Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babátoknak beadatjáto...

Egy éves babátoknak beadatjátok az influenza oltást? Ha igen, miért, és ha nem, miért?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert én, apa és a mama beadatjuk magunknak, közösségbe nem járok a babával, tesó nincs. Egyébként egyetértek ezzel a hozzászólóval, aki ezt írta egy másik ilyen kérdésbe:


"Az én kisfiam is beteges még annó a H1N1 mizéria idején felhívtam a barátnőmet aki gyerekszakorvos, ő is azt mondta, hogy 6 éves kor alatt nem használ semmit, de megkérdezi immunológus kolleganőjét, mert ő nyilván többet ért ehhez. És immunológus is ezt mondta,, 3 éves kora alatt nem várható az oltásra immunválaszz, tehát abszolút hatástalan. 6 éves kor alatt várható és véd legjobb esetben 2 hónapig. tehát egy szezon alatt legalább 3-szor kell oltatnod.


Régen egyébként nem is oltottak 6 év alatti gyerekeket, de gondolom felnőttek nem oltattak, így ki kellett tágítani az üzletet gyerekekkel, hiszen ki mást oltatna az ember.


Szóval én nem vagyok oltás párti, de ezt nem adattam, pláne nem fogom minden évben oltatni, higanytartalmú oltással. A higany ellen sincs kifogásom, de minden évben belenyomni ellenőrizetlenül, lehet tényleg okoz károkat. Mert egy MMR oltás, nem hinném, de azért évente, több adagot, hiszen ott van a hagyományos meg mellé még egy."

2011. nov. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem adatom be, és sok orvos sem ajánlja az influenza elleni oltást 3 éves kor alatt.
2011. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 20 hónapos de nem fogom beadatni.
2011. nov. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Nem, mert megkérdeztem immunológus szakorvost azt mondta 3 éves kor alatt egyáltalán nem várható immunválasz rá, tehát teljeséggel hatástalan.

És ha hatástalan, minke adassak be egy oltást, gondolom ezentúl minden egyes évben, amiben higany van, bizonytalan az összetétele, és a védettség is amit nyújt.

harmadik soha életemben, most 37 éves vagyok, de a szüleim 65 évesek, apósom 80 éves és nem voltak influenzásak, és nem is ismerek senkit aki valaha is lett volna influenzás. Úgyhogy fel sem merül, hogy lehetne bárki is a családból influenzás.

És nem utolsósorban, ha influenzás lenne bármelyikünk is, az influenza egyszerűen kezelhető, sok pihenés, fekvés legrosszabb esetben antibiotikum. és olyan orvosaink vannak, akik adnak antibiotikumot-így nem tartok a szövödményektől sem. Hiszen azért ne felejtsük el, a H1N1 mizéria idején is csak a kezeletlen betegek haltak meg. Akik orvoshoz mentek, kaptak antibiotikumot, 3 nap alatt túl voltak rajta.

Én nem hiszek a higany mizériában sem, de ezért a két nap láz és levertség miatt nem adatnék oltást, minden évben.

2011. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Már 2 napja beadattam az egy évesemnek.

A gyermekorvos is kifejezetten javasolta nekünk, mert amúgy is nagyon beteges szegénykém, minden nyavalyát elkap, nem hiányzik még az influenza is!

2011. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

20.29-es! Az influenza vírusos, így nem hat rá az antibiotikum, max a bakteriális felülfertőződésre ha van. A H1N1-ben pedig életerős fiatalok is meghaltak, az intenzív kórházi kezelés mellett is. Amiről te beszélsz az a nátha, ami 2-3 nap alatt gyógyul, az influenza ettől sokkal durvább lehet. Rémlik valami a spanyolnátháról? Hányan is haltak meg benne? Az is influenza volt. Nem kellene ekkora mellénnyel terjeszteni a hülyeséget.

Amúgy még én is vacillálok a gyerekeim oltásán, de biztos vagyok benne hogy ártani nem árt az oltóanyag.

2011. nov. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk van 3 gyerek, és soha egyikünk sem kapott még a kötelezőn és kullancs ellenin kívül más oltást. A pici 2 éves, nem tervezem a beadatást, tavaly sem kapta, terhesen sem.


Ha a gyerekorvos javasolná, átgondolnám. (de nem teszi)

2011. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!