Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok mit mond az orvos?

Nálatok mit mond az orvos?

Figyelt kérdés

Tegnap bementem az egészségházba, h írassak a 21 hós lányomnak D-vitamint. Az egyik védőnő azt mondta, h nem szoktak már ekkora gyereknek D-vitamint adni. De eüs lévén én még azt tanultam, h 3 éves korig téli időben igen is kell.

Az asszisztens nő is rákérdezett a doktornőre, h kell e neki, mert h már nagy.

A doktornő azt mondta, persze, h kell még neki.

Ezek után délután beszéltem egy ismerősömmel, hasonló korú a gyereke és ő azt mondta neki is azt mondta a védőnő, h nem kell adni D-vitamint, mert attól gyakoribb a vesekő. Ő nem is ment be a dokinőhöz és így nem is kaptak. Annyit mondott még neki a vnő,h adjon neki multivitamint, mert az nem annyira tömény és az is elegendő.

Nekem ez egy kicsit üzletszagú. Mert én nem hiszek ezekben a multivitaminokban arról nem beszélve milyen drágák. Kicsit kiakadtam. Ti mit tudtok ez ügyben?


2011. nov. 9. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kell adni.
2011. nov. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Változó, ki mit mond D vitamin ügyben, van aki 2 van aki 3 éves korig javasolja, attól függ, melyik orvost kérdezed meg.


A multivitamin szerintem is felesleges...

2011. nov. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nezd, szerintem 5 csepp 10 helyett nem art

en eskimo kidset szoktam neki adni, amiben szinten van d vitamin (igaz, ez nem multivitamin, mert meg nincs 3 eves a fiam, es en ugy tudom multit csak 3 ev felett lehet, bar lehet tevedek, nalunk a multivitamin kimerul a teli szezon beres cseppjeben)

2011. nov. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doktornőm, hogy 3 éves koráig ősszel és télen kell szednie d vitamint.
2011. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:
Én csak az első évben adtam, de akkor se végig, inkább szakaszosan. Igaz, én 3 évig szoptattam is.
2011. nov. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igaz mi még csak 17. hónaposak vagyunk,de nekünk is kell adni .nyáron én se adtam neki,de most napi 1 cseppet kap.az orvos szerint fontos a csontoknak,meg a fogai is jönnek sorra,azoknak is kell a d vitamin.
2011. nov. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen , tudom,h fontos,(eü dolgozó vagyok),csak mivel mostanában nem voltam semmilyen továbbképzésen azt hittem van most valami új álláspont ez ügyben. Csak az az érdekes, h ma beszéltem két anyukával, ők is a mi dokinkhoz tartoznak és nekik sem kell szedniük. Akkor ebben mi a logika?

Mindegy én adni fogom neki, nem gondolom, h ártani fog.

2011. nov. 10. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!