Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok sem szereti?

A ti babátok sem szereti?

Figyelt kérdés

3 hónapos kislányomat igyekszem minden nap friss levegőre vinni, 1-1,5 órát kint szoktunk lenni. Addig nem is volt baj amíg kint jó idő volt, de most, hogy már jobban fel kell öltöztetni nem szeret annyira kint lenni, nyűgös, sír stb. Már az öltöztetésnél el kezd hisztizni, sírni, nyöszörögni. Pedig kényelmes kis overalja és sapija van, nem lehet az a baja, hogy valamelyik kényelmetlen.

A ti babátok sem szeret téliesen öltözködni? Van esetleg valami tanácsotok, mivel tudnám kellemesebbé tenni neki a kinti sétát? Én csak azt szeretném, hogy neki jó legyen, nem pedig "szenvedtetni".


2011. nov. 9. 13:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Még hozzzátenném azt, hogy amint beérünk a házba és kiöltöztetem a sétálós cuccából, elkezd nevetgélni, gügyögni...szóval nincs más baja a téli öltözeten kívül.
2011. nov. 9. 13:11
 2/7 anonim ***** válasza:

És csak kint nyűgös kislányod?

Lehet, hogy nem túl hasznos ötlet, de nekünk nagyon jól bevált anno a babakocsira kifeszíthető csörgő. Nézegette, nézegette, majd rúgdosta, ütögette, később pedig abba kapaszkodva akart felülni:)

2011. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint. Nem lehet, hogy valamelyik ruhácska, vagy sapi szúrja? Egybeoverált adsz rá vagy nacit kabáttal?
2011. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lányom soha sem szeretett kint lenni. Amíg kicsi volt utált babakocsizni, szinte végigordította. Amikor meg már fel tudott ülni, ki akart szállni a kocsiból. Most 13 hónapos és örülök, ha fél órára ki lehet őt cibálni. Bár nyáron még jobb volt, mert leülhetett a földre, elszöszölt, de mióta hidegebb van, azóta ha kimegyünk, máris mutogat, hogy be akar jönni. Én még ilyen gyereket nem láttam...


Babádnál lehet, hogy tényleg nem szereti az öltözködést, de ki tudja, lehet hogy ő sem szereti a sétálást - fekszek a babkocsiban és bámulom az eget - lehet ez neki sem jön be. Lehet unja, vagy nem szereti már ő sem a babakocsit.

Nem tudom, de nehéz így velük. Alig vártam, hogy végre elkezdjen járni és ne kelljen belecsomagolnom őt a babkocsiba.

2011. nov. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

biztosan nincs melege? az én gyerekeim akkor akadtak ki ennyire, fázni valahogy jobban szeretnek (megfázni nem szoktak). Inkább kevesebbet adok rá és viszek le egy plédet, ha hidegnek érezném a mellkasát,akkor betakarom.

a másik,hogy nálunk is volt egy ilyen átmeneti időszak,amikor csak alvásidőben tudtam kivinni sétálni őket, mert ébren egyszerűen elunták magukat. akkoriban így indultunk el: felöltözés, erkélyajtó kinyitása, hogy ne süljön bele a ruhába, szopi, félálomban be a babakocsiba, ott pedig kb. 1 perc után el is aludt. mondjuk ilyenkor hosszabbra nyúlt a séta, de azt nem bántam :)

2011. nov. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Mózesben viszed ki? Mi 3 hósan leváltottuk, a hordozóját kattintottam a vázra és elnézelődött. Elég nagy baba és overállal már nem fér bele, így most a 4. hónaptól már a sport részt használjuk, hátradöntve, kb. úgy, mintha a hordozóban ülne. Így elnézelődik, majd ha elfáradt/megunta elrázza a kocsi és elszundikál szépen.


Amúgy én csak hosszú body+harisnya+ egy kis kötött mellény, egy alsónaci + az overál, így viszem ki.

(a mellényt nagyon szeretem, mert a testét melegíti, de a keze "vékonyabb" marad, könynebb ráadni az overál, mintha pulcsi lenne rajta)

és viszek takarót, a kosárban meg a lábzsákot, ha szükség lenne rá.


De a játékos megoldás is jó.

2011. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egybeoverált adok rá a kislányomra és bizto, hogy nem szorítja, mert még nagy is egy picit rá. A sapija sem szoros és nem is szúrós, ezeket már leellenőriztem :-)

Nem hiszem, hogy melege lenne, mert úgy teszem be az overálba, ahogy bent szokott lenni a lakásban és még egy pléddel betakarom.

Babakocsiban szoktam kivinni, ami szerintem nagyon kényelmes, fekvőrésze több fokozatban állítható, csak akkor van teljesen vizszintesen, ha alszik, máskor 1 fokkal fennebb állítom, így már többet lát. Megpróbáltam, hogy kiveszem az ölembe és onnan mutogatom neki a fákat stb., de 1-2 percnél nem igazán bírja tovább.

Szerintem a vastag öltözetét nem bírja elviselni.

Megnyugszom, ha tudom, hogy másnak is van ilyen kisbabája, aki nem szeret vastagon öltözni. Ezért tettem fel a kérdést.

Köszönöm a válaszaitokat :-)

2011. nov. 9. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!