Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejérzékeny babák anyukái mit...

Tejérzékeny babák anyukái mit tudnátok tanácsolni?

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy 15 hónapos lánykám tejérzékeny,a gasztron mondták,hogy napi 400 ml tápszenek mindeképpen meg kell lennie,na de a kislányomnak esze ágában sincs meginna,már próbáltam reggel kakaót csinálni belőle,a főzelékét a pregominnal behabarni.

Reggel megiszik kb:100 ml

Este:170-200 ml

Lehet belőle gondunk ha nem issza meg a kiirt mennyiséget?Vagy még milyen trükköt alkalmazzak?


2011. nov. 9. 12:57
 1/9 Jubilee ***** válasza:
Pepti Plus 2, amit kaptatok?
2011. nov. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
pregomin kaptunk,de a pepti plustól kicsattogott.
2011. nov. 9. 13:03
 3/9 Jubilee ***** válasza:
Az én kisfiam Pepti Plust kap. Ezt szokta meg, megissza. Kakaóval és anélkül is. A másikat nem ismerem sajnos. :S
2011. nov. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem,hogy milyen kakaót használsz?Én sima szerencsit vettem,a nesquik tartalmazz tejet?
2011. nov. 9. 13:27
 5/9 anonim ***** válasza:
az én kisfiam humana sl-t kapott, néha kakaot csináltam belöle, de csak ugy itta meg ha fele sinlac volt, azzal finomabb, és ja, csak mese elött a nagyágyon:)
2011. nov. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most 2 éves fiam 7 hónapos kora óta nem hajlandó tápszert inni (milupa pepti 2), egyáltalán. Az orvos azt mondta, próbáljam belekeverni másba, de ha csak ennyi megy le, akkor ennyi.

Trükkjeim:

-tejbedara vízben (v zabtejben, rizstejben) főzve, tápszerrel kikeverve

-kakaó (mi karobporból készítjük, így nem élénkít), ebből max 1 dl-t iszik meg, ha van kedve, de ált nincs

-gabonapehely 1-1,5 dl tápszerrel, így a fele tápszer is elfogy, van hogy kiissza a végén

-gyümölcsturmix, némi tápszerrel kiegészítve

-puding (zabtejből, rizstejből), ha kezd kihűlni, tápszert keverek bele

Én már annak is örülnék, ha annyit meginna a fiam, mint a te lányod...

2011. nov. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a 400 ml-nek nem feltétlenül tápszernek kell lennie, és az orvos sem hiszem hogy így értette. Adhatnál neki pudingot, tejbegrízt vagy tejberízst rizstejből, szójatejből vagy zabtejből, ahogy ezt előttem is leírták. Többet is ki lehet próbálni amelyik ízlik neki.

Egyébként az én lányom csak 120-120 ml tápszert iszik meg. Nem tudok mi csinálni.

2011. nov. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Azt mondta az orvos,hogy a tápszernek kell meglennie,ha nem iszik meg annyit akkor keverjem bele az ebédjébe.

De ez sajnos nem jött be,mert megérzi az ízét,és még akkor a kedvenc főzelékét sem eszi meg.

2011. nov. 9. 19:35
 9/9 Jubilee ***** válasza:
Nézd meg ezt az oldalt, találsz hasznos dolgokat: www.tejmentes.com
2011. nov. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!