Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Délutáni alváshoz átöltöztetit...

Délutáni alváshoz átöltöztetitek a babát? Vagy legalábbis adtok rá másik ruhát mint amiben van napközben? (Már mászó, totyogó babára gondolok)

Figyelt kérdés

Lányom 18,5hós és délutánra levetköztetem bodyra és egy vékonyabb nadrágot adok rá. Napközben harisnya és melegitőgatya ill pulcsi van rajta. S az alvása kb 2-3 óra.


Azért merült fel bennem a kérdés mert láttam a Tescó újságban hogy már másfél éves babára lehet pizsamát kapni. De egy ekkora babára szerintem még felesleges. Hisz fürdés után ha még sokáig fent van/játszik vele a család;apuka/ akkor szobai melegitő ruha,alváshoz vékony nadrág és body(mint a du alvihoz). Igy pl este már huzza le a nadrágot ill fekszik le az ágyba:)


2011. nov. 10. 12:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szia! du. harisnyában és bodyban alszik. este viszont fürdés után nálunk már nincs játék. Pizsiben és hálózsákban alszik. Nekem is furcsa lenne, ha a "játszós" ruhámban mennék aludni.
2011. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 18,5 hós. Én du.-i alváshoz nem adok rá pizsit. Bodyban és harisnyában alszik hálózsákban. Ha ébren van adok rá még egy vékony nadrágot és egy vékony felsőt, esetleg mellényt.
2011. nov. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 20 hónapos.Délután nem öltöztetem át.Este pedig fürdés után pizsamában alszik,már elég régóta.Fürdés után még szokott játszani.De miért ne játszhatna pizsamában.
2011. nov. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

két éves fiamat, bár nem teljesen, de átöltöztetem du-i alváshoz:

az alsóruha marad (body vagy póló), nadrág-pulcsi le, és feladom rá a hálózsákját, vagy kezes-lábas pizsit, és takaróval alszik.

2011. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16 hós, ugyanabban van egész nap (még 3x alszik, nem öltöztetném át annyiszor). max homokozás után veszem le róla a fölső réteget.
2011. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
1 éves és 3 évesek. Ebéd utáni alváshoz nem öltöztetem át őket, este pedig fürdés után pizsama, tej, alvás.
2011. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

éjjelre van pizsirugink

nappal meg leveszem a pulcsit naci és harisnyában és bodyban alszik

2011. nov. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem a kisebbiken még csak 1 éves, de már hónapok óta pizsamában alszik, nem adok rá melegítőt fürdés után. Este fürdés után pizsi. Ilyenkor már nem játszik, csak tápszer, aztán megy is aludni. Nappali alváshoz akkor szoktam levenni róla a mackót, ha összekoszolta magát (mondjuk ebédkor), akkor ráhúzok egy tiszta pizsigatyát.

A 3 évesem is ezer éve pizsit kap fürdés után. Nappal pedig az itthoni ruhájában alszik, ő már nem koszolja magát. 1,5 évesen is az itthoniban aludt, ha tiszta volt, nyilván koszosban nem raktam be az ágyba soha.

Szerintem jó dolog a pizsama.

A nagyom már csak 2 részes pizsit hord, mert szobatiszta, így könnyebb pisilni járni. A picinek van pizsamája is, meg rugija is éjjelre.

2011. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10 hónapos a kislányom. Átöltöztetem minden alváshoz. Én se fekszek bele ruhástól az ágyba. Nem mintha elítélném azt aki megteszi, de én ezt hoztam otthonról.
2011. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen általában átöltöztetem, vagyis másik nadrágot biztosan kap alváshoz, de ha a pólója is koszos, mert mondjuk leette akkor azt is lecserélem, én sem fekszek koszos ruhával be az ágyba.

Nálunk sincs játék már fürdés után, öltözés tej ivás és megy aludni.

2011. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!