Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 2-3 hónapos baba már...

Egy 2-3 hónapos baba már lehet hisztis?

Figyelt kérdés
Nem korai még? Miben nyilvánul meg (honnan tudom, hogy hiszti és nem más)?
2011. nov. 9. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem !!!

Egy ilyen kicsi baba még csak akkor sír ha baja van!!

Üdv:2 fiú anyukája

2011. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem!!!!!ő még nem tudatos,hanem kis ösztön lény...
2011. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hisztizik, lehet fáradt vagy fáj valamilyen, unatkozik, vagy bármi. SDe hogy szándékosan manipulálni akarna a viselkedésével egy két napos? Teljesen kizárt! Ajánlanék szakirodalmat a babák fejlődéséről, ezt nem bántásnak szánom.
2011. nov. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet.


Nagyban számít majd egyébként a te hozzáállásod is, hogy mit tartasz majd hisztinek. 2 éves kor körül számíthatsz rá, hogy megjelenik a hiszti, és ne aggódj, mert ez természetes fejlődési állomás. Viszont sokat tudsz segíteni a babának, mert hát ez neki is nehéz időszak lesz.

Azt ne felejtsd el, hogy amíg egy baba nem tud beszélni, addig leginkább sírással tudja kifejezni magát. Attól is be tudnak idegesedni, ha nem érted, hogy mit szeretne (ő meg még nem tudja elmondani).

De az, hogy az akaratát kinyilvánítja, kb 1 éves korban várható.

Ilyen piciként amiről te írsz, még nincs hiszti, ösztönlényként működnek, ahogy az előző is írja. Legyél ott, figyelj rá, elégítsd ki az igényeit, és hidd el, hogy kevesebb hiszti lesz mikor ott lesz az ideje.


Jó babázást!

2011. nov. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszti! az enyém is ilyen volt!!!!!!!!!

Most 10hós de egy hiszti gombóc néha!!!!!!!!

Lehet éhes még, vagy csak unatkozik!!!!!!!

Lehet pocak fájós.......

De hidd el ez nem hiszti......... pár hónap ilyen lesz még de aztán jön a felüdülés.....

Kitartás kell hozzá:)

2011. nov. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat és a jó tanácsaitokat :-). Nagyon jó, hogy van ez az oldal, ahol a kevésbé tapasztalt anyukák (akárcsak én, mivel első babám) kielégítő válaszokat és tanácsokat kapjanak a már tapasztaltabbaktól. A nap 24 órájában azon "dolgozok", hogy kisbabám minden igényét kielégítsem, szokásait, természetét megismerjem, és felismerjem a hangjából, hogy mikor miért sír. Mégis előfordul (sajnos), hogy csak nehezen nyugszik meg (miután mindent kipróbáltam, ami eszembe jut), és aztán hirtelen mintha kicserélték volna, elhallgat, megnyugszik. Ezért gondoltam azt (amikor már tanácstalan voltam), hogy valami ilyen problémája lehet. De igazatok van, egy ekkora baba csak akkor sír, ha baja van. Minden további jó tanácsot, választ, szakirodalmat szívesen elolvasok, elfogadok, mert egy a célom: a lehető legjobb anyukája legyek a babámnak :-)
2011. nov. 9. 21:50
 7/11 anonim ***** válasza:

hisztis nem de nyűgös igen!

azért csak vannak frontok, telihold, anya feszült, stb. ezek is mind számítanak még egy ilyen pici babánál :)))


sokszor olvasom itt, hogy pár hetes babák hisztiznek, azért megnézném az arcukat (minden rosszindulat nélkül!! ) mikor majd a 1,5-2 éves gyerkőce földhöz veri magát a boltban mert KEEEEEELLLL valami :D a hiszti tök más, az nem szimpla sírás, de valóban így van, ezt majd akkor tudod meg mikor ott tartotok, addig el se lehet képzelni :)

2011. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, ha hirtelen semmi baja, nekem gyanús, hogy ESETLEG hasfájás. Próbálj ki különböző szereket, millió kérdés van a gyakorin ezzel kapcsolatban. Ha szakirodalmat ajánlhatok, akkor Ranschburg és Vekerdy minden mennyiségben, nem baj, ha a legtöbb dolog nagyobb babákról, gyerekekről szól, sokat segítenek gondolkodásmódban is. Reichlin-Winkler: Túlélőkalauz szülőknek, Vekerdy: A szülő kérdez, a pszichológus válaszol, és Ranschburg Szülők könyve, érdemes még Libby Purvest is olvasni. Én ezeket találtam hirtelen a polcomon, nekem sokat segítettek.
2011. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Én is azt hittem, de látva a 7 hónaposom, a korábbi az nem hiszti volt :)


Az persze lehet, hogy fölveszed, csönd, leteszed, sír. De ez még nem hiszti, egyszerűen a közelségedre vágyik. Ettől függetlenül próbálgathatod kicsit terelgetni, hogy nem veszed föl egyből, hanem odamész hozzá, próbáltok játszani, stb. Mert ami még most nem hiszti, fokozatosan azzá válhat, ha látja, hogy egyből ugrasz. Hiszen ő napról-napra egyre tudatosabb lesz.

2011. nov. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Libby Purves: Hogyan ne legyünk tökéletes anyák


Tényleg szuper kis könyv, nagyon vicces. :-))


Margot Sunderland: Okosan nevelni tudni kell


Richard C. Woolfson: Boldog baba


A két utóbbi szöveges+fényképes könyv, érdemes belelapozni. Akár könyvesboltban, vagy én pl könyvtárból vettem ki.


Nagyon sok videó is van fönt youtube-on (Ranschburg és Vekerdy), néhány percesek, de nagyon sok jó dolgot mondanak. Érdemes keresgélni. Pl:

http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4


(4. voltam)

2011. nov. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!