Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hete szültem, az orvos...

5 hete szültem, az orvos szerint a 6. hét után újrakezdhetjük a házaséletet. Mi a terhesség alatt szinte nem is szexeltünk, aggodalmaskodom, mert a baba melletti 24 órás "szolgálat" miatt folyton fáradt és nyúzott vagyok. Nálatok ez hogyan alakul?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Ha a gyerek kiszorítja a férfit,akkor az nem lesz sokáig gondtalan házasság.Meg kell oldani,mert a férjszerep a szülés után sem szűnik meg.Vagy ha igen,az elgondolkodtató.
2010. aug. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
A babát két szopi között hagyd a kiságyában,akkor nem lesz 24 órás szolgálatod! Éjjel pedig nem kell állandóan szoptatni. Kapjon teát,és hagyd,hogy egyedül aludjon. Nálunk ez a módszer bevált.
2010. aug. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Hát nálunk már 6 hónapos lesz a babánk, de hiába "muszáj" egyesek szerint, nincs rá se idő, se energia. Tudom, hogy nem jó így de nem megy, nem is kívánom a szexet, pedig a terhesség alatt végig együtt voltunk. Ez van, ha e-miatt hagy el a férjem, akkor olyan férj nem is kell. A félrelépésen már sajnos a terhesség előtt túl voltunk, örülhet hogy akkor nem váltunk. Ha még egyszer megteszi, akkor úgyis én hagyom el. Tehát kényszerből nem fogunk szexelni, csak ha már én is kívánom és lesz rá energiám is.
2010. aug. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Teát, vizet ne adj neki 6 hónapos koráig, mert szoptatási problémához vezethet!!!
2010. aug. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pár hónapnak azért el kell telnie ahhoz, hogy megszokd az új helyzetet.Ha már belerázódsz a babázásba, akkor szerintem ismét lesz hozzá kedved.Az első pár hónap tényleg nehéz.Főleg akkor, ha első baba.

Lehet, hogy eleinte a baba éjszakánként sokat kel.Ha nem tehernek fogod fel ezt, akkor nem leszel Te sem fáradt.Nappal is pihenj, amikor csak tudsz!

Hidd el minden rendben lesz.A dolgokat nézd a jó oldaláról, és akkor a házaséletetek is visszazökken a rendes kerékvágásba.

Nekünk legalább fél év kellett ehhez.

Jó babázást!

2010. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha vigasztal, én sem kívántam a szexet. Terhesség alatt iszonyatosan, de utána nem. A kisfiam hasfájós volt, a 24 órából 23.5-et ordított. Olyan voltam, mint egy élő halott. Aludtam ülve, állva. Szerencsére a férjem megértő volt, sőt mivel ő is kivette a részét a pesztrálásból, hasonlóan érezte magát, mint én. 4 hónap telt el, mire vágytunk egymásra, de az extra fullos volt.
2010. aug. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát az én kislányom már 10 hónapos, de a szülés óta még nem voltunk együtt. Egyáltalán nem kívánom a szexet, nem tehetek róla :(( Muszájból meg nem fogom csinálni! Szerencsére a párom még türelmes velem, nem tudom, meddig bírja még... Bár elég sokszor emlegeti, de remélem, hamarosan változni fog a dolog. Azt mondták, ha nem fogok szoptatni, megint megjön a kedvem. Hát remélem...
2010. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én meg alig bírtam kivárni, anyira kívántam a férjem. persze nem másfél órás lepedőakrobatikáról van szó, de azért legalább hetente 1-2x akad egy félórám éjjel szabad. meg lehet oldani, a baba is aludni fog valamikor!
2010. aug. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én terhesség alatt kívántam a sexet, párom az utolsó 4 hónapban hozzám sem mert érni. Szülés után a 14. héten volt az első együttlétünk, mert akkor meg én nem kívántam. És még ekkor is csak megadtam magam. Kellett 2-3 alkalom, hogy vissza tudjak zökkenni a "rendes kerékvágásba".

Mindenesetre kell a házasélet, mert az (is) fontos a család összetartásában.

2010. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az első 6 hét nálunk is szörnyű volt, ha nem szoptattam, akkor fejtem. :( Mire elaludtam volna, kelhettem újból. Ezen túl kell esni. Aztán szerencsére már másfél-két hónapos korra át is aludta a babónk az éjszakát, így sokkal több időnk volt egymásra. Persze kellett idő, mire belerázódtunk újból (terhesség alatt nem igen ajánlotta a doki, voltak gondok). De én csak biztatni tudlak, kitartást és ha mást nem is de egy kis simogatásra mindig szakítsatok időt! :)
2010. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!