Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugtassatok meg hogy ne...

Nyugtassatok meg hogy ne legyen bűntudatom a tápszerezés miatt. Miért néz le mindenki?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kislányom, 4 hétig tudtam csak szoptatni pedig mindent elkövettem a világon, olyan boldog voltam hogy a korházban is nekem volt a legtöbb tejem, de itthon napról napra rosszabb lett. Éhes volt, fejtem, vizes volt, aztán már nem kellett a cici, aztán egyre fogyott. Muszáj volt a tápszer, éhen nem halhat. De észrevettem hogy a környezetem szinte megvet, a védőnőtől a saját nővéremig, pedig én akartam NAGYON!! De hiába mesélem el hogy jutottunk idáig olyan mintha magyarázkodnék nekik. Olyan megvető mindenki. Mosolyogvsa kérdezik ismerősök hogy szopik a baba? Mondom már nem, és olyan komoran néznek rám, hogy szinte süt róluk a megvetés. Más is tapasztali ilyet? Meg persze mondják hogy beteges lesz meg nem lesz kötődés? Most ez komoly? Miért ilyen kiélezett a harc és mióta van ez? Itt a gyakorin is amiket olvastám hát kegyetlen hogy bántják a tápszereseket pedig nem mindenki tehet róla. Kezdjek idegbeteg lenni most komolyan?

29L


2011. nov. 9. 10:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Átérzem, aqmit írtál. Én 2hónapig adtam lefejt anyatejet a babámnak,mert nem fogadta el a mellem. Fejtem éjjel-nappal,aztán egyre kevesebb lett a tejem, és aztán jött a tápszer. Nem vagy egyedül,sok anyukának nem jön össze,pedig az akarat megvan hozzá. Én is kaptam szúrós pillantásokat,meg meghallgattam,hogy beteges lesz a babám,stb. Most elmúlt 1 éves a fiam, (kopogjam le) még egyáltalán nem volt beteg SOHA! És mellesleg ugyanúgy imád engem,ahogy az anyatejes babák az anyukájukat. Nem érzem hogy hátránnyal indulna a többi babával szemben. Szépen fejlődik ő is. És a kötődés is megvan közöttünk...:) Szóval nyugi! :)
2011. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érdekelt mások véleménye. 4 hetes koráig szoptattam én is, aztán nem volt hajlandó szopni. De lefejve sem itta meg. Kapta a tápszert, mellé kaptunk anyatejet, napi 1-2 adagot. 3 anyukától kaptunk tejet, egyiket sem itta meg a lányom. Kérdem én, hogy akkor még mit tehettem volna??? Mondta a doktornő is, hogy ilyet még nem látott, de úgy látszik, az én babám nem szerette az anyatejet.

Ne foglalkozz senkivel. A lényeg nem csak az, hogy mennyi anyatejet kap a baba. Sokkal fontosabb, hogy megértő, szerető környezetet biztosíts neki. Ha ez megvan, ő boldog lesz. :)

2011. nov. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Még valami (egyszer már írtam), ha nagyon nem akartam valakinek válaszolni, egyszerűen azt mondtam, hogy nem anyatejes, a csülköt fokhagymával imádja (4 hós volt, nem tápláltam még hozzá), meg a steaket. Persze nevettek, és kérdezték, na de tényleg... mondtam, hogy tényleg. Úgy ötödszörre megunták, és vették, hogy nem fogok erről beszélni velük.
2011. nov. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, aranyosak vagytok. itt ahogy visszaolvasgattam régebbi kérdéseket és válaszokat, hát elképedtem hogy a szoptató anyukák mennyire utálatosak a tápszerezőkkel. jó az megint más ha valaki tudna szoptatni csak nem akar azt én is furcsállom de még azt sem szolnám le.

Nővéremmel totál összevesztem szerinte az agyammal nem összpontosítottam eléggé a szopira meg nem fejtem eleget, hogy szaporodjon a tej. Elmondanám hogy annyit fejtem hogy szinte sebes lett tőle. A dolog nem is ott kezdődött hogy nincs elég tej, volt nekem sok csak a babám minden evés után sírt, folyton tettem újra cicire, ha mégis megnyugodott akkor 1 óra múlva újra üvöltött, a cicimből még azután is szivárgott a tej mikor már nem evett. Elkezdtem lefejni, 100-120 mili is lejött, de kb úgy nézett ki az üvegben mint a sűrűbb csapvíz, nagyon megijedtem. Anyum mondta elmegy tápszerért, meg beszél a gyerekorvosunkkal. A doki bunkó volt de kiírta a tápszert, kapott eleinte 40-60 milit a tejcsi mellé azonnal csendbe lett, de továbbra is sokat sírt napközben meg éjjel is. Útáltam hogy tápszert is kell adnom és végül már be sem kapta a cicit. Minden cseppet lefejtem míg volt, azóta csak tápszeres. Anyuméknál volt halottak napján a rokonság és akkor robbant ki a vita köztem meg tesómmal és a férjével. Megjegyeztem hogy mióta tápszeres a gyerek azóta átalussza az éjszakát alig sír valamennyit és nagyon sokat fejlődött gyarapodott a súlya. tesóm tökre kibukott szerinte ha a tápszer ilyen jótékony akkor nekem jobb is ha nem szoptattam több gyereket ne is szüljek, meg majd beteges lesz és dagadt ( elmondanám neki mindkét szoptatott gyereke allergiás, állandóan betegek is és sápadtak soványak, pedig tejesek voltak 3-4 éves korukig) és mikor azt mondta hogy majd kicsi lesz a lányom IQ-ja akkor totál kiakadtam, még lehülyézik a gyerekem? Anyum közbeszolt hogy ő sem tudott minket anno csak 2 hétig szoptatni ekkor mondtam tesómnak hogy ezek szerint Ő is hülye, kevés az IQ-ja, mert tápszeren nőtt fel? sógorom meg egy bájgúnár, tesóm csicskája, lövése nincs a témáról de beleugat, szerinte egy nő akkor nő ha szoptat. Úgy összevesztünk.A párom nem győzött vigasztalni az eset után, de totál kész vagyok azóta is. a védőnőmnek még gyereke sincs csak tervezik, de már most totál flegma velem mi lesz ha ő is mindent megpróbál majd mégis így jár? akkor nekem beteges, buta, érzéketlen és dagi gyerekem lesz mert szerintük nem tettem meg mindent? Mert ezt sulykolják belém. És igen sajnos akárkivel összefutok (falun lakunk), mindenki első kérdése szopizik?? Mostmár tényleg azt fogom mondani hogy igen! Minden kismama és baba újság, minden szakkönyv vagy prospektus, tv-műsor mind mind csak a szoptatásról beszél és mi van velünk , ki vagyunk taszítva? Mióta van ez így?

2011. nov. 9. 13:00
 15/19 krisztivan ***** válasza:
100%
Ez mindig mindenhol téma lesz.Én a kórházban is már tápszeres pótlást adtam mert kevés volt a tejcsi.Ettől függetlenül 11 hónapig szopott.Ha valaki kérdezi hogy szopizik-e,te kérdezz vissza és nálatok milyen a szex?Kb.ennyi köze van neki is hozzá.
2011. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem! :) És bocs, de a tesód nagyon bunkó. Soha nem szólnék bele a tesóm dolgaiba, pedig nagyon jó a viszonyunk. Én 3 hónapig tudtam szoptatni a gyerekem, folyamatosan kapott pótlást mellé, sok bajom volt vele, sajnos aztán is, hogy teljesen tápszeres lett (nem hízott, nem is nagyon evett). nagyon megviselt, hogy nem sikerült a dolog, mostanra vagyok túl rajta (két éves elmúlt). És hogy mindenki az intimszférámban turkál, jelesül pont a melltartómban és kérdezik, hogy szopik-e, háááát..... Rühelltem! Volt, hogy egy falubeli vénasszony kérdésére mondtam, hogy már nem szopik, és kiakadt: dehát féléves koráig szopnia kell!!! Az ő unokája is eddig szopott!!! És? Mondtam neki: van aki 5 éves koráig szopik, van aki semeddig. magánügy. Ezek után én is mindenkinek elintéztem a választ annyival, hogy szopik még és kész. Éppen elég ezt lelkileg túlélni mindenkinek, akinek nem sikerült, nem kell állandóan bunkózni. És nyugodj meg: túl leszel most ezen, a babád sem lesz betegesebb vagy butább a tejcsisektől, és majd a kistesóval menni fog a szoptatás úgy, ahogyan elképzelted. Engem legalábbis ez éltet. :) Ne törődj senkivel, nem vagy egyedül ezzel a problémával! :)
2011. nov. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a kommenteket!!!!


Nekem az a véleményem,hogy tökéletesen mindegy,hogy mit eszik az a baba...lényeg,hogy fejlődjön.És neked,mint anyának az a feladatod,hogy tápláld Őt,vagy így vagy úgy.Senkinek semmi köze hozzá,hogy mit eszik.Én erre a kérdésre,hogy szopik e még, mindig azt válaszoltam,hogy jól eszik!és le volt tudva!.

Tudatosan leválasztottam egyébként 7 hónaposan.


A lényeg azt,hogy NEKED semmiképp ne legyen lelkiismeret furdalásod ,MERT NINCS MIÉRT.Szereted a babád a legjobbat akarod neki,márpedig az éhezés nem jó és ezért adsz neki mást.Akinek ez nem tetszik az elmehet a pics.ba.

A nővérednek gratulálok,hogy anyaként így tud csak megnyílvánúlni.

Személy szerint nekem egy mottóm van:"Mindenkinek az anyja p.csájára legyen más gondja,és ne mással foglalkozzon!"

2011. nov. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

10 hós múlt a lányom, mindössze 8 hétig szoptattam, de3 a legelejétől pótolni kellett.Fájt és kiázott a mellem de mégsem indult be a tej rendesen.Éhen meg ugye nem halhat!Úgyhogy kapta a tápszert.Nem lett cumizavaros sem és eddig egyszer volt beteg 5 napig, amikor is egy láz és hőemelkedés nélküli takonykór ment át rajta.Az állandó orrszíváson kívül nem volt baja.Szerintem nem igaz, hogy a tápis babák gyengébbek vagy kevésbé fejlettek.Az én lányom 7 hósan pápázott, 3 hete tapsol is, állandóan mosolyog, közvetlen és szépen gyarapodik.Elég jól eszik, már csak reggel kap tápit, de sok tejterméket fogyaszt napközben.

Tőlem is sokan kérdezték, hogy szopik-e még és én mindig hidegvérrel, bűntudat nélkül válaszoltam, hogy:nem, sajnos nincs tejem.Pont.Senki nem kötött bele, csak egy idős néni, hogy nem jó ez így, de megmondtam neki, hogy ha fejreállok sem megy a dolog, különben meg semmi köze hozzá.Ne foglalkoztasson, hogy mások mit gondolnak, mert bele fogsz bolondulni.Ugyanez vonatkozik a más babákkal való összehasonlítgatásra is!

10 hós kiscsaj anyuja

2011. nov. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez tudod mire emlékeztet, Láttad a Csak szex és más semmi című filmet? Abban a főszereplő csaj bemegy egy mennyasszonyi ruha kölcsönzőbe és az eladó aki a volt osztálytársa megkérdezni, hogy hány gyereke van,("hiszen aki már a mi korunkban egyedülálló az selejt") persze egy se mert egyedülálló a főszereplő és minden vágya hogy legyen társa, gyereke, mégis azt válaszolja, hogy " öt, három fiú, három lány "


Miért is kellene őszintének lenned? A következő babánál mindenkinek mond azt, még a tesódnak is hogy szoptatsz. Aki gonosz, az megérdemli, hogy hazudjanak neki!!

2011. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!