sírás volt, szerintem már éhezett... Én már bánom, hogy nem adtam neki előbb tápszert, de mindenki annyira elvakultan csak-anyatej párti volt a környezetemben,nem érdekelte őket, hogy a babám éhezik.:(

Nagyon kiegyensúlyozott, amióta tápos, nyugodtan alszik éjjel is, makkegészséges kis 7 hónapos, miközben anyatejes társai sorra betegednek le az ismeretségi körömben.


Boldog babázást, ne hadgy magad!!!:)

2011. nov. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan szoptatok, de abszolút megértem a helyzeted, főleg amikor majd erre a kérdésedre is jönnek az okos tanácsok és téged okolnak ezért, meg h nem tettél meg mindent, igény szerint kell szoptatni és fejni és szaporítani stbstbstb. Manapság nagyon divatos ez a 3-4éves korig szoptatás, szerintem fölöslegesen. Ha mindent megtettél érte és ennyire tellett, akkor ennyi, a meghittséget és anyai szeretet megkapja így is, a mai tápszerek már nagyon jók, milliók nőnek fel rajta. Én pár hónap után tápszeres voltam anno és egyetemig nem is látott a dokim, mert max náthám volt, azzal meg nem jártunk orvoshoz. Ha egészségesen eszik majd és sportol a babád és nincs hajlama rá, nem lesz betegesebb.Nyugtasd meg a lelkiismereted, szeresd nagyon, ennyi a lényeg. És ha zavar h beszólnak, tényleg, ahogy az előttem szóló írta, hazudd h szopizik, senkinek semmi köze hozzá. Neki egy nyugodt mamira van szüksége, ne engedd frusztráltatni magad!
2011. nov. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is megkaptam a megvetést, de én is megvetően néztem másokra, mikor megkérdezték, mert senkinek semmi köze hozzá! Volt egy nagyon régi ismerősünk, aki még vissza is kérdezett, hogy dehát szopnia kéne, miért nem szoptatod? Nagyon ideges lettem, elmondtam, hogy nem így terveztem, szerinted jókedvemből kap tápszert?! Aztán azt is elmondtam, hogy hasonló helyzetben ilyesmit ne kérdezzen, mert nincs köze hozzá. Ha szoptatnám, akkor is ezt mondtam volna. Ez a mi magánügyünk.

Felháborító egyébként, hogy sokan egyszerűen méregnek gondolják a tápszert. Egy barátnőmnek 5 hónapos volt a kislánya, amikor már alig volt teje, erre azt mondta a védőnő, most már ne rontsuk el a gyereket tápszerrel, húzzon ki egy hónapot, és hozzátáplálhat! Hát nem őrjítő? Éhezzen az a gyerek még 1 hónapot, mert akkor elmondható "büszkén", hogy 6 hónapig csak anyatejet kapott. Gratulálok!

Mi már túlvagyunk ezen az időszakon, de legközelebb, a második babával, ha nem tudok sokáig szoptatni, a családon kívül másnak azt fogom mondani, hogy a mi magánügyünk, mit eszik, viszontlátásra.

2011. nov. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem az is idegesít, hogy idegeneknek is ez az első kérdése. Tökre nincs köze hozzá, kérdezze inkább azt, hogy fiú-lány, jól alszik-e, mit tudom én,de miért ezzel kezdik?!
2011. nov. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!