Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Nittababy kérdése:

Van itt olyan anyuka akinek a kibabája nem ette meg a fözeléket az mit csinált és mennyi ideig nem ette meg?

Figyelt kérdés
én már mindet megpróbáltam meg fűszereztem felhígítottam cumisüvegből is megpróbáltam és nem kell neki!!nagyon aggódom 6hónapos kora óta nem kell neki és most 8hónapos aggódom hogy mit fog enni!!!ja és a tejpépet sem hajlandó megenni!!
2011. nov. 10. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:

nyugi


enyém sem ette meg amit főztem, aztán kipróbáltam a bébiételeket - egy darabig eszegette, de nem igazán


a húslevesben főtt répát szerette


adj neki helyette gyümölcsöt


majd eljön az ideje

2011. nov. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem 7,5 hónapos koráig csak anyatejet fogadott el, utána kb. másfél hónapig próbálgatta a pépeset, de aztán darabosra váltott.

Próbálj neki pl. főtt répát vagy krumpliz a kezébe adni.

Az én lányomnál az volt a kulcs, hogy csak saját maga akart enni, viszont kanállal etetni kellett volna, így azt nem akarta. Nem egész egy éves korára megtanult kanalazni, onnantól pépeset is evett újra, amit maga kanalazott. :o)

Már két éves múlt, azóta is maga szereti csinálni a dolgokat. :o))


Kitartás! Nem marad így! Csak ne stresszelj rajta!

2011. nov. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Akkor a dokinő javasolta az üveges gyümölcs-hús kajákat. Na, azok bejöttek. Utána egyik napról a másikra elfogadta a főzelékeket is. Na az más kérdés, hogy amit én főzök, azt még mindig ritkán eszi meg, de legalább az üvegeseket szereti.
2011. nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat csak aggódom és mindig stresszelem magam hogy ha már tápszert nem fog kapni mit fog enni!!!már téleg mindent megpródáltam és semmi eredménye sincs sajnos!!
2011. nov. 10. 18:02
 5/10 A kérdező kommentje:
ja azt még nem írtam hogy a gyümölcsöt azt nagyon imádja az minden mennyiségben nagyon szereti!!
2011. nov. 10. 18:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia próbál meg gyümölccsel keverni a főzelékeket ,hátha ő az édesebb ízeket szereti.
2011. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
megpródáltam ha megérzi hogy főzelék van benne nem hajlandó megenni sajnos!!
2011. nov. 10. 18:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 8 hónapos, és ő sem eszi meg a főzeléket. A gyümölcsöt imádja, akár magában, akár husival. Ő szereti a tejpépet is, meg szopizik sokat. Ha nagyon jó kedve van, akkor esetleg eszik 100 g alma krumplit, vagy körte-répát, meg ilyesmit, de magában a zöldség nem megy.

Különösebben nem aggódom, jó kedvű, vidám, éhen halni biztos nem fog. Mindig kínálom, ha majd lesz hozzá kedve, megeszi.

2011. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém sem ette meg, így kevertem a zöldségeket gyümölccsel, illetve natúr joghurttal. A lényeg, hogy nagyon kis arányban legyen benne, amit nem szeret:)
2011. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Enyém vagy 13-14 hós koráig nem evett egy fia zöldséget sem, csak gyümölcsöt. Hát azt adtam neki hol husival, hol nélküle. Én nem erőltettem, néha megpróbáltam.

Nem értem,miért izgulsz, még csak 8 hónapos a babád.

Semmi tápanyaghiánya nem lesz, ha nem adsz neki zöldséget. Adj neki minél változatosabban gyümölcsöt. Néha próbálj elrejteni zöldséget a gyümiben, hátha nem veszi észre, pl pici sütőtököt az almához vagy ilyesmi (az enyém kiszúrta, így nem ette).

Nyugi :)

Adj neki tápszert vagy szoptasd, meg amit kér. Nem fog éhen halni a szemed előtt :)

2011. nov. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!